VIDEO / Durrës, polici i kërkon patentën pasagjerit

March 2, 2016 18:12

VIDEO / Durrës, polici i kërkon patentën pasagjerit

Një video qesharake është filmuar në Durrës, ku tregohet se si një efektiv i policisë së shtetit ndalon një makinë me dy qytetarë dhe pasi kontrollon dokumentat e makinës dhe të shoferit, befas i kërkon patentën edhe pasagjerit.

Të dy qytetarët hasin shumë vështirësi për ti mbushur mendjen policit se patentën është e detyrueshme ta ketë vetëm drejtuesi i mjetit.

Duhej ndërhyrja e kolegut të policit i cili më në fund i mbushi mendjen se nuk mund t’i kërkosh patentë pasagjerit. Për më tepër video flet vetë…

March 2, 2016 18:12
Komento

13 Komente

 1. toske March 2, 18:20

  Ueeeeeeeeee
  Hahahahahahahahah o zot, cfare POLICESH>!!!?????

  Reply to this comment
 2. Nick B March 2, 18:28

  Ne amerike na e kerkojne edhe ne pasagjereve, pjese e protokollit. Jo patenten po edhe breket ti heq po te kapi ne kundravajtje edhe I dukesh I dyshueshem.
  Lereni policet te bejne punen edhe mos beni lajme kot.

  Reply to this comment
  • Tarrasi March 2, 18:31

   Ty Nick B te pelqen ti heqin pantallonat policet me duket … sidomos ato me shkop gome ose jo gome

   Reply to this comment
  • info analitike March 2, 19:16

   O Nick pasagjerit mund t’i kerkohet nje dokument identifikues nese ka dyshime dhe nder dokumentet identifikuese hyn edhe patenta e cila perdoret rendom edhe si “ID card” ne SHBA. Mos e ngaterro kot me rastin konkret ku polici po kerkon qiqra ne hell duke treguar se ai as nuk ia ka idene fare abc-se se kodit rrugor.

   Reply to this comment
 3. aty March 2, 18:29

  Komplimenti per sjelljen e dy te rinjeve, turp i math per ate policin dhe shefin e tij qe e mba ne pune.Te gjithe policat duhet te kene dhe matrikullen(numurin indentifikus)dhe jo emer e mbiemer.Ja pse sherbejne telekamerat e bejne qe te shikoje dhe me qorriiiiiiiiii.

  Reply to this comment
 4. info analitike March 2, 19:12

  Ore po pse nuk paskan funksionuar kamerat e trupit te ketyre policeve ne kete rast???
  Ketij do t’ia kete bere provimin personalisht Tahiri perpara se ta merrte ne pune.

  Reply to this comment
 5. Treviso March 2, 19:48

  Eshte bere pune e madhe per permirsimin e efektivit te policise por, ka akoma per te bere.Punonjsit e policise te rekomanduar duhen zevendesuar me njerezte aftedhe te shkolluar, te pakten me shkolle te mesme..

  Reply to this comment
 6. # March 2, 22:16

  Shqiperia pos gjithe gjynaheve te tjera gezon dhe te ashtuquajturen .
  Amfiteatri modern i tragjikomedise jetesore.

  Ky polic i rilindjes don ti beje shofer edhe ato qe nuk e kane mendjen per shofer.
  Polic ky,made in parlamenti.
  Shifni nivelin e parlamentit dhe frutin e pushtetit origjinal nga e njejta ADN.

  Reply to this comment
 7. lloji March 3, 00:56

  Ahhhh Shkodra injorante te menderossha Policine.

  Reply to this comment
 8. tony March 3, 01:12

  Ka shume randesi pyetja: Pse eshte ndalue makina? Nese personat jane ndalue se kryen se bashu nje veper penale. Pra duhet te identifikohen personat ne ket rast edhe pasangeri, I cili mundet me qene turist I huaj.

  Reply to this comment
 9. Apojo March 3, 12:15

  Do jete nonji kushri i pare i NARD NOKES!!!!

  Reply to this comment
 10. arbeni nga tepelena March 3, 18:05

  polici normal qe nuk e dinte ,mendoi se meqense ka makine duhet te kete dhe patente.po mos mendoni se policet jane europianoperndimor ne sjellje, jane shqiptare jane pjese e shoqerise shqiptare ashtu si eshte katandisur gjithe populli jone.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim