Video/ Cikalleshi humbet penalltinë ndaj Antaliasporit, i mohohet një gol i rregullt

February 25, 2018 20:23

Video/ Cikalleshi humbet penalltinë ndaj Antaliasporit, i mohohet një gol i rregullt

Ndeshja midis Osmanlisporit dhe Antaliasporit përfundoi me një barazim pa gola.

Rastin më të mirë të sfidës e kishte pikërisht sulmuesi shqiptar, Sokol Cikalleshi, që shpërdoroi një 11-metërsh në minutën e 55-të të sfidës.

Goditja e Cikalleshit shkoi shumë lart traut të portës, duke i hequr kështu mundësinë për të fituar ekipit të tij, që mbetet në vendin e parafundit në renditje, me 20 pikë.

Krahas penalltisë, sulmuesit i është anuluar një gol i rregullt, të cilin e goditi pasi e kapi atë me gjoks.

Por, sipas arbritit topi u kap me dorë nga futbollisti.

Ndërkohë nga pamjet filmike dallohet qartë që topi është prekur vetëm me gjoks.

s.a/dita

February 25, 2018 20:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*