Video e rrallë/ Skena e luftës mes dy bandave në Vlorë, pamjet e rënda të një vrasjeje në ’97

March 18, 2017 13:53

Video e rrallë/ Skena e luftës mes dy bandave në Vlorë, pamjet e rënda të një vrasjeje në ’97

Në vitin 1997, kur shteti pothuajse nuk ekzistonte dhe kur bandat kriminale bënin “ligjin” kudo u regjistruan krimet nga më makabret në historinë e vendit.

“Associated Press” ka publikuar një video të regjistruar pikërisht në qershor ’97 shumë pranë portit të qytetit të Vlorës, ku dy banda rivale në praninë edhe të shumë civilëve në rrugë luftonin kundër njëra-tjetrës për kontroll “territoresh”.

Pamjet e rënda tregojnë edhe momentet e terrorit në rrugët e Vlorës kur si pasojë e shkëmbimit të zjarrit mes dy grupeve rivale ka mbetur i vrarë edhe një i ri, identiteti i të cilit nuk dihet.

Për më tepër ndiqni pa koment këtë filmim të rrallë që rikthen edhe njëherë në vëmendje ngjarjet tragjike të 20-viteve më parë:

March 18, 2017 13:53
Komento

1 Koment

  1. KORÇARI March 19, 15:26

    Rroftë Sali Muti

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*