VIDEO: Filmimi i rrallë i varrimit të regjentit Fuad Dibra në Tiranën e shkurtit 1944, ku shfaqen drejtuesit e shtetit shqiptar nën pushtimin gjerman

Marenglen Kasmi May 23, 2020 07:11

VIDEO: Filmimi i rrallë i varrimit të regjentit Fuad Dibra në Tiranën e shkurtit 1944, ku shfaqen drejtuesit e shtetit shqiptar nën pushtimin gjerman

Një video e rrallë e ceremonisë së varrimit të regjentit Fuad Dibra, i cili ndërroi jetë më 22 shkurt 1944 në Tiranë është ripublikuar sot nga DITA.

Ky filmim, i nxjerrë nga arkivi gjerman i filmit në Berlin, është një sekuencë e shkurtër e një dokumentari javor informues që përgatitej dhe shfaqej në kinema për popullin gjerman.

Në këtë dokumentar jepeshin lajme nga të gjitha frontet e luftës.

Kjo video është interesante jo vetëm se ilustron ceremoninë e varrimit të një prej regjentëve shqiptarë por, po ashtu, është një nga filmimet e rralla të drejtuesve të shtetit shqiptar nën pushtimin gjerman.

Siç shikohet në video, fjalën e rastit e mbajti regjenti Mehdi Frashëri, i shoqëruar nga kryeministri Rexhep Mitrovica, ministri i jashtëm Bahri Omari etj.

Madje, Bahri Omari e ka dorën e majtë të lidhur, si pasojë e një plage të marrë nga një atentat ndaj tij në fund të muajit janar 1944.

Botuar nga Dita. Ndalohet kategorikisht ribotimi pa citimin korekt të burimit dhe autorit

Marenglen Kasmi May 23, 2020 07:11
Komento

40 Komente

 1. dfg March 7, 09:41

  Prap na doli ky nazi-fashisti i nrrezikshem Bsahri Omsari,qe tani ca KELYSHEVE ANTI SHQIPTASRE jo vetem u vjen keq,por na bejne edhe libra duke e vleresuar kete tradhetar si koke e madhe!
  Ka dale edhe nje gjarper me zile,nga shume prof.dok qe sot jane me lopate qe e nxjerr hero kete fasgist regjent!
  E cfare mund te beje me teper nje ARMIK i popullit aterhere qe te quhej ARMIK e te pushkatohej??
  Kete di vetem prof,dok lesh arapi!

  Reply to this comment
 2. demo March 7, 11:40

  Regjenca eshte normaliteti i Shqiptareve.Bashkepunimi me gjermanet,Austro hungarezet,Statunitenset,eshte normale per shqiptaret qe kane vojtur nga shovinizmi i panginjur sllavo-grek.Ajo qe shkon kunder interesave kombetare eshte rrebelimi fondamentalist islamik i Haxhi Qamilit dhe rrebelimi fondamentalist bolshevik i Enver Hoxhes.Perfundimi i ketyre dy faqeve te turpshme te historise se shqiptareve do ta dergonte Shqiperine kurban ne prehrin e Serbise dhe Greqise.Nje burre aty me dore te lidhur,qe eshte Bahri Omari,veprimtar i federates Vatra,qe shpetoi Shqiperine nnga thonjt e Greko-sllaveve ne konferencen e Versajes,eshte gjykuar padrejtesisht si tradhetar,kur ishte ideator dhe mbrojtes i Shqiperise ethnike.Eshte kunati dhe bamiresi i tradhetarit me te nderuar ne kete vend,agjentit serbo-malazez Enver Hoxhes.Per cfare mund te akuzohet Bahri Omari?Ne kohen kur Bahri Omari,mori per grua vajzen e madhe te Gjylos,Gjirokastra vlonte per aventurat erotike te Gjylos me Bymbashin bukurosh Halil Musa beu dhe dobicin e tij Enverin e dy Halileve.Te hysh ne dere te kurves eshte faj i madh,dhe kete Bahri Omari e dinte shume mire,pamvaresisht se vajza e madhe e xha Halilit nuk i ngjante te emes.Edyta, ndihma pa kushte qe i dha nje aventurieri parazit,pa deshire per te mesuar,por me nje ambicje te pakufishme per te perfituar privilegje te pamerituara,e ben fajtor Bari Omarin,sepse duke llastuar pambarimisht Enver Hoxhen,krijoi ate moster.E treta,futja ne shtepine e tij,qe nuk do te bente as me djemte e tij,bashke me te fejuaren e tij Nexhmien,kur nga nje ane sinjalet per kontrabanden e duhanit dhe pijeve qe bente me ushtaret italiane duke shfrytezuar pasurine e Ibrahim bej Bicakut dhe jeten e cthurur ne kazinote e hotelet e Tiranes nuk mungonin.E pat lajmeruar prefekti Qazim Mulleti.Nga tiransit e vjeter njihej shprehja e Qazim Mulletit,qe therriste:-E di,e di,ketu e kam perballe shpise teme,por cfare t`i bej ketij!-duke aluduar,se s`kam c`i bej Bahri Omarit qe fsheh llumin e kontrabandes ne shtepi te vet.Ne vepren e tij “Kur lindi Partia”,Enver Hoxha tregon nje episod kur dy karabiniere italiane i shkuan ne dyqan per ta arrestuar,gjoja per veprimtari revolucionare dhe e pyeten:-Ketu eshte Enver Hoxha?Ky u tha:-Pritni sa ta lajmeroj! dhe u shpetoi nga dera e prapme.Ne fakt karabinjeria italiane kishte informata te forta per kontrabanda me pijet,fallsifikimet e etiketave dhe sidomos kontrabanden e duhanit me kamjona drejt Kosoves,qe e ushtronin Kristo Themelko,”baca”,dhe Esad Dishnica sherbente si ndermjetes..Bahri Omari nuk mund te ishte aq “qorr”,sa ti shpetonte edhe lidhja e kunatit me serbo-malazezet,derisa nje darke,ne sy te Nexhmijes,ja plasi ne sy.;_Ku e keni Kosoven?Nuk keni per ta marre Kosoven! Atehere u zgjua Bahri Omari dhe i hodhi pjaten e fasuleve surratit kunatit Enver. Kete skene e ka pare Nexhmija,por kjo nuk eshte romantike me trendafila,eshte me fasule,prandaj sikur te lajthisi,ajo nuk tregon.Qe nga ajo dite tre atentate ju bene Bahri Omarit,shoket ilegale Gogo Nushi dhe Nako Spiru gabuan shenjestren,ose dicka dinin,qe vetem e plagosen ne dore.Sidoqofte,te dy vdiqen te rinj.Kam folur me Selfot,Karagjozet,Kokalaret,qe jetojne ne Tirane,qe para 90 per Enverin dhe cuditerisht urrejtja e tyre per c`ka kishin hequr nga Enveri,nuk ishte per Enverin ,por per Gjylon.Kur vdiq i fundit i Cinateve, pasardhesve te Ali pashe Tepelenes,bejleret e fushes se Vurgut,Bejlereshat e Gjirokastres,Delvines dhe Libohoves vlonin;-E meson bushtra Gjylo,dobicin e bymbashit!

  Reply to this comment
  • Per demon May 23, 22:42

   Ishte thjeshte nje genjeshter bashkimi i trojeve shqiptare nga fashistet. Vetem rreth 70 % e Kosoves u bashkuan me shtetin shqiptar te pushtuar. Kacaniku, Vitia, fshatra te Gjilanit dhe Ferizajt edhe gjithashtu Lugina e Presheves iu dhane Bullgarise nga fashistet. Mitrovica, Podujeva, Vushtria dhe fshatra te Prishtines iu dhane Serbise. Nga trojet shqiptare ne Maqedoni vetem Tetova, Gostivari, Dibra, Struga dhe Resnja iu bashkuan Shqiperise. Shkupi, Kumanova, Velesi, Manastiri, Perlepi dhe Ohri iu dhane Bullgarise. Nga trojet shqiptare ne veri vetem Ulqini, Hoti, Gruda; Tuzi, Plava, Gucia, Rozhaja dhe Tutini iu bashkuan Shqiperise. Tivari, Podgorica, Berana, Bjellopolja, Sjenica dhe Pazari i Ri mbeten jashte Shqiperise. Kufiri jugor nuk u ndryshua fare dhe Cameria, Janina, Kosturi, Follorina, Konica, Mecova, Grebeneja dhe Arta i mbeten Greqise. Pse me kaq troje do genjeheshin shqiptaret nga fashistet? E shikon demo? Ajo genjeshter nuk besohej as atehere nga shqiptaret dhe jo me sot. Pse nuk e ndaluan fashistet bashkpuntorin e tyre Napolon Zerva te bente masakren e Paramithise ne Cameri? Kete masaker perkujtojne gjithmone protestuesit ne kufi me Greqine.

   Reply to this comment
 3. LORA March 7, 12:17

  Ja edhe spiunet ,kolaboracionistet dhe puthadoret ,me ze dhe figure,tuj percjelle fuad dibren,njerin prej gjakprishurve bastarde ,,,,qe kushedi sa rini shqiptare antifashiste ka marre ne qafe.

  Reply to this comment
 4. Partizani March 7, 13:04

  Demo bucja,
  Bushtra jane jote eme dhe ato qe bene tet ame e tet ate dhe ato qe i bene ato e keshtu me rradhe.
  Ke ke pyetur ti mo i perdale ? E di ti qe nena e musine kokalarit e vizitonte gjylon deri sa vdiq.
  Shko e pyet mbesen e musinese, nuk e di nese jeton akoma ne pallatet agimi ne tirane…
  Shko pyet luan omarin qe po ja mbron kaq shume te jatin.
  Ke ke pyetur mor nga selfatet e karagjozatet more kerme, qe ndyn emrin e nje fisi te tere vetem duke i zene ne gojen tende te mykosur.

  Ate kadarene mund ta kesh pyetur se ai ka qene pusht dhe eshte pusht i madh ne kuptimin e vertete dhe ate figurativ te fjales.
  Kafshe e kerme parahostorike.

  I hengret mune Enverit sa qe gjalle e tani merreni me gra plaka qe ne ato kohe qe kane jetuar ato duhet te ish nheri si gjyshja jote qe te merreshin grate e botes neper goje.
  Jo po paska qene e jema e lige por e bija jo. Hahaha. Idjot.
  Turp, ne vend te vesh vetlla nxjerr syte.

  Bahri Omarit i eshte bere atentat nga ceta partizane e bregut si antar i qeverise fashiste koolaboracioniste ne sherbim te gjermanise naziste, ne afresi te vunoit. Deri ne 1990 ka pas lapidar perkujtimor qe zhabat si ti i vodhe. Guret e germat per te regullu avllite dhe me vu emri ke dera
  Vulehumbur

  Reply to this comment
 5. Truth March 7, 15:01

  Demo bucja,
  Bushtra jane jote eme dhe ato qe bene tet ame e tet ate dhe ato qe i bene ato e keshtu me rradhe.
  Ke ke pyetur ti mo i perdale ? E di ti qe nena e musine kokalarit e vizitonte gjylon deri sa vdiq. Ishin gra te ndershme dhe fisnike. Po ku njeh ti nherez te tille.
  Shko e pyet mbesen e musinese, nuk e di nese jeton akoma ne pallatet agimi ne tirane…

  Shko pyet luan omarin qe po ja mbron kaq shume te jatin. Apo doniken, te shoqen qe ka shkruar libri. Per vjehrin dhe te te tregoje kujtimet si ka perjetuar vjehren dhe te jemen e vjehres. Sepse vjehrin nuk e ka takuar ndonhe here , ish pushkatuar me kohe.
  Ke ke pyetur mor nga selfatet e karagjozatet more kerme, qe ndyn emrin e nje fisi te tere vetem duke i zene ne gojen tende te qe qelbet era myk.

  Ate kadarene mund ta kesh pyetur se ai ka qene pusht dhe eshte pusht i madh ne kuptimin e vertete dhe ate figurativ te fjales.
  Kafshe e kerme parahostorike.

  I hengret mune Enverit sa qe gjalle e tani merreni me gra plaka qe ne ato kohe qe kane jetuar ato duhet te ish nheri si gjyshja jote qe te merreshin grate e botes neper goje.
  Jo po paska qene e jema e lige por e bija jo. Hahaha. Idjot.
  Turp, ne vend te vesh vetlla nxjerr syte.

  Bahri Omarit i eshte bere atentat nga ceta partizane e bregut si antar i qeverise fashiste koolaboracioniste ne sherbim te gjermanise naziste, ne afresi te vunoit. Deri ne 1990 ka pas lapidar perkujtimor qe zhabat si ti i vodhen dhe Guret e germat per te regullu avllite dhe me vu emri ke dera
  Vulehumbur

  Reply to this comment
 6. Ballist me IDE te qarta March 7, 18:04

  Demo
  Fotografia me e bukur
  Eshte kur ballistat
  E zogistat
  I dorzuan kuroren e ZOGJIT
  Vitore XHUXh EManueles
  Ishte babai yt ne ate delegacion?
  iNtelektual nastradin zogisti
  E kishte shkrojtur
  Tekstin NGA bodrumi
  I shtepise se bahri omarit
  Duke pire rami me gjiZ e hurdhera

  Reply to this comment
 7. Leshanaku March 7, 18:07

  E mbaj mend mire. Isha 14 vjeç, ne Tirane, ne Rrugen e Bamit (sot Q. Stafa), korteun e permortshem te Fuat Dibres, perpara te cilit ecte nje orkester frymore gjermane me muzike funebre. Ndodhesha pikerisht ne trotuarin perballe shkolles se Kuqe, siç quhet sot. Kujt mund t’ia benin gjermanet pushtues kete nder, veçse nje njeriu qe u kishte sherbyer me zell? Te gjitha fjalet e tjera jane te kota.

  Reply to this comment
 8. Sharlatanet March 8, 01:55

  Perhere te shitur dhe bythlepires te te huaj e elita politike e Shqiperise

  Reply to this comment
 9. Miço Taqua May 23, 08:46

  Bravo demo, të përgëzoj për për përpjekjet e vazhdueshme për të ndriçuar sadopak zemrën e errët të tradhëtarëve kok bunkerë sllavo komutistë sado që është e dukshme që do marri shumë kohë akoma.

  Rrofshin atdhetarët e patriotët pro evropianë shqiptarë poshtë komutistët sllavo lindorë që historia i hodhi në koshin e plehrave përgjithmonë.

