VIDEO/ Deklarata e fortë e Topallit: Po të donte Berisha, e shkarkonte Lulin brenda 24 orëve

September 30, 2017 11:05

VIDEO/ Deklarata e fortë e Topallit: Po të donte Berisha, e shkarkonte Lulin brenda 24 orëve

“Po të donte Berisha, e shkarkon Lulin brenda 24 orëve”. Deklarata e fortë ka ardhur nga ish-Kryeparlamentarja Jozefina Topalli e ftuar në emisionin “Oktapod” me Turjan Hyskën.

Ajo theksoi se nuk ka besuar kurrë që Basha do ta çonte PD –në në nivelin tjetër, pasi e la Berisha.

Sipas saj Basha ka marre peng siglën e Partisë Demokratike. “Po të donte z. Berisha ta hiqte Lulin nga kreu i kesaj partie, kjo do te ndodhte brenda 24 oreve. Ai nuk e ben kete, sepse Berisha kur dha doreheqjen tha qe betejat e mia kane mbaruar”.

Në fjalën e saj Topalli tha se zëvendësimi i Berishës në krye të PD-së në vitin 2013 nuk ishte një detyrë e lehtë për këdo

“Nuk ishte e thjeshtë që pas ikjes së Berishës, dikush të zinte karrigen. Problemi është se të jesh kryetar i PD-së, së pari duhet të kesh autoritet moral, duhet të jesh i vërtetë, duhet të jesh frymëzues, duhet të bësh beteja të forta, nuk mendoj se ndonjërën prej tyre e ka Basha. Nga 2005 deri në 2017, janë 12 vite në politike, ka pasur të gjitha shanset për të na bindur se ai mund të ishte një kryetar, por nuk e bëri. Ne shkodranët kemi nje shprehje “nuk është me te bleme, asht me te leme. Nëse ka një fjalë që e pershkruan Lulzim Bashën është se: ai është i rremë në fushatë, i rremë kur flet”, deklaroi ajo.

September 30, 2017 11:05
Komento

7 Komente

 1. FORSTER September 30, 11:47

  I rreme apo I pa rreme ,ty te beri “harreme”,prandaj mbylle goje se ti nji cope zhele je dhe asgji tjeter,moj baxhelle.

  Reply to this comment
  • eno September 30, 22:41

   Par moj qelbesire ta ka lene baba karrigen e parlamentit t’y moj debile. Vetem nga menyra se si reagon dhe si shprehet tregon sa injorante eshte. Asnjehere nuk e ka merituar kjo idiote qe te jete deputete ne parlament. Ne te gjithe parlamentet e botes qarkullojne elitat. Dhe ne fund te fundit députer i zgjedh populli ndersa kjo kafsha idiote don te jete e perjetshme. Jozepine idiotja. I lumte Lulezim Bashes qe pastroi pd ne nga keto qelbesira si kjo dhe ai Arben Imami pa keto qelbesira pd ka eshte nje parti e lire e paster dhe me forte.

   Reply to this comment
 2. Besniku September 30, 12:05

  Hipokrizia tek keta lloj njerzish eshte e pafundme.
  Te kish pasur Berisha, keto lloj cilesish te renditura kaq bukur nga deputetja qe nxjerr ” per zhelesh ” koleget e saj opozitare jashte, nuk do ishte shendruar ne armikun me te yrryer i popullit shqiptar, bashke me ju, banden e paskrupullt, qe e ndiqni prapa.

  Reply to this comment
 3. betixho September 30, 13:03

  TASHME MORËM EDHE KOMRIRMIMIN E PLOTË SE PARTIA DEMOKRATIKE ËSHTË NDËRTUAR NË ATË MËNYRE PËR TË QËNË E PAFUQISHME PËR TË RIGJENERUAR VEHTEN E SAJ.
  PO ASHTU NA U KONFIRMUA SE KA VETËM NJË PËRJASHTIM NGA SA MË SIPËR -SE:PARTIA DEMOKRATIKE KA NDËRTUAR NJË “PERËNDI” DHE KY”PERËNDI” NA QËNKA VETËM BERISHA.
  TANI ZONJA TOPALLI DUHET TË NA JAP EDHE NJË KONFIRMIM TJETËR-KUSH ËSHTË “PERËNDIA”BERISHA PËR SHQIPËRINË DHE PËRSE PAGUHET PD-JA DHE SI DO VEJË HALLI I SHQIPËRISË NË KUSHTET KUR PARTIA DEMOKRATIKE NDODHET SI SANDUIÇ MES KRYETARIT TË PLOT FUQISHËM DHE NJË “:PERËNDIE”MOSVEPRUES NDAJ KËTIJ TË PLOTFUQISHMI.
  E THËNË TROÇ ËSHTË E PAFUQISHME NË MISIONIN E SAJ LIGJOR PËR TË QËNË ALETRNATIVA PËR SHQIPËRINË.

  Reply to this comment
 4. santiago September 30, 13:33

  sic thua ti moj sharabajke …PD-ja qenka prone e Sali malokut

  Reply to this comment
 5. Kamarier Luli edhe nje dopio. September 30, 22:04

  Ja dhe Zhelefina qe e kapi per zhelesh tranvestiti Lul dhe e deboj me keq se nje prostitute pasi e pallojne.

  Reply to this comment
 6. Lili October 1, 10:57

  Jozi,pse nuk e pyete Berishen pse nuk po e shkarkon lulin,….
  Nuk e ke ti nje ide..per pazaret qe luli mbron per Familjen?
  Mos na thuaj se kaq viti afer tyre e nuk di gje…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim