Video e rrallë: Tito tregon sekretin më të madh të jetës së tij private

March 31, 2015 18:14

Video e rrallë: Tito tregon sekretin më të madh të jetës së tij private

Një videoxhirim që daton nga 6 maji i vitit 1975 është mbajtur sekret një kohë të gjatë. Në video ish presidenti i ish Jugosllavisë komuniste, Josip Broz Tito flet për shëndetin e tij të rrënuar.

Asokohe ishte i sëmurë dhe u ankua se kushte dhimbje tek këmbët dhe ecte me ndihmën e shkopit.

Në një moment gjatë intervistës arrijnë shërbyesit dhe Tito u nis për pijen e tij të preferuar.

Atëherë bashkëshortja e tij, Jovanka i drejtohet me fjalët: “djali im prit të sjell shkopin”. Ndërsa, Tito si me shaka, i thotë se ai mundet të pijë uiski edhe pa shkop.

Tito asnjëherë nuk foli për shëndetin e tij, ndërsa historinë mjekësore e kishin klasifikuar si sekreti i madh shtetëror, por çfarë tha marshalli me këtë rast ne Pallatin e Bardhë, raporton Telegraf.

“Pikërisht me 1 maj mori mot i lig me shi, kurse mua më kapi keq sëmundja. Jam dërrmuar, mendova se nuk do të mund të jem në paradë”, dëgjohet tek thotë Tito, duke treguar se si ka qëndruar i shtrirë në shtrat.

March 31, 2015 18:14
Komento

7 Komente

 1. Tragjas March 31, 19:58

  Ky eshte kusheri i Ded Brozit nga Puka.

  Reply to this comment
 2. zqk March 31, 22:54

  E kujt i plasi per shendetin e Titos?

  Reply to this comment
 3. w April 1, 00:56

  sa me levdata flasin per Titon…marshalli..presidenti..tito etj etj

  kurse per enver hoxhen diktatori,stalinisti komunisti

  kur dihet qe josif broz tito per 30 vjet ka qene armiku me i madh i shqiperise qe me zogun cian asfaline,kgb ka drejtuar qindra grupe diversioni deri plane per pushtimin e shqiperise

  e gezofshi marrshallin o sqiptare te felliqur qe botoni keto felliqsira

  pse nuk botoni planet per pushtimine shqiperise qe ngelen ne sirtare se kishet cecoja bicak atehere

  Reply to this comment
 4. skifteri April 1, 08:28

  Tito armik I shqiptarve ,nje zagare qe kurre s’ja pame nje te mire si komshi veçe te keqijave shpifje dhune , me te njte monedhe perbuzje ja ka dhene pergjigjen udheheqesi jone legjendar E.H.,por me vone S.B ndihmoj makinerin serbe per luften pushtuese ne kosove.

  Reply to this comment
 5. Alphade April 1, 12:21

  Shenim: byth e plasur-thjeshte sensacion !!! Pas kaq vjetesh ka rrexik qe Titos t’i jene
  ”shkrire” edhe kockat dhe shtypi merret me te …!!!.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?