  Reply to this comment
 10. KOZi... May 23, 12:13

  Une shoh flamurin shqiptar ne kete ceremoni ! Ketu nuk ka bashkepunetore te pushtuesit por figura politike shqiptare qe kishin nje CV patriotike sepakut nga 1912. Keto sakrifikuan emrin e tyre qe Shqiperia te kalonte sa me me pak deme periudhen e luftes.
  Askush nuk i quan bashkepunetore te pushtuesit Austro- Hungarez ne Luften e pare boterore ato qe drejtuan shqiperine ne ato vite. Luigj Gurakuqi, Fejzi Alizoti, Avni Dabulla, Gjergj Fishta, Ndre Mjeda, Hasan Prishtina, Hoxha Kadri, Lef Nosi, Ahmet Zogu, Aqif Pasha perkundrazi u nderuan per sakrificen qe bene ne situaten e Luftes.
  Askush nuk e quan Themistokli Germenjin bashkepunetore i ati ose ketij pushtuesi ne Korce perkundrazi u nderua cdo here .
  Cili i quajti bashkepunetore keto te periudhes gjermane 1943-44 ??? Komunizmi ! Epo koha ka ndryshuar ! Keto vepruan njelloi si shoket e tyre ne lufte te pare dhe duhen nderuar !….tung

  Reply to this comment
 11. demo May 23, 13:01

  Ky filmim eshte botuar nje vit ose dy vjet me pare.dhe komentet jane te atehershme.
  Une nuk i dija kujtimet e Kadri Bej Cakranit(
  Botuar se afermi nga Auron Tare),kur kam shkryar kete koment,qe nuk i heq asnje presje,aq i vertete eshte.
  Sepse kam degjuar rrefimet e gjirokastriteve me banim ne Tirane,Selfot,Karagjozet,Kokalaret,Bakiret,Kashahet,
  etj.dhe te gjitha ato qe rrefen Kadri Cakrani nuk ishin te reja per mua.Enver Hoxhen nuk e njihnin fshataret e Laberise dhe Mallakastres,qe i perdori si mish per top,,.por jo Gjirokastra.
  Ti partizan eshte e vertete qe ky atentat Bahri Omarit ju be ne Vlore nga ceta Bregut,por per nje atentat tjeter qe
  enveri ja ngarkoi Nako Spirut,eshte letra ne arkiv ku enveri i drejtojet Nakos:-Te mos te dhimbset Bariu ti se qenka kunati im,te mos te dridhet dora,..etj,etj.

  Reply to this comment
 12. demo May 23, 13:01

  Ky filmim eshte botuar nje vit ose dy vjet me pare.dhe komentet jane te atehershme.
  Une nuk i dija kujtimet e Kadri Bej Cakranit(
  Botuar se afermi nga Auron Tare),kur kam shkryar kete koment,qe nuk i heq asnje presje,aq i vertete eshte.
  Sepse kam degjuar rrefimet e gjirokastriteve me banim ne Tirane,Selfot,Karagjozet,Kokalaret,Bakiret,Kashahet,
  etj.dhe te gjitha ato qe rrefen Kadri Cakrani nuk ishin te reja per mua.Enver Hoxhen nuk e njihnin fshataret e Laberise dhe Mallakastres,qe i perdori si mish per top,,.por jo Gjirokastra.
  Ti partizan eshte e vertete qe ky atentat Bahri Omarit ju be ne Vlore nga ceta Bregut,por per nje atentat tjeter qe
  enveri ja ngarkoi Nako Spirut,eshte letra ne arkiv ku enveri i drejtohet Nakos:-Te mos te dhimbset Bariu ti se qenka kunati im,te mos te dridhet dora,..etj,etj.

  Reply to this comment
 13. Partizani qe ja u ngopi sa u djeg akoma May 23, 14:21

  demo e mico taqiu e koqiu dhe ajo bushtra e ujkut,

  Ky varrim eshte bere ne 22 Shkurt 1944 dmth pas masakres se 4 Shkurt 1944 po ne Tirane.

  Cfare nulash e Mutra diare qe jeni.

  Ata “Patriotet” tuaj ne krahe te nazisteve pas 1 viti qe kish mbaruar beteja e Stalingradit qe shenoi dhe rakapjekthen e lll reich , kermave dhe regjimit naziste dhe koolaboratore e te tyre.

  Keta Kane qene kaq miop e kaq naive APO tradhetare sa i lepinin akoma cizmen gjermaneve

  Haha patriotet, Po te dhjere, fatkeqesisht ne krahun e gabuar te Historise.
  U duhesh nga nje Lupe ne Vend te gjyslykeve te merrnin vesh se cbehej.

  Demo bushtra qe te perdhunonte jot eme e yt dhe gjithe Plakat lagjes.
  Pale Kur te sillnin komshiun dhe sigurimsin e lagjes.
  Prandaj flet keshtu percarte

  Per ke Bakir ke fjalen, Sekretarin e pare te Parties se Gjirokastres, konsullin Shqiptar (karagjozat) ne ambasaden ne Rome, Aqifin (Selfat) shokune e ngushte te feminise se, rinise e deri sa vdiqne te Enverit

  Po ik o buce rrugesh.
  Paske fol me te gjithe ti.

  Kur te zesh ne goje Gjylon, qe ka vdekur ne 1967, ti buce e kastruar dhe e ndukur nga gjithe qente e zgjebosur te lagjes shko dezinfekto gojen dhe Bej dialize gjakut.

  Reply to this comment
  • KOZi... May 23, 15:15

   Ore akoma nuk e kupton qe historia nuk shikohet si ne vitet 45-90 !!??Edhe 4 shkurti qe thua ti ! Eshte veper kryesisht e Xhafer Deves ! Por ama ne cv e tij ka me shume aktivitete ne sherbim te shqiptarise! Prandej sot ne Prishtine, Ferizaj, Mitrovice ka rruge me emrin Xhafer Deva. Ate vit kryeminister ishte Rexhep Mitrovica ,firmetar i Pavaresise. Sot ne kujtim te vepres se tij ka rruge me emer Rexhep Mitrovica ne Prishtine dhe Mitrovice.etj etj…..

   Reply to this comment
   • Kosova May 23, 22:52

    Sa idiot qe je ti komentuesi KOZi. Mitrovica nuk ishte pjese e shtetit shqiptar gjate L2B. Pse nuk e beri Xhaferr Deva pjese te shtetit shqiptar? Pegjigju.

    Ishte thjeshte nje genjeshter bashkimi i trojeve shqiptare nga fashistet. Vetem rreth 70 % e Kosoves u bashkuan me shtetin shqiptar te pushtuar. Kacaniku, Vitia, fshatra te Gjilanit dhe Ferizajt edhe gjithashtu Lugina e Presheves iu dhane Bullgarise nga fashistet. Mitrovica, Podujeva, Vushtria dhe fshatra te Prishtines iu dhane Serbise. Nga trojet shqiptare ne Maqedoni vetem Tetova, Gostivari, Dibra, Struga dhe Resnja iu bashkuan Shqiperise. Shkupi, Kumanova, Velesi, Manastiri, Perlepi dhe Ohri iu dhane Bullgarise. Nga trojet shqiptare ne veri vetem Ulqini, Hoti, Gruda; Tuzi, Plava, Gucia, Rozhaja dhe Tutini iu bashkuan Shqiperise. Tivari, Podgorica, Berana, Bjellopolja, Sjenica dhe Pazari i Ri mbeten jashte Shqiperise. Kufiri jugor nuk u ndryshua fare dhe Cameria, Janina, Kosturi, Follorina, Konica, Mecova, Grebeneja dhe Arta i mbeten Greqise. Pse me kaq troje do genjeheshin shqiptaret nga fashistet? E shikon demo? Ajo genjeshter nuk besohej as atehere nga shqiptaret dhe jo me sot. Pse nuk e ndaluan fashistet bashkpuntorin e tyre Napolon Zerva te bente masakren e Paramithise ne Cameri? Kete masaker perkujtojne gjithmone protestuesit ne kufi me Greqine.

    Reply to this comment
 14. Partizani qe ja u ngopi sa u djeg akoma May 23, 15:21

  demo e mico taqiu e koqiu dhe ajo bushtra e ujkut,

  Ky varrim eshte bere ne 22 Shkurt 1944 dmth pas masakres se 4 Shkurt 1944 po ne Tirane.

  Cfare nulash e Mutra diare qe jeni.

  Ata “Patriotet” tuaj ne krahe te nazisteve pas 1 viti qe kish mbaruar beteja e Stalingradit qe shenoi dhe rakapjekthen e lll reich , kermave dhe regjimit naziste dhe koolaboratore e te tyre.

  Keta Kane qene kaq miop e kaq naive APO tradhetare sa i lepinin akoma cizmen gjermaneve

  Haha patriotet, Po te dhjere, fatkeqesisht ne krahun e gabuar te Historise.
  U duhesh nga nje Lupe ne Vend te gjyslykeve te merrnin vesh se cbehej.

  Demo bushtra qe te perdhunonte jot eme e yt dhe gjithe Plakat lagjes.
  Pale Kur te sillnin komshiun dhe sigurimsin e lagjes.
  Prandaj flet keshtu percarte

  Per ke Bakir ke fjalen, Sekretarin e pare te Parties se Gjirokastres, konsullin Shqiptar (karagjozat) ne ambasaden ne Rome, Aqifin (Selfat) shokune e ngushte te feminise se, rinise e deri sa vdiqne te Enverit

  Po ik o buce rrugesh.
  Paske fol me te gjithe ti.

  Kur te zesh ne goje Gjylon, qe ka vdekur qysh ne 1967, ti buce e kastruar dhe e ndukur nga gjithe qente e zgjebosur te lagjes shko dezinfekto gojen dhe Bej dialize gjakut.

  Reply to this comment
 15. Partizani per KOQija... May 23, 16:13

  Pse ata koqevaret e sotem Jane me te mire.

  Hajdute me cizme e tradhetare. Luftuan te tjere brez pas brezi rugova grykshpumi luftojte me buke ne duar dhe kafene e Pike ke miloshi..

  Ah cfare idioti paske qene mo koqiu
  Historia eshte histori.

  Shiko Si tall bithen Bota me te dy Shqiperine. Kur tallin bithen me Ju ata qeveritar nula kokemecepa, pashkolla e Pa libreza pune ti so te me mesosh mua se Si shikohet historia.

  Gjytyrym.

  Shko paguaj taxat Mut Muti qe te lash pallatin e luljetes qe U prish ne Vlore e qe do ti ndajne keta qeveritareve.

  E mos U Merr me HISTORINE e Shqiperise
  1945-1990.

  Atehere existonin dy Shqiperi.
  Tani nuk existon asnje Shqiperi.

  Kish BURRA ajo kohe e jo “Patriotet” e leshit Si keta pjesmarresit ne varrimin e Videos.

  Lepiresa te cizmeve te cdo lloj pushtuesi

  Shqiperia sot eshte thjesht nje shprehje gjeografike e banuar nga fise primitive te vesh me frak ose me firmato fallse te ardh nga vellai i madh Turqia.

  Mbushe plehra dhe funderina, si Mall ashtu dhe njerez nga gjithe under world i planetit, kriminele, drogaxhinjte, fallsifikatore, mashtrusa, terroriste, muhaxhedn, taliban, virioepirote, mafioze, ndragetiste, camoriste, pedofile, perverse, politikanet shqipetare monstra fare.

  Bej qejf dhe ca kohe sa Pa te ardh greku e serbi te te varin ke antena e vodafonit.

  Sojsez.
  Dhermiun ja U qethen, bregun e privatizuan. Shko e Bej plazh ne lane katunar me lekure Si sholle e kepuceve.

  Reply to this comment
 16. Partizani per KOQija... May 23, 16:16

  Pse ata koqevaret e sotem Jane me te mire.

  Hajdute me cizme e tradhetare. Luftuan te tjere brez pas brezi rugova grykshpumi luftojte me buke ne duar dhe kafene e Pike ke miloshi..

  Ah cfare idioti paske qene mo koqiu
  Historia eshte histori.

  Shiko Si tall bithen Bota me te dy Shqiperite. Kur tallin bithen me Ju ata qeveritar nula kokemecepa, pashkolla e Pa libreza pune ti do te me mesosh mua se Si shikohet historia.

  Gjytyrym.

  Shko paguaj taxat Mut Muti qe te lash pallatin e luljetes qe U prish ne Vlore e qe do ti ndajne keta qeveritareve.

  E mos U Merr me HISTORINE e Shqiperise
  1945-1990.

  Atehere existonin dy Shqiperi.
  Tani nuk existon asnje Shqiperi.

  Kish BURRA ajo kohe e jo “Patriotet” e leshit Si keta pjesmarresit ne varrimin e Videos.

  Lepiresa te cizmeve te cdo lloj pushtuesi

  Shqiperia sot eshte thjesht nje shprehje gjeografike e banuar nga fise primitive te vesh me frak ose me firmato fallse te ardh nga vellai i madh Turqia.

  Mbush me plehra dhe funderina, si Mall ashtu dhe njerez nga gjithe under world i planetit, kriminele, drogaxhinjte, fallsifikatore, mashtrusa, terroriste, muhaxhedn, taliban, virioepirote, mafioze, ndragetiste, camoriste, pedofile, perverse, politikanet shqipetare monstra fare.

  Bej qejf dhe ca kohe sa Pa te ardh greku e serbi te te varin ke antena e vodafonit.

  Sojsez.
  Dhermiun ja U qethen, bregun e privatizuan. Shko e Bej plazh ne lane katunar me lekure Si sholle e kepuceve.

  Reply to this comment
 17. tomorraku May 23, 18:18

  Me teater per teatrin dhe me keto pamje me gjermane e bashkepuntore te gjermaneve perfshire edhe klerin shqiptar do te kene material studiot TV per “debatet” deri ne vitin 2021!

  Reply to this comment
 18. demo May 23, 18:52

  Partizan,,Sa urrehej enver hoxha dhe gjylo cuci ne Gjirokaster,kete enveri e dinte mire.Prandaj nuk la dere te fisme qytetare pa sakatuar.
  Kur shkonte ne Gjirokaster takonte jevgjitet dhe avdallin,Xhevat Avdalli,E prisnin sekretaret mashkullorite.Kenge i kendonte Paro malokja e Bences.
  Nga Gjirokastra nuk la versnik te shkolluar pa vrare ne atentate,pa pushkatuar dhe kalbur neper burgje.

  Reply to this comment
 19. demo May 23, 20:22

  Partizan ju per trimeri te hani mune.
  Jua c`varrosi babane sali maloku,i hengret mune.
  Jua shurrosen varrin,prape i hengret mune
  Fisi juaj eshte shquar per kurvnilluqe,jo per trimeri.
  Ishit mesuar te vrisnit me copa letrash,me dorace,qorra,armiku kllases,,,Aaa sot s`ka me qorra.

  Reply to this comment
 20. Partizani qe ja u ngopi sa u djeg akoma May 23, 20:26

  Demo pushti,

  Aqif Selfon dhe Skender Topullin apo Elmaz Konjarin

  Gjirokastritet, intelektuale, shoke te feminise, rinise, e me pas.

  Lexo kete koment ti xhaferdevist nazi-cetnik:

  “Ky eshte nje nga mitet per qendrimin e Enverit ndaj Musinese dhe familjes se saj.
  Kete mit mund ta besojne vetem ata qe nuk kane idene se c’ndodhte ne Shqiperi ne vitete para te pasluftes.
  Por duhet mbajtur ne mendje se ne vitin 1946 Enveri nuk ishte ai sunduesi absoulut i pas viteve 60, por ishte ne valen e luftes per pushtet me rivalet e tij, Koci Xoxe, Bedri Spahiu, etj., p[asi ishte “bere lecke” ne mbledhjen e Beratit dhe jugosllavet kishin planifikuar zevendesimin e shpejte te tij me nje nga keta dy kandidate, Koci Xoxen ose Spirune. Ne ate atmosfere te luftes se klasave qe nxitej edhe me shume nga perfaqesuesit e komunizmit jugosllav, jo vetem Enveri, por askush nuk do te guxonte te pengonte eliminimin e atyre intelektualeve.
  Eliminimi i planifikuar nga jugosllavet i intelektualeve anti(jugo)sllave (ketu hyn edhe eliminimi i vepres se Fishtes, nderkohe qe mori vleresimin e merituar vepra e nje tjeter prifti katolik, poetit Ndre Mjeda) kishte si qellim te hapet pergatitjen e terrenit ideologjik te bashkimit te Shqiperise me Jugosllavine.
  Fakti qe nder te gjithe ata me shume viktima pati nga radhet e intelektualeve gjirokastrite (Bahri Omari, Muntaz Kokalari, Vesim Kokalari, Selaudin Cabej, Enver Sazani, etj. etj.) eshte shpjeguar me deshiren e Enverit per te eliminuar ata qe e njihnin nga afer se mos i nxirrnin anet e erreta te jetes se tij rinore. Por ky eshte vetemt nje mit, qe hidhet poshte nga fakti qe te gjithe arta intelektuale gjirokastrite qe i shpetuan vales se pare te vitit 1945-46 te pushkatimeve pa gjyq, me vone jane perkrahur shume nga Enveri. Ketu hyjne moshataret dhe shoket gjirokastrite te studimeve te Enverit ne France, si Asllan Muhedini, Islam Zeko, Elmaz Konjari, Qemal Gega, Minella Karajani, doktor Kokona, Eqrem Cabej, te cilit i kishin pushkatuar vellane ne 1946, Hamit Kokalari, Medar Shtylla, Zeqir Buliqi, etj), Te gjithe, duke perfshire Sigurimin e Shtetit, e dinin se ata perkraheshin personalisht nga Enveri
  Vec kesaj, mos harroni se vellane e Musinese, dhe dy vellezerve te pushkatuar, qe mbeti gjalle, Hamit Kokalarin, autorin e librit “Kosova – djep i Shqiptarise” te botuar ne kohen e luftes II boterore jo vetem qe nuk e largoi nga Tirana e ta internonte, por kete intelektual te shquar e nje nga perkthyesit me te mire nga frengjishtja e la te punoje si perkthyes dhe emrin e tij e ke ne dhjetra perkthime veprash artistike qe u bene ne kohen e socializmit. Per me teper te birit te tij, nipit te Musinese dhe te dy xhaxhallareve te pushkatuar nga ai pushtet, i dha te drejte studimi per inxhinjeri. Vete Musineja vinte vizitonte te nderuarin Hamit Kokalari ne shtepine e tij ne Tirane.
  Musineja ishte nje nga grate e rralla intelektuale te asaj kohe, qe guxoi t’i kundervihej ideologjikisht dhe pa kompromis sistemit komunist. Kushdo qe ka jetuar ne ate kohe nuk habitet pse ajo kundershtare e hapet e sistemit u denua me burgim e internim, me shume se sa si ishte e mundur qe kjo intelektuale e rralle i shpetoi eliminimit fizik.

  Nena Musinese vizitonte Gjylon ke Vila e vjeter ne bllok per sa koHe qe gjalle.

  Kerme perverse e percunduar nga perdhunimet qe te Jane bere qe ne feminine e hershme.

  Shiko bucet e fisit tend .

  Reply to this comment
 21. Partizani qe ja u ngopi sa u djeg akoma May 23, 20:26

  Demo pushti,

  I ke degjuar Aqif Selfon dhe Skender Topullin apo Elmaz Konjarin

  Gjirokastritet, intelektuale, shoke te feminise, rinise, e me pas.

  Lexo kete koment ti xhaferdevist nazi-cetnik:

  “Ky eshte nje nga mitet per qendrimin e Enverit ndaj Musinese dhe familjes se saj.
  Kete mit mund ta besojne vetem ata qe nuk kane idene se c’ndodhte ne Shqiperi ne vitete para te pasluftes.
  Por duhet mbajtur ne mendje se ne vitin 1946 Enveri nuk ishte ai sunduesi absoulut i pas viteve 60, por ishte ne valen e luftes per pushtet me rivalet e tij, Koci Xoxe, Bedri Spahiu, etj., p[asi ishte “bere lecke” ne mbledhjen e Beratit dhe jugosllavet kishin planifikuar zevendesimin e shpejte te tij me nje nga keta dy kandidate, Koci Xoxen ose Spirune. Ne ate atmosfere te luftes se klasave qe nxitej edhe me shume nga perfaqesuesit e komunizmit jugosllav, jo vetem Enveri, por askush nuk do te guxonte te pengonte eliminimin e atyre intelektualeve.
  Eliminimi i planifikuar nga jugosllavet i intelektualeve anti(jugo)sllave (ketu hyn edhe eliminimi i vepres se Fishtes, nderkohe qe mori vleresimin e merituar vepra e nje tjeter prifti katolik, poetit Ndre Mjeda) kishte si qellim te hapet pergatitjen e terrenit ideologjik te bashkimit te Shqiperise me Jugosllavine.
  Fakti qe nder te gjithe ata me shume viktima pati nga radhet e intelektualeve gjirokastrite (Bahri Omari, Muntaz Kokalari, Vesim Kokalari, Selaudin Cabej, Enver Sazani, etj. etj.) eshte shpjeguar me deshiren e Enverit per te eliminuar ata qe e njihnin nga afer se mos i nxirrnin anet e erreta te jetes se tij rinore. Por ky eshte vetemt nje mit, qe hidhet poshte nga fakti qe te gjithe arta intelektuale gjirokastrite qe i shpetuan vales se pare te vitit 1945-46 te pushkatimeve pa gjyq, me vone jane perkrahur shume nga Enveri. Ketu hyjne moshataret dhe shoket gjirokastrite te studimeve te Enverit ne France, si Asllan Muhedini, Islam Zeko, Elmaz Konjari, Qemal Gega, Minella Karajani, doktor Kokona, Eqrem Cabej, te cilit i kishin pushkatuar vellane ne 1946, Hamit Kokalari, Medar Shtylla, Zeqir Buliqi, etj), Te gjithe, duke perfshire Sigurimin e Shtetit, e dinin se ata perkraheshin personalisht nga Enveri
  Vec kesaj, mos harroni se vellane e Musinese, dhe dy vellezerve te pushkatuar, qe mbeti gjalle, Hamit Kokalarin, autorin e librit “Kosova – djep i Shqiptarise” te botuar ne kohen e luftes II boterore jo vetem qe nuk e largoi nga Tirana e ta internonte, por kete intelektual te shquar e nje nga perkthyesit me te mire nga frengjishtja e la te punoje si perkthyes dhe emrin e tij e ke ne dhjetra perkthime veprash artistike qe u bene ne kohen e socializmit. Per me teper te birit te tij, nipit te Musinese dhe te dy xhaxhallareve te pushkatuar nga ai pushtet, i dha te drejte studimi per inxhinjeri. Vete Musineja vinte vizitonte te nderuarin Hamit Kokalari ne shtepine e tij ne Tirane.
  Musineja ishte nje nga grate e rralla intelektuale te asaj kohe, qe guxoi t’i kundervihej ideologjikisht dhe pa kompromis sistemit komunist. Kushdo qe ka jetuar ne ate kohe nuk habitet pse ajo kundershtare e hapet e sistemit u denua me burgim e internim, me shume se sa si ishte e mundur qe kjo intelektuale e rralle i shpetoi eliminimit fizik.

  Nena Musinese vizitonte Gjylon ke Vila e vjeter ne bllok per sa koHe qe gjalle.

  Kerme perverse e percunduar nga perdhunimet qe te Jane bere qe ne feminine e hershme.

  Shiko bucet e fisit tend .

  Reply to this comment
 22. Partizani qe ja u ngopi sa u djeg akoma May 23, 21:37

  Demo pushti,

  I ke degjuar Aqif Selfon dhe Skender Topullin apo Elmaz Konjarin

  Gjirokastritet, intelektuale, shoke te feminise, rinise, e me pas.
  Po Cabejin e madh e kujton. Apo nuk ISH Gjirokastrit Si.

  Po te “madhin” kadare e harron.
  Me vizita ne suteoita e me dhurata.
  Po mos kish qene Enveri e kishin zhduku kadarene Pa lene gjurme.

  Lexo kete koment ti xhaferdevist nazi-cetnik:

  “Ky eshte nje nga mitet per qendrimin e Enverit ndaj Musinese dhe familjes se saj.
  Kete mit mund ta besojne vetem ata qe nuk kane idene se c’ndodhte ne Shqiperi ne vitete para te pasluftes.
  Por duhet mbajtur ne mendje se ne vitin 1946 Enveri nuk ishte ai sunduesi absoulut i pas viteve 60, por ishte ne valen e luftes per pushtet me rivalet e tij, Koci Xoxe, Bedri Spahiu, etj., p[asi ishte “bere lecke” ne mbledhjen e Beratit dhe jugosllavet kishin planifikuar zevendesimin e shpejte te tij me nje nga keta dy kandidate, Koci Xoxen ose Spirune. Ne ate atmosfere te luftes se klasave qe nxitej edhe me shume nga perfaqesuesit e komunizmit jugosllav, jo vetem Enveri, por askush nuk do te guxonte te pengonte eliminimin e atyre intelektualeve.
  Eliminimi i planifikuar nga jugosllavet i intelektualeve anti(jugo)sllave (ketu hyn edhe eliminimi i vepres se Fishtes, nderkohe qe mori vleresimin e merituar vepra e nje tjeter prifti katolik, poetit Ndre Mjeda) kishte si qellim te hapet pergatitjen e terrenit ideologjik te bashkimit te Shqiperise me Jugosllavine.
  Fakti qe nder te gjithe ata me shume viktima pati nga radhet e intelektualeve gjirokastrite (Bahri Omari, Muntaz Kokalari, Vesim Kokalari, Selaudin Cabej, Enver Sazani, etj. etj.) eshte shpjeguar me deshiren e Enverit per te eliminuar ata qe e njihnin nga afer se mos i nxirrnin anet e erreta te jetes se tij rinore. Por ky eshte vetemt nje mit, qe hidhet poshte nga fakti qe te gjithe arta intelektuale gjirokastrite qe i shpetuan vales se pare te vitit 1945-46 te pushkatimeve pa gjyq, me vone jane perkrahur shume nga Enveri. Ketu hyjne moshataret dhe shoket gjirokastrite te studimeve te Enverit ne France, si Asllan Muhedini, Islam Zeko, Elmaz Konjari, Qemal Gega, Minella Karajani, doktor Kokona, Eqrem Cabej, te cilit i kishin pushkatuar vellane ne 1946, Hamit Kokalari, Medar Shtylla, Zeqir Buliqi, etj), Te gjithe, duke perfshire Sigurimin e Shtetit, e dinin se ata perkraheshin personalisht nga Enveri
  Vec kesaj, mos harroni se vellane e Musinese, dhe dy vellezerve te pushkatuar, qe mbeti gjalle, Hamit Kokalarin, autorin e librit “Kosova – djep i Shqiptarise” te botuar ne kohen e luftes II boterore jo vetem qe nuk e largoi nga Tirana e ta internonte, por kete intelektual te shquar e nje nga perkthyesit me te mire nga frengjishtja e la te punoje si perkthyes dhe emrin e tij e ke ne dhjetra perkthime veprash artistike qe u bene ne kohen e socializmit. Per me teper te birit te tij, nipit te Musinese dhe te dy xhaxhallareve te pushkatuar nga ai pushtet, i dha te drejte studimi per inxhinjeri. Vete Musineja vinte vizitonte te nderuarin Hamit Kokalari ne shtepine e tij ne Tirane.
  Musineja ishte nje nga grate e rralla intelektuale te asaj kohe, qe guxoi t’i kundervihej ideologjikisht dhe pa kompromis sistemit komunist. Kushdo qe ka jetuar ne ate kohe nuk habitet pse ajo kundershtare e hapet e sistemit u denua me burgim e internim, me shume se sa si ishte e mundur qe kjo intelektuale e rralle i shpetoi eliminimit fizik.

  Nena Musinese vizitonte Gjylon ke Vila e vjeter ne bllok per sa koHe qe gjalle.

  Kerme perverse e percunduar nga perdhunimet qe te Jane bere qe ne feminine e hershme.

  Shiko bucet e fisit tend .

  Reply to this comment
 23. KOZi... May 23, 23:38

  Ore si perseritet nje coment disa here apo qe ta besojme !!! Me Enverin mos u merrni me ! Pasi vrau gjithe udheheqesit e formacioneve partizane dhe gjithe anetaret e byrose qe vinin nga lufta arriti ate qe asnje antikomunist nuk do kish vrare kaq komuniste ! Prandej ate nuk e mbrojti as partia e tij ! Pleniumet e vitit 1990 hudhen poshte gjithe vijen ideologjike. KOngresi i 10 i PPSH hudhi poshte gjithe vijen organizative. Kongresi i pare i PS sebashku me rrezimin e monumentit e larguan nga skena politike.Sot udheheqja socialiste europiane zhduku nga qarkullimi gazeten zeri i Popullitr. Perse vazhdohet me Enverin ???

  Reply to this comment
 24. demo May 24, 03:14

  Xhaferr Deva ishte burre.Kur i vrate nipin femije,,ju vrau 84 skutha komuniste,qe jua nxorri nga vrimat.
  Ra rehat Tirana nga skuthat atentatore,u zhduken si mijte.
  Pse nuk e vrate Xhaferr Deven?
  Sepse Xhaferr Deva nuk ishte intelektual i pa armatosur si Muntaz Kokalari,Vesim Kokalari,Abaz Omari,por ishte me kobure ne brez dhe te merrte gjak ne vetull…Nuk ishte si enveri juaj qe e shiti bythen ne kazinote e Frances dhe ne jataket e bejlereve te Tiranes,pastaj bente lista me emrat e jaraneve,Dem Xhepen,qe tja vrisnin kafsharet e Corrushit,kur hyne ne Tirane,,pa i dale era muhabetit.
  Enver Hoxha ishte kurve.E ema ishte kurve,e bija mori ne qafe Asllan Rusin dhe Dashamir Fagun,
  E gjithe diktatura terroriste qe sundoi enveri ishte diktature kurve.Ju si fis shquheni per krvnilleqe qe ne kohe te Turqise.e mos na trego fashizmin,nazizmin,kolaboracionizmin se ju njohim mire.Edhe ty e pjellen tende qe vazhdoi rrugen e gjyshit.

  Reply to this comment
 25. Tani May 24, 03:35

  Demo ti nuk paske as nje pike gjak Shqiptari lexon Kadri cakrani njeriu i masakres se 4 shkurtit kur vrane 84 vete simbas historise lexo se cfare thoshte per Kadri cakrani xhelal staravecka i ballit nombrar qe ishte ballist si ai thoshte kafshe me fytyre njeriu dhe e quante kriminel simbas xhelal staraveckes masakren e 4 shkurtit e beri xhaferr deva me Kadri cakrani

  Reply to this comment
 26. Partizani qe ja u ngopi sa u djeg akoma May 24, 08:41

  Demo pushti,

  I ke degjuar Aqif Selfon dhe Skender Topullin apo Elmaz Konjarin

  Gjirokastritet, intelektuale, shoke te feminise, rinise, e me pas.
  Po Cabejin e madh e kujton. Apo nuk ISH Gjirokastrit ai.

  Po te “madhin” kadare e harron.
  Me vizita ne shtepira e me dhurata.
  Po mos kish qene Enveri e kishin zhduku kadarene Pa lene gjurme.

  Lexo kete koment ti xhaferdevist nazi-cetnik:

  “Ky eshte nje nga mitet per qendrimin e Enverit ndaj Musinese dhe familjes se saj.
  Kete mit mund ta besojne vetem ata qe nuk kane idene se c’ndodhte ne Shqiperi ne vitete para te pasluftes.
  Por duhet mbajtur ne mendje se ne vitin 1946 Enveri nuk ishte ai sunduesi absoulut i pas viteve 60, por ishte ne valen e luftes per pushtet me rivalet e tij, Koci Xoxe, Bedri Spahiu, etj., p[asi ishte “bere lecke” ne mbledhjen e Beratit dhe jugosllavet kishin planifikuar zevendesimin e shpejte te tij me nje nga keta dy kandidate, Koci Xoxen ose Spirune. Ne ate atmosfere te luftes se klasave qe nxitej edhe me shume nga perfaqesuesit e komunizmit jugosllav, jo vetem Enveri, por askush nuk do te guxonte te pengonte eliminimin e atyre intelektualeve.
  Eliminimi i planifikuar nga jugosllavet i intelektualeve anti(jugo)sllave (ketu hyn edhe eliminimi i vepres se Fishtes, nderkohe qe mori vleresimin e merituar vepra e nje tjeter prifti katolik, poetit Ndre Mjeda) kishte si qellim te hapet pergatitjen e terrenit ideologjik te bashkimit te Shqiperise me Jugosllavine.
  Fakti qe nder te gjithe ata me shume viktima pati nga radhet e intelektualeve gjirokastrite (Bahri Omari, Muntaz Kokalari, Vesim Kokalari, Selaudin Cabej, Enver Sazani, etj. etj.) eshte shpjeguar me deshiren e Enverit per te eliminuar ata qe e njihnin nga afer se mos i nxirrnin anet e erreta te jetes se tij rinore. Por ky eshte vetemt nje mit, qe hidhet poshte nga fakti qe te gjithe arta intelektuale gjirokastrite qe i shpetuan vales se pare te vitit 1945-46 te pushkatimeve pa gjyq, me vone jane perkrahur shume nga Enveri. Ketu hyjne moshataret dhe shoket gjirokastrite te studimeve te Enverit ne France, si Asllan Muhedini, Islam Zeko, Elmaz Konjari, Qemal Gega, Minella Karajani, doktor Kokona, Eqrem Cabej, te cilit i kishin pushkatuar vellane ne 1946, Hamit Kokalari, Medar Shtylla, Zeqir Buliqi, etj), Te gjithe, duke perfshire Sigurimin e Shtetit, e dinin se ata perkraheshin personalisht nga Enveri
  Vec kesaj, mos harroni se vellane e Musinese, dhe dy vellezerve te pushkatuar, qe mbeti gjalle, Hamit Kokalarin, autorin e librit “Kosova – djep i Shqiptarise” te botuar ne kohen e luftes II boterore jo vetem qe nuk e largoi nga Tirana e ta internonte, por kete intelektual te shquar e nje nga perkthyesit me te mire nga frengjishtja e la te punoje si perkthyes dhe emrin e tij e ke ne dhjetra perkthime veprash artistike qe u bene ne kohen e socializmit. Per me teper te birit te tij, nipit te Musinese dhe te dy xhaxhallareve te pushkatuar nga ai pushtet, i dha te drejte studimi per inxhinjeri. Vete Musineja vinte vizitonte te nderuarin Hamit Kokalari ne shtepine e tij ne Tirane.
  Musineja ishte nje nga grate e rralla intelektuale te asaj kohe, qe guxoi t’i kundervihej ideologjikisht dhe pa kompromis sistemit komunist. Kushdo qe ka jetuar ne ate kohe nuk habitet pse ajo kundershtare e hapet e sistemit u denua me burgim e internim, me shume se sa si ishte e mundur qe kjo intelektuale e rralle i shpetoi eliminimit fizik.

  Nena Musinese vizitonte Gjylon ke Vila e vjeter ne bllok per sa koHe qe gjalle.

  Kerme perverse e percunduar nga perdhunimet qe te Jane bere qe ne feminine e hershme.

  Shiko bucet e fisit tend .

  Reply to this comment
 27. Partizani qe ja futi babait Demos dhe xhaferrit qe morri aratine May 24, 08:46

  Haha Demo abaz omari Pa kobure.

  Bobo cfare kafshesh qe jeni.
  Po ai ISH Si kaqriu i cajranit e xhaferqorri mir aman .
  Me cfare e Bote ballisti luften me luge e garuzhde?

  Qenke tuaf fare derezi.

  Reply to this comment
 28. Partizani Fitimtar May 24, 09:09

  Demo na lumte, Ju ngordhem Ju vdiqme sa dhe pas 70 vjeteve nuk e harroni
  Ju …Para e brapa me burra e gra, me femij vajzave djem, dhe Pastaj Ju pime dhe gjakun e Ju futem.nje koqe plumbi ose dhe jo, varet Si te ishim me Humor.

