Gjermani-Sllovaki përfundon me rezultatin 3-0

June 26, 2016 18:10

Gjermani-Sllovaki përfundon me rezultatin 3-0

Gjermania dhe Sllovakia ishin dy ekipet e rradhës që u ndeshën në fazën e 1/8-tave, e cila u luajt në stadiumin e Lilë. Një sfidë ku Gjermania ishte më e favorizuar për të kaluar në raundin tjetër të “Euro 2016”, ndërsa Sllovakia kërkoi t’i befasojë gjermanët me anë të kualiteteve që ka në skuadër.

Më poshtë do të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje

 

Minuta 62′, Jualian Draxler trefishon shifrat për Gjermaninë duke realizuar në mënyrë perfekte

Nis pjesa e dytë me Sllovakinë që ka kryer zëvëndësimin e parë

GOL! Mario Gomes dyfishon shifrat për Gjermaninë pas një asisti perfekt të marë nga Draxler duke e dërguar topin në fund të rrjetës

Minuta 40′, Manuel Nojer bën mrekullinë duke pritur një top në trekëndësh që po shkonte drejt rrjetës pas gjuajtjes së Kucka

Minuta 24′, Sërish Mesut Ozil që humb një rast të artë për të shënuar golin e dytë ku brenda zonës godet por topi përfundon jashtë

Minuta 12′, Gjermania humbet rastin më të artë për të shënuar golin e dytë me Mesut Ozil i cili gabon nga pika e bardhe e 11-metërshit duke u ndalur nga portieri Kozacik

Minuta 7′, GOL! Boateng kalon në epërsi Gjermaninë duke realizuar një gol mjaft të bukur nga distanca duke mos i dhënë asnjë mundësi portierit Sllovak

Janë ekezkutuar himnet kombëtare të të dyja përfaqësueseve. Nis ndeshja me topin e nisur nga qendra nga ana e skuadrës së Gjermanisë

June 26, 2016 18:10
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*