VIDEO/ Çmenduri, piloti fluturon përmes Uraganit Irma

September 6, 2017 21:07

VIDEO/ Çmenduri, piloti fluturon përmes Uraganit Irma

Një pilot ka fluturuar me avion brenda Uraganit Irma, e cila ka shpejtësi të erës 321 km/h.

Nick Underwood ka publikuar videon e frikshme, dhe tregon avionin duke u tundur. Nick, realizoi këtë udhëim pët të matur presionin e stuhisë që është konsideruar më e fuqishmja dhe e kategorisë 5, si edhe për të parashikuar lëvzjet e saj të ardhshme.

Në pjesën e pasme të avionit ai kishte vendosur instrumenta të quajtur dropsondes, që tregojnë llojin, lëvizjen dhe formën e stuhisë, duke ndihmuar ekspertët që të parashikojnë atë çfarë do të ndodhë. Të dhënat Underëood ia transmeton në Qendrën Kombëtare të Uraganëve.

September 6, 2017 21:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*