  Demo ishe kaq i shemtuar vrarelije dhe injorant, kjo te shpetoi qe Ste hudhte njeri AS quret perndryshe do te TA kishim … ne rradhe e pastaj do te te kishim bere te hidheshe nga penxherja ose te vareshe me litar ne kotec te pulave ose do te te kishim Lene te te perdhunonte gomari fshatit.

  Ju kurvat nekrofile xhaferdeviste qe perdhunonit dhe kufomat .
  Ja ky ISH e eshte fisi jot kurvar nakrofil.

  Reply to this comment
 29. Partizani qe ja u ngopi sa u djeg akoma May 24, 09:16

  Demo na lumte, Ju ngordhem Ju vdiqme sa dhe pas 70 vjeteve nuk e harroni
  Ju …Para e brapa me burra e gra, me femij vajzave djem, dhe Pastaj Ju pime dhe gjakun e Ju futem.nje koqe plumbi ose dhe jo, varet Si te ishim me Humor.

  Demo ishe kaq i shemtuar vrarelije dhe injorant, kjo te shpetoi qe Ste hudhte njeri AS quret perndryshe do te TA kishim … ne rradhe e pastaj do te te kishim bere te hidheshe nga penxherja ose te vareshe me litar ne kotec te pulave ose do te te kishim Lene te te perdhunonte gomari fshatit.

  Ju kurvat nekrofile xhaferdeviste qe perdhunonit dhe kufomat .
  Ja ky ISH e eshte fisi jot kurvar nakrofil.

  Xhaferi qe burre, ai kufome qe fshihej pas cizmes gjermane dhe potureve te cetnikeve Serbe?

  Na mender… tu qeshe.
  Po te ISH burre RR bzw e merrte denimit n e meritiar e sot do ISH “deshomri i dhjerokracise”

  Po iku Si qurrs peder dhe ja mbath nga syte kembet.

  @koqi
  Perseritja eshte mëmë e dies.
  Po ti ske Si TA njohesh se ske njohur taten.

  Reply to this comment
 30. Partizani qe ja u ngopi sa u djeg akoma May 24, 09:16

  Demo na lumte, Ju ngordhem Ju vdiqme sa dhe pas 70 vjeteve nuk e harroni
  Ju …Para e brapa me burra e gra, me femij vajzave djem, dhe Pastaj Ju pime dhe gjakun e Ju futem.nje koqe plumbi ose dhe jo, varet Si te ishim me Humor.

  Demo ishe kaq i shemtuar vrarelije dhe injorant, kjo te shpetoi qe Ste hudhte njeri AS quret perndryshe do te TA kishim … ne rradhe e pastaj do te te kishim bere te hidheshe nga penxherja ose te vareshe me litar ne kotec te pulave ose do te te kishim Lene te te perdhunonte gomari fshatit.

  Ju kurvat nekrofile xhaferdeviste qe perdhunonit dhe kufomat .
  Ja ky ISH e eshte fisi jot kurvar nakrofil.

  Xhaferi qe burre, ai kufome qe fshihej pas cizmes gjermane dhe potureve te cetnikeve Serbe?

  Na mender… tu qeshe.
  Po te ISH burre RR bzw e merrte denimit n e meritiar e sot do ISH “deshomri i dhjerokracise”

  Po iku Si qurrs peder dhe ja mbath nga syte kembet.

  @koqi
  Perseritja eshte mëmë e dies.
  Po ti ske Si TA njohesh se ske njohur taten.

  Reply to this comment
 31. demo May 24, 09:26

  O Partizani !!!!!
  Firmat piramidale nuk i ngriti Sude Kadena,e para,
  as Shemsie Kadria.,,
  Astranautja e pare boterore ne Perandorine Osmane ishte Gjylo Cuci.Eshte zbuluar dokumenti(Gazeta),qe Gjylo Cuci ne vitet 20,jepte florinj me FAJDE,pastaj u grabiste tokat dhe pronat borxhlijve.
  Grua fajdexheshe ne Bote ne ate kohe,nuk ka patur.Shemsie Kadria e Perandorise Osmane,ka qwene
  Gjylo Cuci.,prandaj plakat e Gjirokastres thoshin:-Ja mbushte gjirin me florinj Bymbashi!
  U ngrit gjithe ajo cete e Cercizit,per te lare turpet e Gjylos,per te vrare bymbashin Halil Musa beun,.
  Ryri Prilli,Doli Marsi
  Ne Gjirokaster u vra Bymbashi,.
  Prandaj Enveri ka 2-3 ditelindje,se duhej shtyre regjistrimi,se nuk kishte ardhur Mulla Halili nga Amerika.
  Prandaj enverin kur e levdonin,i thoshin:Bir Kurve.
  Eshte i shkathet kodoshi,eshte bir kurve!
  I di keto o Partizaniiii.
  E hante Meraku enverin per fashiste,naziste,komuniste !!!!!E hante meraku birin e kurves per liri,pavaresi!!!
  Ku ishte enveri ne 7 prill 1939?.Pse nuk rrembeu pushken si Abaz Kupi,apo ja kishte fshehur Mexhidja?
  Asnje nga keta shtetare qe jane filmuar ne kete varrim nuk imagjinonte cfare kopili kishte pjelle bushtra,Toleruan nje dobic,qe u hodh nga preheri i bejlereve,ne preherin e Cernagorres.

  Reply to this comment
 32. Partizani Fitimtar May 24, 10:24

  Ilacet Demo ilacet mos Harro se te iku petulla fare.

  Nga i fejuari i mechidese e bere pederast dashnor te xhepes e bere Gjylon Experte ne Finance.

  Hahaha vasfriu dhe fevziu te paskan pjerdh menien.

  Tani e dhjeve fare.

  Xhoc dukeshe Sikur kishe nje far ekujlubri por ajo ISH looojjjje.

  Te paska lene fare veshi i mesem.

  Aman na Thun cfare i ka ndodh Fan ljes täte se mbase na vjen keq dhe neve e na bind tA ndryshojme opinionin Tone per Enverin.

  Po me kurva , kunatbreteror ,qe ISH shefi i bazit te canes, me dem xhepa e bimbash e Experte financash e pederast e Feminist

  E kupton dhe vete qe flet vetem nje i cmendur.

  Tung

  VFLP

  Reply to this comment
 33. Per demon May 24, 10:47

  Ca genjeshtari qe je or demo!

  Po per ate komentin me ato te vertetat per kufijte e shtetit shqiptar gjate L2B pse nuk ke shkruajtur pergjigje.

  Sa lehte hidhen posht genjeshtrat e tua or demo.

  Kthe pergjigje demo.

  Reply to this comment
 34. Partizani Fitimtar May 24, 12:18

  Ste kthen dot pergjigje se ka marre qetesues, ka marr Sedativa, neser ne kete kohe cohet.

  Ose mos ka Dale rrugeve te fshatit gjys i xhvesh tu i rron Fahrers per bajram.

  U e gjeta osht tu U fal me bith perpjete.
  Kujdes Demo, rruj bithen se Tuj e majt perpjete mos te Kap nonjoni ne menyre jo demokratike

  Reply to this comment
 35. Per demon May 24, 17:11

  Kapitulloi demo me gjithe genjeshtrat e tij!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim