VIDEO-FOTO/ Njihuni me kampionin e verbër

February 4, 2016 14:21

VIDEO-FOTO/ Njihuni me kampionin e verbër

Ky i ri mund të konsiderohet si kampion i sërfit, një sport ujor mjaft popullor në Amerikë.

Ai është 23 vjeç dhe babai i tij kishte ëndërruar ende pa lindur që fëmija i tij të bëhet kampion botëror në sërf. Megjithatë, i biri lindi i verbër.

I riu nga Brazili mësoi vetëm kur ishte 17-vjeç për ëndrrën e babait të tij dhe vendosi ta shndërronte atë në realitet.

“Babai im më ka inkurajuar dhe më ka ndihmuar“, ka thënë Derek Bored Panda. “Ne shkuam në oqean së bashku në mëngjes. Megjithatë, ai më ka dërguar në një kurs për të mësuar dhe praktikuar më shumë…”

“Unë e ndjej oqeanin” tha Derek. “Çdo pjesë vale ka zhurmë të ndryshme, kështu që unë vendos se ku duhet të hidhen dhe çfarë rruge të ndjek.

Nëse ju keni një ëndërr, duhet të besoni të vetja. Përndryshe, ju nuk mund ta realizoni atë. Unë besoj se të gjithë ne kemi shqisa të forta që na i ka dhënë Zoti. Duhet t’i përdorim ato me pasion dhe këmbëngulje”, rrëfen ai. /Dita/

blind-surfer-derek-rabelo-brazil-12__880 blind-surfer-derek-rabelo-brazil-13__880 blind-surfer-derek-rabelo-brazil-15__880 blind-surfer-derek-rabelo-brazil-16__880

 

blind-surfer-derek-rabelo-brazil-18__880

February 4, 2016 14:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*