Video e prindërve të 13-vjeçares nga Kavaja, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni?

February 8, 2019 21:05

Video e prindërve të 13-vjeçares nga Kavaja, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni?

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali shkoi sot në familjen e të miturës me të cilën abuzuan seksualisht 8 të rinj në qytetin e Kavajës.

Spiropali takoi prindërit dhe gjyshin e vajzës se abuzuar seksualisht dhe videoja u postua në Facebook-un e kryeministrit Edi Rama, edhe pse babai i të miturës kërkon nga mediat që t’i japin fund publikimit të ngjarjes sepse po e plagosin për së dyti.

“Nëse jam plagosur njëherë mos më plagosni për së dyti. Ju lutem me shpirt të gjithë mediave mbylleni njëherë e përgjithmonë këtë problem. Më lejoni ta kaloj me njerëzit e mi”, ishte apeli i babait të minorenes për mediat.

Ndërkohë, menjëherë pasi doli video dy partitë opozitare PD dhe LSI reaguan kundër Edi Ramës dhe Elisa Spiropalit, duke argumentuar se po në shkelje flagrante të ligjit për “Për të drejtat dhe mbrojtjen e fëmijës”, po luhet politikisht me fatkeqësinë.

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha tha se ky veprim i paprecedentë i kryeministrit me një fëmijë të dhunuar është i dënueshëm.

Publikimi i imazhit të familjarëve të vajzës së mitur në Kavajë, me zë dhe figurë është shkelja më flagrante e ligjit “Për të drejtat dhe mbrojtjen e fëmijës”. Neni 17, Liria e jetës private, pika 3, e shpreh qartë se ‘privatësia e fëmijës respektohet në të gjitha fazat e procedurave gjyqësore apo administrative, duke përfshirë̈ edhe publikimin e tyre në media’. Unë mund të kuptoj çdo gjë në këtë shtet, por që kryeministri të shkelë të drejtën e një fëmije të dhunuar për privatësi, është e papranueshme dhe e dënueshme! Do ta ftoja të gjithë shoqërinë, institucionet dhe mediat të reagojnë për këtë veprim të paprecedentë!”, shkroi ajo në Facebook.

I ashpër ishte edhe reagimi i deputetes së PD, Albana Vokshi, e cila kërkon që kryeministri Rama të shkarkojë ministres Spiropali dhe të fshijë me shpejtësi videon nga Facebook-u.

“Si nënë, si grua, por edhe si kryetare e komisionit të arsimit, kërkoj shkarkimin e menjëhershëm të Elisa Spiropalit. Edi Ramës i kërkoj ta heqë menjëherë videon nga faqja e tij në Facebook. Nëse ai nuk e bën këtë brenda 1 ore, AKEP duhet të bllokojë facebookun e Edi Ramës”, thotë Vokshi.

Ajo shton se qeveria paturpësisht ka zbuluar identitetin e vajzës së përdhunuar, “gjë që s’e ka bërë asnjë media, dhe kjo vetëm për të bërë propagandë me viktimën e një sistemi që përdhunuesit i ka promovuar dhe u ka dhënë pushtet”.

“Pasi qeveria e tyre i ka braktisur, pasi policia e tyre dështoi, pasi e fshehën ngjarjen nga tetori në janar, pasi thanë që ndodh edhe nëpër filma, në përpjekje për të mbuluar skandalin me shtirje, treguan sesa vlejnë fëmijët e shqiptarëve dhe sërish nuk ndalen duke dëmtuar interesat e fëmijës së dhunuar dhe familjes. Elisa Spiropali sot ka shkelur jo vetëm kodin moral të shqiptarit, por edhe kodin penal, që nuk lejon zbulimin dhe publikimin e identitetit të fëmijës së mitur në asnjë rrethanë. Premtimet për bursa, duke menduar që çdo gjë mund ta blejnë, është një sjellje me mendësi kriminale, si kriminelët që kërkojnë të blejnë heshtjen e viktimave të tyre”, thekson Vokshi.

Por kryeministri Edi Rama u është përgjigjur menjëherë akuzave me një postim në rrjetet sociale, ku i akuzon se po lehin si hiena dhe merren me përdhunimet e krimet fatkeqe se s’kanë gjë tjetër veç helmit për shqiptarë.

Po tani çfarë keni që lehni apo ua kemi fajin ne pse njerëzit besojnë tek ne e jo tek ju, hiena të politikës e të medias? Po mos të ishin vrasësit, përdhunuesit, grabitësit, krimet e fatkeqësitë, ju s’do ekzistonit, se s’keni hiç tjetër për t’u dhënë njerëzve veç helmit e vrerit”, shkruan Rama në Twitter.

l.h/ dita

February 8, 2019 21:05
Komento

19 Komente

 1. mirel February 8, 21:26

  Qe eshte shkelur Ligji eshte shkelur
  publikimi i emrit dhe figures se vajzes eshte poshterim dhe turperim publik. por me sa duket qeveria e ka mendjen vetem te publiciteti dhe nuk ndalet para asgjeje te ulet per tja arritur
  Duket qe Ramuti eshte mesuar me qente se vetem lehjes i pergjigjet, llogjika nuk i ben me pune

  Reply to this comment
 2. Lond February 8, 21:36

  Mirel sje ngopur tuj hanger hale, bo pak pushim se e le sal vicidolin pa ngren fare. O Toc kan kerkuar vet familjaret qe te flasin qe tu mbyllet goja ju kurvave qe lehni si pun bucje.

  Reply to this comment
  • Tani February 8, 23:49

   Nuk ka faj mirela.I eshte mbyll bordello ku ngrinte kembet perpjete dhe duke bere ate qe di me mire,ngrenien e atij qe nuk thuhet, po jep ndimesen e vet modeste ne faktorizimin e llumit dhe plehrave qe po u shtrengohet laku.

   Reply to this comment
  • mirel February 9, 07:18

   Po pak me kulture o shoku Rilindas.
   Juve te Rilindjes qenkeni te gjithe me kartele.
   Kot nuk leh berisha se ua di vleren e grave te Ramiut. Te rrahura, te shqyera, dhe te braktisura me rruge lakuriq.
   Jam.kurioz cfare denimi do kishte Ramuti per vetveten.

   Reply to this comment
 3. Mark U.K February 8, 23:07

  Po çfar .ute burri je o kryeminister he ta .ishin nderin qent.

  Reply to this comment
 4. shaban February 8, 23:14

  Dhe paskan kerkuar ertv..Cudi sepse ai seshte as rilindas!

  Reply to this comment
 5. Horrat e LesheLise February 8, 23:34

  Shkaku dhe Pasojat e kètyre KRIMEVE , janè KORRUPSIONI Shtetëror 29 VJEÇAR dhe HAJDUTÈT Politikanè Alla Petrit Vasili dhe Ardjan KUSAR Fullani !!!??? Do thoni juve që çfarè po flet ??? Apo ç’lidhje ka kjo që po thua me Pèrdhunimin e VAJZÈS 13 Vjeçare ???? Ja u jap unè Pèrgjigjen !!! BABAI i VAJZÈS ishte EMIGRANT nè GREQI sepse kishte edhe 2 VAJZA tè tjera mè të Vogla , dhe NUK kishte as PUNÈ dhe as LEK për ti USHQYER dhe duke ikur si EMIGRANT , i linte 3 VAJZAT dhe GRUAN Vetëm , ( 4 FEMRA) për ÇÈSHTJE EKONOMIKE nè VITIN 2019 ???????????!!!!!!!!!! PSE ? Sepse PETRIT VASILAT HAJDUTÈ tè Politikès 29 VJEÇARE kanè bèrè “KÈRRDINÈ” dhe “HATANÈ” me tè VJEDHUR SHTETIN SHQIPTAR dhe TAKSAPAGUESIT Fukarenjè SHQIPTARÈ !!!!?? Prandaj O Vëllezër SHQIPTARÈ ndodhin edhe këto KRIME , sepse BABAI èshtè SHTYLLA e SHTÈPISÈ dhe FEMRAT kur NUK e kanè një MASHKULL në Shtèpi , ( VÈLLA) ose (BABA) , ndjehen të PaMbrojtura dhe Fillikatè !!!!???VDEKJE VDEKJE VDEKJE dhe KANCER për POLITIKANÈT HAJDUTÈ tè kètyre 29 VITEVE Anarshi pa dallim !!!

  Reply to this comment
 6. Adih February 8, 23:43

  Lond @.. ……….me fal , mos dhe nuk ke te drejte pa llogjik ,te ofendosh ketu ne kete gazete serjoze Dita..Po te jesh burre komento ,ashtu si dhe une do ti them Rames tend , mos te perfitoje akses politik me hallin e vajzes nga Kavaja ,Ramiu i yt perfiton e ben politike ,kur i drejtohet opozites direkt duke cituar :

  ” POR CFARE KENI QE LEHNI ;apo ja u kemi fain ne,
  pse njerezit besojne tek ne e jo tek ju !=?????…etj e tj

  E ke ne paragrafin e fundit , kjo sinqerisht eshte tallje qe me ben mua ky idiot i lindur , me gjithe se kjo eshte dhimbje per keta kavajas ,ky adashi i jot e lidh ,si idiot i pa pare me politike,dhe , ne menyre kadekorike , nuk eshte momenti ,per te fituar pike ne ” politike ” ,Por mos harro LOND , qe edhe ky ripjellesi ka dale nga e njejta verre e PPSH .Prandaj LOND argumento,jep mendime dhe mos ofendo ,jo per ndanje gje, por ul vehten tende .Keto komentet tona ketu ,duhet te jene vetem per te ndihmuar ,e jo per te ofenduar ,dhe ofendon gjithmone injoranti .Prandaj…. ????
  Te faleminderit per mirkuptimin Lond.

  Reply to this comment
 7. Tani February 8, 23:49

  Nuk ka faj mirela.I eshte mbyll bordello ku ngrinte kembet perpjete dhe duke bere ate qe di me mire,ngrenien e atij qe nuk thuhet, po jep ndimesen e vet modeste ne faktorizimin e llumit dhe plehrave qe po u shtrengohet laku.

  Reply to this comment
  • mirel February 9, 14:34

   O kartela e Meros, qetesohu. Tani po themi qe Berisha pati shume te drejte qe i dha kartelen.
   Po vahalli te mbrohej vajza nga njerez te.ndershem, po nga kokebytha si puna juaj eshte veshtire te pranosh ndonje nder pa zarar

   Reply to this comment
 8. FADIL SHYTI February 9, 00:59

  UNË, NUK DI A JANË SHKELË LIGJET APO JO?

  MENDOJ QË, VIZITA E SPIROPALIT ËSHTË VIZITË E DUHUR,-ME VEND…
  ME KËTË OPOZITË, PUSPAFUNDËSH, KA RËNË NË HALL QEVERIA:
  ME DALË -ZHURMOJNË ,-PSE KA DALË?!
  PISKASIN, JOOOOO, -NUK DUHET ME DALË?!!!…

  -MOS ME DALË, THONË:
  I KANË HARRUAR DERTLINJTË,
  PSE NUK KANË DALË?!!!

  KEQ , MOS PYESNI SA KEQ!…
  KJO PËRÇARJE, NDËR SHQIPTARE VAFTË PËR DREÇ!

  Reply to this comment
 9. alphade February 9, 03:31

  Mirel efendi ! Ishte “babagjyshi” yt qe beri gurgulene ne
  Parlamutin shqiptar per kete ngjarje te kobeshme ne Ka-
  vajen e “Plakut Mere”, qe dikur kjo monster e konsideron-
  te “zemer” kur ishte deputeti i saj,ndersa sot leshoi diarre
  ne ne “kasollen e pleshtave” per ta denigruar kete familje
  te tjeshte kavajese ku kryetar Bashkie eshte nje zagar besnik i kesaj bande te ndyre kriminelesh,hajnash e mafiozesh qe per interesat e tyre “pleqt mero” jane gati te
  hedhin ne zjarr tre Shqiperine dhe shqiptaret kudo ne ra-
  jon. Por asnje zallamahi,sherr e gangsterizen apo 16
  shkurterat nuk do t’i shpetoi Al-Caponet shqiptare: trono-
  mi Berisha- Meta- Basha nga “Shpata e Demokleut” qe ka filluar tashme te marre formen perfundimtare: SPAK-u
  qe do te kaloje ne site,te paret gangsteret kryesore shqip-
  tare te lartpermendur. Nuk shpetojne ! Lodhen kot duke
  iu turrur mbrapa qeveritareve amerikane per te dale ne
  fotografi,perseri nuk shpetojne ! Servilizimi “in extremis”
  vecse u shton neverine te huajve kur shikojne se si veprojne qeveritaret shqiptare pa pike lyre e dinjiteti ! Na
  turperuan morracaket dhe zjebexhijt e dikurshem qe sot
  “Perfaqesojne Shqioerine” ne menyren me te keqe. Bufo-
  ne e kllouni cirku,asgje me teper. “Fali o zot se s’dine cka
  bejne” !!! O tempora, o more ! Quo Vadis ???

  Reply to this comment
 10. alphade February 9, 03:38

  Ndjese: ne vend qe te shkruaja “parlament” ,gabimisht e
  kam shkruar”parlamut” – korigjim- ndjese !!!

  Reply to this comment
  • mirel February 9, 16:09

   hahaa, me respect per parlamentin or ti I karteles.
   Gjysh e ka Ramuti shoferin e Zogut, fakt I deklaruar publikisht, ndersa Berishen e ka patur o njerk o baba, se me Berishen aderoi ne politike atehere kur djalin e pare e pati dhurate nga Kristaqi..

   Reply to this comment
 11. realisti February 9, 07:53

  Po qytetari dixhital? C’mendon qytetari mor aman per publikimin. Apo bej si them ine po mos nej si bej une

  Reply to this comment
 12. intelektuali February 9, 09:43

  PERDHUNUESIT TE DOGANAVE DHE SHTETIT ALLA BASHKIM ULAJ&LUKUNI NUK KANE TE DREJTEN MORALE PER TE NGUSHELLUAR VIKTIMAT E PERDHUNIMIT SEKSUAL NE KAVAJE DHE KRUJE.

  Skenderbesha Spiropali nuk ka te drejten morale te shkoje tek familja e viktimes dhe te haje e lepije MUTIN qe jashteqiti nga bytha e vet e piset e hajdutit te doganave kur deklaroi se:

  “…keto perdhunime ndodhin kudo ne Bote, edhe ne SHBA edhe ne Norvegji, madje bejne filma me sex per te argetuar miletin…”

  PO A KA HIPOKRIZI DHE PISLLEK ME TE MADH SE KY I HAJDUTES SPIROPALI O ENVERISTA TE POSHTER, PA PIKEN E MORALIT QYTETAR?

  Ne cilen SHBA dhe ne cilen Norvegji behen filma argetues me pedofili makaber dhe ne cilin vend te Botes Shteti, Policia dhe shkolla fsheh per 5 muaj me radhe perdhunimin makaber dhe nuk ndeshkon perdhunuesit e nje minorene, ne rastin kur keta kriminele bandite si eterit e tyre e kane qitur viktimen ne fotografi ne internet per ta shitur si prostitute, njesoj si Elvis Roshi i Edvinit?

  KJO PROPAGANDE E LIGE QE BEN MINISTRJA IMORALE DHE CINIKE, ELISA SPIROPALI ME FAMILJEN E VIKTIMES ESHTE PASQYRA E SHTETIT PERDHUNUES TE MAFIES SE EDVIN DROGES

  dhe:

  Qe perserit rastin e perdhunimit te Xhisieles se Krujes kur perdhunuesit-deputete te Rilindjes me Kapobanden Taulant Balla shkuan ne zyren e Komisarit te Policise, Emiliano Nuhu dhe i vune patllaken tek koka per te terrhequr kallezimin qe kishte bere po 5 muaj me pare per kete perdhunim makaber socialist dhe kur Prokuroria e Lopkes Arta Marku kishte heshtur per afro gjysem viti me radhe duke e percjelle viktimen me fjalet:

  “AI QE TE PERDHUNON DHE TE DJEG BYTHEN ME CIGARE TE DON FORT!”

  Reply to this comment
 13. anticensurë25642654 February 9, 10:08

  teatër qeveritar!!ndyrësi e pashoqe e ndyrësirave shqiptare!!
  e bërë në tërë këto vite,sidomos,të shkërdhatokracisë!!
  dhe kjo ndyrësira e filmave për përdhunimet shkon e ju qan hallin për të qarë hallin e vet pas gafës që bëri!!për të thënë se “dhe familiarët e vajzës së përdhunuar,nuk e kanë me gomarllëqet e mija”!!
  turp e kaluar turpit për një shtet e për një popull që drejtohet nga mostra të tilla!!
  mostra që po na shkatërrojnë prej gati 30 vitesh!
  kujtoni 21 janarin,dy ditë pasi u vranë 4 njerëz gjysma e parlamentit shkon e bën qitje me automatik!!
  në krye e madhërishmja xhoz baxhella dhe i nderuari e demokrat që në pelena sokol olldashi,shoku i lavdishëm i mero kërmës!!
  e njëjta gjë ma këta të palloshit skizofren të tironës!!
  jemi për tu qarë me kuje!!

  Reply to this comment
 14. Alban Dega February 9, 16:43

  From: Alban Dega
  Date: October 4, 2018 at 2:37:41 PM EDT

  HIENA TE ETURA PER GJAK !

  – Edhe djalli vete pothuajse gjithnje shfaqet me fytyre njeriu ….. Filozofia e Lashte Kineze

  – As korba e as sorra…. Shume me keq se aq !

  – Argatet e Salikracise dhe disfata e plote e tyre… Si Prisni se nuk keni pare gje akoma …!

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kjo eshte gazetaria bashkekohore perballe lukunise se Babaleve politike, mediatike tipike mafioze ala Sali Berisha, Mona Cizmja, Lulezim Badhs, Petrit Vasili, Edi Palokari e Grida Duma Salianjin, ala Basir Gebels Collaku, ala Blendi Koran Toptani, Eni Vasili,
  Do te vecoja cinizmin dhe kercenimet sadiste te kesaj quazi- gazetares Klodjana Lala dhe antigazetarit Basir Collaku … jo vetem ndaj Xhisiela Malokut!?
  Ligesi, cinizem, egersi neveritese hiena qe ua kalonin edhe Eni Vasilit, qe me publikimin e intervistes se Xhisieles fatkeqe qysh 3 vjece, megjithe kerkesen dhe kembenguljen e saj per te mos transmetuar ate ne Top Chanel, ka shkelur ligjet shqiptare dhe ato nderkombetare per te drejten e shprehjes dhe lirine e mendimit si dhe ligjet per te drejten e autorit, qe ne kete rast eshte Xhiseila dhe jo Eni Vasili!
  E keshilloj vellazerisht Xhiseilen te bisedoje me avokat te mirenjohur ala Maks Haxhia per ta hedhur ne gjyq edhe Eni Vasilin e Top Chanal, edhe Basir Collakun, Blendi Fevziun, Klodjana Lalen dhe Klan TV per frikesimin, kercenimet e tyre te hapura pa maska me burg, pa pase tagrin as te prokurorit dhe as te gjykatesit suprem qe po ashtu i kane te ndaluara me ligj!
  Drejtesia behet e jepet me vendime jo me kercenime, me forcen e aresyes e jo me aresyen e forces mbi bazen e fakteve dhe deshmive per cdo krim apo shkelje ligjore !
  Ka ardhur koha qe edhe politika edhe mediat shpifarake, antihumane, te paguajne haracin per cdo akt te kunderligjshem dhe shkelje te drejtave themelore njerezore sic jane e drejta e mendimit dhe Liria e shprehjes.
  Duke pare cinizmin, egersine e perseritur te Klodiana Lales jo vetem ne kete, por edhe ne raste te tjera si ai i Saimir Tahirit dhe pothuajse cdo rast paraqitjeje te saj ne TV me lind dyshimi se nje grúa e tille eshte ne gjendje te kurdise cdo lloj intrige dhe provokimi vetem e vetem qe te beje protagonisten ne mediat dhe shout mediatike, te jete ne qender te vemendjes per te mbuluar mungesat qe ia ka dhene Zoti ne qiell dhe nena natyre ne Toke!
  Dyshoj por edhe kam bindjen pothuajse te plote se ajo ka organizuar ose minimumi ka qene ne dijeni te atentatit kunder shtepise se prinderve te vet !?
  Pse ?
  Cfare donin femijet e saj ne shtepine e prinderve e jo ne shtepine e vet bashkeshortore pikerisht ate nate !?
  Per ta bere protagonisten e heroinen ne nje film horror me femije e pleq ? …
  Apo 1001 pikepyetje te tjera qe duhet tu pergjigjet policia dhe prokuroria me nje hetim te shpejte e te thelle e jo duke fjetur gjume mbi dosje me prapaskena te mirefillta e te rrezikshme politike ala SHQUP, per te zbuluar autorín apo autoret e tij te vertete kushdo qofshin ata dhe vendosjen e tyre para ligjit dhe drejtesise se paanshme !?
  Cfare grupi kriminal apo mafioz ka zbuluar apo goditur Klodiana Lala me krijimtarine apo analizat e saj mediatike teper cinike, qe me shume se forcen e aresyes ashtu si Blendí Fevziu, Basir Collaku, Eni Vasili, Artur Zhelja, Andi Bushati etj. perdorin aresyen e forces diktatin, zerin e larte, kercenimin, rrumujen tamam si ne nje skene gladiatoresh e jo ne ekranet e televizioneve bashkokohore ku bejne te fortin ne sherbim te padroneve politike dhe darovitjeve te tyre!
  Cili eshte ajo bande kriminale apo kriminel, cil eshte ai grup ose organizate mafioze qe do te kryente nje atentat kunder nje hici mediatik, qe bente te fortin me silazhin qe i servirnin dy kriminele te mirenjohur shqiptare e boterisht si Adriatik Palla e Rovena Gashi me lukunine perreth tyre !?
  Po te ishin aq leshko e te trashe si kriminelet edhe mafiozet nuk do te mbijetonin asnje dite ne biznesin e tyre antinjerezor, por do te kapeshin e viheshin ne pranga brenda ores .
  Kush tjeter kishte interes te rrezikonte vetveten te qellonte me arme ne kryeqytetin kunder dy pleqeve te pafajshem e aq me teper kunder dy femijeve te mitur !?
  Pasi mbaron silazhi Llalla – Gashi i Klodianes ne prokurori dhe duke mos pasur asnje talent ne gazetarine e shkruar e aq me pak ne ate te ekranit, asaj me shume se kujtdo i duhej nje akt trondites me jehone kombetare e nderkombetare qe te rifitonte protagonizmin e munguar…
  E kam shprehur kete dyshim ne nje koment te botuar ne Tema dhe Dita qe ate dite, kam ndjekur intervistat e saj prej nje gjynahqarjeje te stisur, dhe vetviktime te maskuar keq.
  Ne ato caste keqardhjeje me dilnin pamje e saj kur bente te fortin, kur bente jo vetem prokurorin por edhe kryegjykatesin suprem ala Saleh Ramollah Berisha ndaj Saimir Tahirit me nje ligesi te pashoqe, me nje cinizem te skajshem qe e beri arrestimin e tij fakt te kryer deri ne ate shkalle shtrigerie njerezore sa bashke me Blendi Fevziun e ngushellonin per burgosjen e tij imagjinare duke I deklaruar cnjerezisht se do ta vizitonin dhe intervistonin edhe ne burg !
  Te njejten pershtypje me ka bere edhe cinizmi skajor i Basir Gebels Collakut ( skenaristit dhe instruktorit te paguar nga Partia Babale te Azilit Politik te Dritan Zagarit dhe Emiljano Nuhut ne Opinionin e pare per Babalen Nr 3 te Havales Nr. 1 te Shqiperise Sali Berisha, sic e ka pothuajse direkt dhe indirekt ne Opinionin e pare te Klan Tv per kete ceshtje- I sugjeroj prokurorise te marre si deshmi rregjistrimin e atij programi qe e kam ndjekur drejtepersedrejti ) i Blendi Fevziut, Klodiana Lales sidomos ne Opinionin e fundit me pranine e Xhiseila Malokut.
  Po i le menjane Basirin dhe Blendin. Ata jane ne kete rol te perhershem te tyre kuptohet me pagese mbi e nen dore!
  Si eshte e mundur qe dy gra, dy nena reals apo te mundshme femijesh mes gjithe te mirave si Klodiana Lala dhe Eni Vasili qe i thahej peshtyma ne buze perballe fuqise se aresyes dhe fakteve dhe argumenteve rrenuese te Edi Rames vetem 3-4 dite, para se henes se fundit, te gjynahqares Lala pas atentatit ndaj prinderve dhe femijeve te saj te kalonin cdo kufi te egersise dhe cinizmit duke iu versulur si hiena te uritura nje viktime dhune makaber qe i kane vrare mburojen e saj, te jatin qysh ne moshen 3 vjecare me ate gjuhe shtrigash, e thene bute, me aq cinizem e vrere kobrash te tejskashem, duke e kercenuar me pranga e burg ore e cast qe te thoshte ate qe padronet e tyre politike dhe mediatike i kishin urdheruar te nxirrnin me hir a ne pahir, me kulac apo me kerbac nga goja e saj kunder vullnetit te saj !
  Mallkuar qofte titulli madhor njerezor nene si per njeren edhe per tjetren!
  Si mundet qe nje zemer nene te kete aq helm, aq cinizem, aq mllef kunder nje vajze ne lulen e rinise te traumatizuar dhe terrorizuar qysh 3 vjec si Xhiseila Maloku!
  Ku jane ato shoqata grash e deputetesh… te te gjitha partive pa perjashtim qe nuk ngrene zerin ne mbrojtje te kesaj viktime te shumefishte te Salikracise qe ndezi fitilat e 97-es qe vrane te jatin e Xhisieles 3 vjecare, autoblindat e Grushtit fashist te 14 shtatorit 1998, te barutit vdekjeprures te Xen Medihoxhes se Saliut ne Gerdec, qe zbrazi 4000 plumba me 21 janar 2011, duke ekzekutuar kater e plagosur dhjetra te tjere qe po ky Klan TV i Blendi Toptanit dhe Aleksander Karrocierit nuk la truk e poshtersi pa bere per te fshehur plagosjen e gazetarit te vet Fatos Mahmutaj duke i bere presión te manipulonte ngjarjen!
  Tamam nje lukuni hienash politike, oligarkike dhe mediatike qe veprojne si nje “ Bande Gangsteresh” dhe si nje “ Mafia krejt jasht kontrollit” per te sabotuar, vonuar, minuar me cdo mjet e me cdo menyre Reformen ne Drejtesi, Vetingun, SPAK-un dhe Byrone Kombetare te Hetimit te krimeve te tyre politike, financiare, mediatike kombetare e nderkombetare!
  Misión i deshtuar !
  Total failure ! Disfate e plote !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim