VIDEO/ Uellsi mund Belgjikën, pret përballjen me Portugalinë

July 1, 2016 21:13

VIDEO/ Uellsi mund Belgjikën, pret përballjen me Portugalinë

Uellsi ka mundur 3-1 Blegjikën në një superndeshje.

Një sfidë e cila pati mjaft emocionuese pasi që të dyja kombëtaret synonin që të kalonin në fazën e gjysmfinaleve.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj sfide.

 

GOL! Uellsi shënon golin e tretë me anë të Vokes i cili shënon me kokë duke mos i dhënë asnjë shans Courtois

Minuta 73′, Fellaini shumë pranë golit të barazimit por gjuatja e tij nuk shkon në drejtim të portës

GOL! Robson-Kanu i jep avantazhin Uellsit duke shënuar një gol mjaf të bukur, me anë të një kontrolli spektakolar të topit shmang dy mbrojtësit belg dhe mposht Courtois

Minuta 50′, Eden Hazard i afrohet golit të avantazhit por gjuajtja e tij kalon ngjitur me shtyllën pingule

Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes me të dyja skuadrat që nuk kanë kryer asnjë zëvëndësim

GOL! Ashly Williams barazon gjithçka. Kapiteni i Uellsit shënon një gol mjaft të bukur me kokë duke fituar duelin me mbrojtësit belg dhe e dërgon topin në cep të portës

Minuta 25′, Courtois bën mrekullinë duke pritur një gol të sigurtë pas gjuajtjes së Taylor i cili nuk e dërgon topin në rrjetë

GOL! Nainggolan kalon në avantazh Belgjikën duke shënuar një gol spektakolar nga distanca

Minuta 9′, Gareth Bale shfaqet rrezikshëm në portën belge duke tentuar brenda zonës por gjuajtja e tij përfundon në rrjetën e jashtme

Minuta 6′, Rast i artë për Belgjikën për të shënuar golin e avantazhit me Hazard që godet brenda zonës por topi i tij ndalet në vijën fatale

Janë ekzekutuar himnet kombëtare të të dyja përfaqësueseve

July 1, 2016 21:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*