VIDEO / Debati për rrezikun nga terrorizmi islamik, Ben Blushi “përplaset” me studiuesin

January 6, 2016 18:48

VIDEO / Debati për rrezikun nga terrorizmi islamik, Ben Blushi “përplaset” me studiuesin

Teksa bisedonin për aktet terroriste në redaksinë e revistës satirike “Charlie Hebdo” në Paris, Ben Blushi nis debatin, fillimisht me studiuesin tjetër, Ergys Mërtirin dhe më pas kalon në debat me Redi Shehun.

Gjithçka nisi me deklaratat e Blushit në emisionin “Opinion” kundër ekstremizmit fetar, ndërsa dy studiuesit i thanë atij që të ketë kujdes. Kaq mjaftoi dhe debati u ndez.

 

January 6, 2016 18:48
Komento

2 Komente

 1. Arben January 6, 20:06

  O BLUSH, JE ISLAMOFOB DHE PIKE,

  POR DIJE SE ESHTE PROBLEMI YT, ISLAMI ESHTE FEJA E PAQES.

  TE MERRESH ME CHARLIE HEBDO KU HUMBEN JETEN DISA GAZETARE, PA DENUAR

  ME PARE LUFTEN CIVILE QE PERHAPI SHBA-JA NE SIRI, E QE KA MARRE 500 MIJE JETE NJEREZISH DHE KA PERZENE 10 MILION SIRIANE NGA SHTEPITE E TYRE, E QE BREDHIN RRUGEVE TE BOTES SI NOMADE, ESHTE E TEPERT.

  KESHTU EDHE KJO PUNA JOTE.

  Reply to this comment
 2. Mario January 6, 21:02

  Studiuesi?!! Ca mender studiuesi kur nuk kupton se Blushi beri kot viktimen aty sepse e kuptoi kontekstin e asaj “ki kujdes”, por Mertiri kujton se flet me ata dallkauket e Ezanit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim