VIDEO – FOTO: Shiheni këtë turp ku futim fëmijët: “Drejtoresha na thotë: Urtë, se ua mbylla fare” (!?)

August 27, 2015 22:34

VIDEO – FOTO: Shiheni këtë turp ku futim fëmijët: “Drejtoresha na thotë: Urtë, se ua mbylla fare” (!?)

Kjo që shihni në këtë video dhe këto foto është QKKF (Qendra Kombëtare e Kulturës për Fëmijë).

Fëmijët në këtë qendër angazhohen në kurse të ndryshme ku marrin mësime.

Këtu kalojnë fëmijët çdo ditë. Kjo është gjendja çdo mëngjes kur hapen dyert.

Në këtë mjedis të zymtë, ndjen erën e rëndë të lagështirës mbytëse.

Drejtoresha e kësaj qendre quhet Monika Lubonja.

Znj.Lubonja është emëruar Drejtore e Përgjithshme e Qendrës Kombëtare të Kulturës për Fëmijë dhe Teatrit të Kukullave në nëntor 2013.

Bujrum për kafe...

Bujrum për kafe…

Asnjë investim dhe për më tepër neglizhencë për ambiente të reja dhe nevojat e fëmijëve.

Përgjigja e znj.Lubonja kur merr ankesa për këtë pisllëk në hyrje të QKKF është “Rrini urtë se ua mbylla fare!”.

Për znj.Lubonja një kërkim online të nxjerr vetëm ndonjë foto ngazëlluese nga pushimet në Tajlandë, ose ndonjë status të tipit “Kush është për kafe” shkruar në orar të punës.

QKKF ndodhet në lagjen nr. 9 të Tiranës, në krah të “21 Dhjetorit”. Dikur quhej Pallati i Pionierëve dhe ishte pranë kinema Mileniumit afër qendrës së Tiranës.

Me ardhjen e pjesës së mbetur të familjes së Ahmet Zogut në Shqipëri në vitin 2007 godina iu dha atyre për banim, ndërsa fëmijët u trasferuan në këtë vrimë, që e drejton prej dy vitesh znj.Lubonja.

VIDEO:

F2F3F4F5

Drejtoresha Lubonja

Drejtoresha Lubonja

 

 

 

August 27, 2015 22:34
Komento

53 Komente

 1. predator August 27, 17:23

  Turp i zotit!
  kush eshte kjo debile?
  apo nje nga ato eksperimentet alla dogana e tatime?
  🙁

  Reply to this comment
  • Bureto August 27, 18:13

   A e dine gjendjen institucionet pergjegjese, Ministria e Kultures apo bashkia e kryeqytetit. Cilado qofte duhet te turperohet por edhe te vihet ne levizje per te ndryshuar gjendjen. Vetem nje institucion ku edukohen femijte nuk mund te jete nje i tille. Ashtu si i edukojme ata ne femijeri, ashtu do te jene dhe neser.

   Reply to this comment
   • Hajdari August 28, 05:06

    Tani Edvini dhe Erjoni ja kane gjetur stilin. E japin sa hap e mbyll syte per adoptim godinen. Ndoshta ve doren ne zemer poloci i portokallise apo Gjini apo Lezja…

    Reply to this comment
    • teli August 28, 07:20

     edhe në kosov edvini ta ka fajin o hajdar . prandaj i thon nji fjale popullore pse hajdar je ti qe smerr vesh

     Reply to this comment
     • Hajdari August 28, 08:21

      Ne Kosove e kane fajin Hajdar Hashimi dhe Hajdar Isai. Pune hajdaresh ne krye, por hajdaret me te medhenj jane ata qe i votojne…

   • Hajdari August 28, 05:13

    Kur e ka fajin gomari, nuk i bihet samarit…

    Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 August 28, 07:22

   ça ka për turp re lali??
   kjo qeka alamet femre!!
   shif ça komësh të mira ka!!jepi motra mos dëgjo këta injorantat!!boj qefin ti dhe na nis ca foto të bukra si kjo e fundit,pa për kalamajt kujt i plas!!nëse merr pare për investime!?mos boj gaf të marrësh dikë për pastrim!futi në xhep dhe pushimet e tjera në santodomingo!!bile ata kalamajt që vijnë gjoja me mësu diçka aty jepiu ndonjë kanaçe,një shishe me ujë dhe një pastruse xhamash e nxirri në rrugë me lypp ose me la xhamat e makinave!!thjesht me bo i dor paresh motra!!pastaj bo pushime ki të dush!!e fillo nga xherba e tunizisë e posht!!atje bo qef motra gëzo jetën!!
   vari teneqen se ça thonë këta komentusit!!
   boje si rama VK kritikave!ty të të shkojë lart,se të tjerët të rrujn lesht!!

   Reply to this comment
 2. mirel August 27, 17:25

  Po kesaj nuk I vjen zor nga vetja kur vete ne pune.
  Cfare piseje..po mire qe nxjerr shalen, po te pakten pispillosu kur eshte paster se te rrish ne vromllek duhet te jesh vrrome.
  Dhe sa per kercenimin ben mire ta mbylles fare ate vrime me gjithe tenden.
  Per turp nje hale e tille quhet Qendra Kombetare e cultures per femije,
  Mund te ishte bere hale publike meqe jane dhe zogollet me siper

  Reply to this comment
 3. sokoli August 27, 17:28

  O po ishte i “poshter” ai komunizmi ! Vajti e u dha ndertesen e mbretit per pallat pionieri! Ja shikoni sesi zhvillohen talentet ne keto biruca me pislleqe.femijet duhet te kaliten ne veshtiresi t’u rritet imuniteti, kurse drejtoresha e pastruesja te marrin rrogen e te pine kafe…….. rrofte demokracia salinjane!

  Reply to this comment
 4. Lira August 27, 17:31

  Sa TURP! Si ka mundesi qe ky shtet mban nje drejtoresh te tille te femijet?!!! Kjo eshte vertet per te ven duar ne koke. A ka ministri ky vend? Bobobooo

  Reply to this comment
 5. lirika August 27, 17:52

  Ai statusi n FB i thote t gjitha.
  Niveli i adm8nistrates shqiptare.
  Bujrum per kafe…

  Reply to this comment
 6. nazim August 27, 18:01

  KJO ESHTE CAKTUAR NE ATE PUNE TE MARRI RROGEN JO TE KRIJOJE KUSHTE PER FEMIJET!

  Ministria qe e ka ne ngarkim kete duhet ta pushoje nga puna kete zocken, dhe te gjeje amient tjeter per femijet.

  Kylyshit te zogut i duhen sekuetruar perseri banesat, per te kompesuar te pakten nje pjese te floririt qe i kane vjedhur Shqiperise e ketij populli, dhe pallati i dikurshem i pionereve to kthehet ne QKKF, e femijet jo vetem te kene ambiente te pershtateshme por edhe ulishte ku te argetohen, jo te futen ne bodrume me lageshti.

  Erion Veliaj duhet te ngreje zerin per kete situate dhe te luftoje per nje qender dinjotoze dhe te shendeteshme per femijet.

  Reply to this comment
 7. Mesuese August 27, 18:02

  E dhimbshme, e turpeshme dhe skandaloze. Te mendosh se aty kalojn femijet. Dhe akoma me turp e faqja e zeze foto e kesaj drejtoreshe. Mos çoni asnji femije aty dhe le te hapi shalet drejtoresha. Kjo ne orar te punes nuk shikon zhulin ku shkelin femijet por thote bujrum per kafe. Moj zonja Kumbaro, po çjane keto drejtuese moj zonje? Kush ka pergjegjsi per kete skandal???

  Reply to this comment
 8. Zhuli August 27, 18:10

  Bravo Dita! Por kam nje kerkese. Postojeni te fq e ministris se kultures dhe ministres ta shohin mire se cfare skandali behet. Botojeni edhe ne gazet ta shoqhin gjithe Tirana te mos coj femijet tju marrin semundje. Jeni gazet vertet popullore. Bravo

  Reply to this comment
 9. Eni August 27, 18:12

  Ohooo, po kjo eshte fytyre shume e njohur ne teatrin kombetar dhe rrethe miqesore. Kush e di kush e ka vene dhe drejtoreshe, se kjo ka treguar me kohe qe punon shume….

  Reply to this comment
 10. Eri August 27, 18:27

  Ore po kane sy keta njerez apo jo? Po si eshte e mundur te vesh drejtoresh kete lubonjen? Po bashkia po ven gjoba kush urinon ne lulishte kurse kjo ju a fut femijeve ne hund urinen? Nese ambjenti nuk eshte shume i pershtashem kjo duhet ta mirembaj dhe jo te na ekspozoj kofshet ne foto. O te nderuar gazetar, bejeni publike kete skandal te shpetojm femijet. Nxirreni ne televizor ta shohin gjithe shqiptaret se kjo qenka monster.

  Reply to this comment
 11. Fredi August 27, 18:41

  Nuk ka fakte te mjaftueshme ne kete artikull qe te fajesoje Znj. Lubonja. Nuk dua te them qe korrupsioni nuk eshte nje mundesi por ama egziston dhe mundesia qe fondet e institucionit te jene me te vertet shume te pakta dhe pushimet e drejtoreshes mbase nuk kane lidhje me vjedhjen e investimeve.

  Gabimi i gazetes eshte qe nuk duhet te botoje nje krye artikull pa bere njefare pune kerkuese. Shumica e lexuesve e akuzojne automatikisht drejtoreshen per situaten keqardhese te femijeve duke u bazuar vetem nga nje foto e saj ne kohe pushimesh dhe kushdo qofte autori i ketij artikulli po perfiton nga kjo gjaknxhestesi e popullit.

  Sidoqofte nuk mund te perjashtosh as mundesine qe zonja te jete me te vertete e korruptuar, por ama ju lutem jepni disa fakte perpara se te ofendoni njerez ne menyre kaq publike.

  Reply to this comment
  • one 15 August 27, 19:12

   Ka anulluar me arrogance 11 shfaqje per femije sepse nuk i pelqenin. Parate per keto 11 shfaqje jane paguar. KLSH mund t ket bje raport mbi kete. I sugjeroj gazetes t investigoj

   Reply to this comment
  • mirel August 27, 21:02

   AI vend nuk ka nevoje per drejtoreshe, po per pastruese

   Reply to this comment
 12. Qendro mbi nje grusht August 27, 18:45

  Cfare palaco femer!Ne terezi e ka ajo,i plasi per femijet e shkrete!Edhe vendos ë moj debile ne fund te fjales “vazhdojm” o cope mishi.E tmershme kush eshte bere drejtoreshe!

  Reply to this comment
 13. Nesti August 27, 18:46

  Temperatura 37, Bujrum per kafe….hajde drejtoresh hajde! Per te qare jo per te qeshur.

  Reply to this comment
 14. Pushimet mbaruan August 27, 18:47

  Te hengert mortja moj!Po femije ke vet mi zaberhone!Per cfare e ke marre detyren persiper?Cfare ke bere 2 vjet?Apo pi vetem kafe?

  Reply to this comment
  • Eva September 1, 23:51

   te hengert ty mortja dhe mos u gdhifsh…popull I ndyre …kalojne ne ofendime e mallkime pa ditur asgje…gazetare kafshe qe nuk thellohen fare po bejne disa foto dhe publikojne dhe yyyyyy turren bastardet shqiptare me ofendime. Kjo gazeta Dita keshtu I eshte vene nga pas dhe Ministrit Tahiri….kush jane keta plehrat e Dites qe shkruajne ca I del para dhe si hyn gjemb ne kembe kur mashtrojne.Nejse vjen dita e gjykimit dhe per kwra plehrat.

   Reply to this comment
 15. Tosi August 27, 18:50

  Bujrum te Tosi ti,ta pime nje kafe bashke,se jam bos une!Hajde lere punen se sqeke per pune ti motra.Ti qeke per ….k a f e

  Reply to this comment
 16. Kris 1 August 27, 18:54

  Mund te behet milionere Po te marre pjese tek Viktoria Sekret.Keshtu pasurohet dhe rilindja qe ka mbeshtetjen e zockave.

  Reply to this comment
 17. Moni August 27, 18:56

  Ou???Ora 9.9 e mengjesit dhe ti ne orar pune ke nge per kafe?Fton dhe dynjane bujrum?Prandaj ska per tu bere ky vend se kemi si puna jote ne qe drejtojne!TURP!

  Reply to this comment
  • Nena e zeqos August 27, 21:22

   FJALA ” BUJRUM PER KAFE ” , ESHTE E KODUAR. AJO KA KUPTIMIN E FTESES ; ” EJA TA SHKREPIM NJE HERE SE NA ESHTE RRITUR TEMPERATURA, JAM VETEM DHE MERZITEM ” .
   kJO DUHET FLAKUR PER BYTHE JASHT SE KA NDOTUR QENDREN E KULTURES TE FEMIJVE DHE DUHET BERE SHEMBULL ME GJYQ ” PER NDOTJE INSTITUCIONI “TURP, ESHTE DHE FEMER. ASHTU E MBAN SHTEPINE E SAJ, APO ESHTE PA FAMILJE FARE KJO MOSTER?

   Reply to this comment
 18. nio August 27, 19:07

  Ua moj drejtoresh me mire ta besh cicin tek goja jote se tak ai vend …

  Reply to this comment
 19. info-analitike August 27, 19:20

  E paskan rilindur vertet kete institucion duke i dhene drejtimin e duhur.

  Reply to this comment
 20. Zaho Puci August 27, 19:22

  Te futet ne burg kjo k**** e Rilindjes. Bile mundesisht tek burgu i burrave te sigurise se larte ne Peqin, qe kur te dale ate mballomen qe ka poshte t’a kete ne balle.

  Reply to this comment
 21. Neta August 27, 19:22

  Ti Fredi qe shkruan me siper a ke sy ne balle apo jo??? Po te duket normale ty ajo video qe po shikojm qe femijet futen ne nje ambjent plehrash??? Apo te duket normale pispillosja e kesaj drejtoreshe qe shteti e ven per pune e kjo thote “pushoni..se ju ndoqa fare?!!! A ke femije ti apo flet nga maja e olimpit?. Ne vend te thuash qe eshte skandaloze te shohesh gjera te tilla na jep mend ketu. Shko mor ti Fredi dhe bej shoqeri kesaj se paska nevoj per kafe.

  Reply to this comment
 22. Anisa August 27, 19:32

  Pse moj kjo qenka bere drejtoresh te femijet??? E tmerrshme! E po nuk ka faj kjo por kush e ka vendos kete femer drejtoresh. Kjo gjeja e vetme qe di te bej eshte ajo qe na ka nxjerr ne foto. E tmerrshme. E din prinderit kete gje….thoshte xha Sulua

  Reply to this comment
 23. nendetsja 105 August 27, 19:45

  Sinqerisht na lodhen, na fyen, na i sollen zorret perqark keto k*** e emruara nga Rama dhe vartesit e rames drejtoresha. Lus zotin qe te tille drejtoresha ta ndihmojne realisht Ramen nese perseritet vrapimi me pengesa, qe beri Qeveria Nano me 14 shtaotr 1998, qeveri ne te cilen bente pjese edhe Rama si minister kulture. Sa per kersheri te publikut Rama si sih sportist dhe shalegjate doli i pari ne kete gare vrapim me pengesa.

  Reply to this comment
 24. Samir August 27, 20:01

  Avash o te uruar. Ajo eshte drejtoreshe, por ajo nuk e ka ndertuar qendren, as nuk ka ndertuar kabinat elektrike. Ajo perpiqet te geje cte mundet aty ku e ka vene qeveria. Eshte QEVERIA pergjegjese per ambjentet.

  Reply to this comment
 25. "Horri i Bulevardit" August 27, 20:09

  Gjithsejcilit i jepet nje shanc, ky shanc ju dha edhe kesaj zonje “VIP”, por sditi ta mbaje dhe i siguroj plehrat berishiane, se vargut te bythlepiresve te papune, do ti shtohet edhe kjo zonje me z te vogel.
  E them kete se nga qofte se ky institucion administrohet, si nga ministria e kultures apo bashkia, do te merren masat e menjehershme, per tu rregulluar ky institucion, sidomos kur behet fjale, per nje institucion per femije.
  Gazeta Dita por edhe Tema, bejne shume mire qe japin te verteten, se ne fund te fundit, pa njerezit e pergjegjshem, pa mediat serioze, nuk mund te shihet cdo prapesi, qe ndodh.
  Por berishianet mos te gezohen, se ne qofte se ne qeverine e tyre te qelbur, drejtoret berishiane, sju bente syri terr, se kishin mbeshtetjen e kryeplehres, ne qeverine e Rilindjes, ska shance te qendrosh pa u ndeshkuar, kur nuk je ne gjendje te besh punen, qe vete ke pranuar.
  Berishianet gerthasin edhe me avionin e droges, por nuk kane bithe te thone, se bashkepunimi disamujor i institucioneve shqiptare me ato italjane, sollen shkermoqjen e kesaj organizate.
  Por Rilindja megjithe dashakeqesine e agjentit serb berisha dhe me pijanece si ristani apo me pederaste si paloqja e basha, do te triumfoje.
  Do te triumfoje se vete populli, shikon se mbas 70 vjetesh, kemi ne krye te qeverise, nje njeri qe e do atdheun e tij, jo nen tutelen e fqinjeve, por e do atdheun Zonje te Madhe dhe ky eshte Edi Rama me ekipin e tij, qe me fitoren edhe te Erjon Veliaj, si kryebashkiak i padiskutueshem, formojne grupin me te mire, qe do ti jape Shqiperise dinjitetin e humbur nga kasta e pisanjoseve shpellare e berishiane.
  Zocken ne fjale shume shpejt do ta shihni si analiste te pavarur, domethene te papune.

  Reply to this comment
 26. Aliu August 27, 20:17

  Skandaloze ,.ku i cojme femijet.E rrezikshme per shendetin,per sigurine nga zjarri.Cfare bejne zjarrfikesit,cfare ben higjena,cfare ben shendetsia,cfare ben media,shoqeria civile.kryeminstri qe ka qene dhe vete minister kulture.Simund te trajtohen femijet ,e ardhmja e vendit ,ne kete menyre. Turp.turp.turp….

  Reply to this comment
 27. KingBardhyl August 27, 20:17

  Sali Berisha ja dha ndertesen familjes se Zogut dhe i futi femijet ne kete vrime. Rilindesit vazhdojne ti mbajne ne kete vrime. Jemi nje popull qe meritojme politikanet qe kemi.

  Reply to this comment
 28. Bariu August 27, 20:20

  Po cfare qeverie e ka fajin? Pse qeveria e meson te flas ashtu kete k….., qeveria i thote lere ambjenti zhul, qeveria i thote hap kembet e kerko njerez ne fb per kafe kesaj idioteje? Qeveria ka nje faj qe nuk e zhduk nje ore e me pare kete te ashtequajtur drejtoresh. Kete faj ka qeveria qe vendos njerez te tille ne administrat, kurse ndertesa ka qe ne 2009 ku i vendosi zoti Sali. Ahhh se harrova,, edhe kjo drejtoresha kontribut i pd-s eshte, firmetare peticioni kunder rames ne ate kohe, ndaj po punon edhe kaq mire. U shuajt dynjaja per drejtor dhe gjeten kete… Keshtu do ecim dhe do rilindim.

  Reply to this comment
 29. kokpalari 21 janarit August 27, 20:31

  Nga fotoja duket qe i ploteson t gjitha kushtet per drejtore e Rilindjes: Palestrata, parfumata, firmata…
  Perendi na ruaj nga kta 50 vjecar adoleshent me n krye Ramen

  Reply to this comment
 30. radiokashari August 27, 20:49

  Pellumbeshe moj pellumbeshe ..qe me bere drejtoreshe !!!Keni inat ju ?? hahahahah Ja keto lloj femrash kan qen gjithmone ne kariere .Turp !!

  Reply to this comment
 31. shen Luka August 27, 21:02

  Administrate pisanjose me drejtora e drejtoresha kallam kusur qe bredhin me parat e shqiptareve dhe ngrohin bythen DHE NXJERRIN KOFSHET plazheve te botes duke bere edhe karshillek sikur institucionet i kane prone te baballareve dhe jo te shtetit.
  Qyteti vertet duhet mbajtur paster, por institucionet duhen pastruar sa me pare nga keto plehra te rrezikeshme nepunesish qe bien ere KALBESIRE per se gjalli.
  Si kjo Drejtorevice ( prototipe ) te pergjigjen kudo qe shkon ne zyrat e shtetit.
  Kete duhet ta shikoje ne radhe te pare K/ministri dhe te kete mire parasysh se:
  PA ADMINISTRAT QE TI SHERBEJE QYTETAREVE, NUK NDERTON DOT SHTET, EDHE SIKUR TE GJITHE SHQIPTARET T’I FUTIJ NE BURG. BURGU DUHET FILLUAR NGA KETA TIPA.
  GAZETARET DUHET T’I SHKOJNE DERI NE FUND KETIJ SKANDALI .
  NE ATO QE QUHEN QENDRA KULTURORE OSE QENDRA RINORE, JANE STREHUAR GJITHE FAMILJARET ( OSE TE PREFERUARAT ) E MININISTRAVE E DEPUTETEVE.
  KA RASTE QE JANE NGA NJE FAMILJE DY KUNATA. OSE BURRE E GRUA ETJ.
  ATO RRINE MBYLLUR DHE SA MERRET RROGA NE SHTEPI.

  Reply to this comment
 32. flora August 27, 21:07

  E degjova nje dite rastesisht ne intervist kete drejtoresh dhe te them te drejten mbeta pa fryme. Nuk e mora vesh ca thoshte se brenda nje rreshti bente 5 gabime dhe as te fliste shqip nuk dinte. Imagjinojeni tani se si mund te drejtoj kjo femijet!!! Hap syte o shtet dhe vendos njerez normal ne institucione jo fotomodele injorante. Lereni te bej plazh ne tajland kete se eshte fiks per aty.

  Reply to this comment
 33. Rei August 27, 21:48

  Nuk e kuptoj une si do eci perpara ky vend me drejtoresha si puna e kesaj kllufes me plot kuptimin e fjales. Ne ka aktore me me pak role ne TK, ja tek eshte. I behen a si behen 5 gishta ne numerim rolesh. E turpshme si Ministrja e Kultures qe pretendon se po ben revolucion ne art ve ne kry te nje institucioni kaq te rendesishem per edukimin e femijeve, nje femer e cila nuk di te shkruaj e te flasi, nje femer qe gjithe jeten eshte percmuar nga cdokush, dhe nje femer qe nuk di as rrenjet e saj. Ne momentin qe nuk e di se nga vjen, nuk ke per te patur ndonjehere ide se ku do te shkosh moj MJERANE!
  Ministria menjehere duhet ta heqi nga detyra e te vene ne krye te institucionit profesioniste, si ata qe zonja hoqi sapo erdhi ne detyre. duke qene se kam shume miq nga ky institucion, per shume gjera jam i brendshem. Zonja per inate personale ka hedhur ne plera shfaqet me te mira te ketij institucioni, e me pas ju kerkoni drejtesi. E drejta e pare qe duhet vene ne zbatim eshte heqja urgjente e kesaj injoranteje nga detyra e me pas venia ne krye te dikujt me pervoje e eksperienca.
  Ajo le te vazhdoj tu thote njerezve Bujrum per kafe, por ne shpi e jo ne ambientet e punes.
  Mjerania!

  Reply to this comment
 34. Aqo August 27, 22:27

  Te lumte shala moj drejtoreshe.Sa te reklamosh ate,mos e caj komshijen e “zogut” fare,je drejtoreshe.

  Reply to this comment
 35. Nazmiu August 27, 22:27

  O Qazim ore Qazim
  Puna jote aferim
  Gamor ti..gamor kush te vuni
  Sot a neser valon druni.

  Ja kjo eshte fiks per kete sfilatisten. Eshte duke pritur jaran kompozitorin per plazh e kafe. O shtet je ketu apo je akoma me pushime???????

  Reply to this comment
 36. gjermani i fundit August 27, 22:51

  Bujrum, Bajram bej. Cok gjyzel…Kjo qenka turkeshe or babuc, qenka drejtore e burgut per femije. O Edi, beje muze edhe kete bunkerin e kultures per femije se ciceronen turkeshe e paske gati!

  Reply to this comment
 37. tbs August 27, 22:59

  Fustanin qe ta solla mbreme, aman a se vesh moj per hatrin tim! Bej qejf moj zonje sa ka njerez qe te ven ty e nuk te zhdukin per 24 ore. Po ajo Kumbaro ku eshte apo po merret me tjegullat e kishave e ska kohe te merret me ty. Pika qe su bie ty dhe kumbaros tende se po na turperoni.

  Reply to this comment
 38. eri August 28, 00:40

  hajde edukim te femijve

  ****Hajde edukim te femijve ?! “qender nderkomtare ” ne bunker ? !!!!..Kete se kasha degjuar ndonjeher dhe ase se kasha menduar kurre !.. Se sa te pa shpirte qenkan keto qeveritar te sotem keto spekulator te histories . Femijet jane e ardhmja e kombit , jane lulet e jetes sone .Si munde te behet kjo poshtersi te nxerrin nga pallati mbretror femijet qe jane yjet e jetes sone dhe te degdisen ne bunker .Kjo eshte shfrytzim I pa meshirshem ,diskreminim ,racizem,shkelje e te drejtave dhe konventave europiane te femijve. Pore ne fakt ky pallat eshte I popullit, jo I mbretit .Me korrupsion qeveritaret ja heqin popullit dhe femijve shqiptar dhe fusin I-2 veta pjellen e pjelles se hajdutve te zogut !?..,ku I mori parat ky tradhtar hajdut ? !..? !E.Hoxha bunkert I kishte per mbrojtje ne rast lufte, kurse sote keto katila shfrytzuese te borgjezise se re kapitaliste me ne krye Drjtoreshen militante e etur per ORGJI e qefe shpenzojne parat e popullit nga djersa e qytetarve shqiptar per pushime seksi personale luksi ne vende ekzotike te botes.Duket se çfar shfrytezimi u bejne femijve.Duhet te vihen para ligjit te gjithe pergjegjesit direkt ose indirekt per keto mashtrime qe u bejne femijve te qytetarve shqiptar .Kjo eshte veprim I shemtuar dhe I denueshem ,duhet te behet problem kombetar dhe nderkomtar se si mashtrohen,shkelen dhe diskreminohen femijet shqiper se ne çfar kushte mizerapel mbahen remijet shqiptae,ka konventa europiane qe I mbrojne femijet.Falenderojme G.Dita per sensibilizimin qe trajton.Kjo sjellje ndaj femijve eshte prodhim I tregut te qeveritarve te korruptuar te sotem ne kalbezim,eshte prodhim mostre shfrytzimi me shpirte e babzi tipike shfrytzuese kapitaliste ,eshte vjedhje fondesh,eshte falsifikim se gjoja kemi qender nderkomtare te edukimit te femijve ,eshte shfrytzim I pa meshirshem I eger I pa pare si ne getot e somalise.Turp arriti dhe shqipria si somalija.Ky eshte tipari I ketyre politikanve te sotem mendjen e kane vetem te vjedhja,jo te edukimi.Populli dhe ligji (prokuroria) duhet ti godase rende deri penalisht me çdo kusht.##################################

  Reply to this comment
 39. Analist August 28, 05:06

  Ky lajm eshte shume shqetesues dhe me te drejt njerzit po ulurasin ketu. Fakti qe ka kaq shume komente tregon se ka nje indinjat te madhe si skandal. Gazeta apo kushdo nga ju duhet ta shperndaj kete skandal dhe te bej me dije ministren, K/ministrin, dhe gjithe shtetin Shqiptare se si vepron nje njeri i pa pergjegjshem ne nje institucion femijesh shteteror! Ne rradhe te pare duhet ta bej gazeta dhe gazetaret. Sa per kete zonjen, kjo nuk meriton te jete as punonjese ne administraten shteterore dhe jo me drejtoresh!!! Le te shohim cfare masash do marrin drejtuesit per kete titullare te pa pergjegjshme. Nese askush nuk ndihet, ateher kemi marr fund.

  Reply to this comment
 40. luli August 28, 10:29

  pergezoj gazetaret per frymen qe i japin debatit dhe keto lajme per realitetin e sotem!
  per momentin gazeta DITA ka guximin qe te mos i beje fresk qeverise! bravo

  Reply to this comment
 41. Dikushi August 29, 05:02

  YP XHIXHI….sec mu kujtua kjo thenie banale, i shkon per shtat kesaj. Stambolli digjet, kurva krihet. Ku eshte katandisur shoqeria jone? Keto “lloj” drejtoresha dhe drejtore ne cdo qeveri i gjen.

  Reply to this comment
 42. Klajdi September 15, 11:35

  Me ne fund u demaskua dhe kjo moster qe me nje te rene te lapsit ka shkaterruar shume njerez profesioniste ne emer te profesionalizmit dhe rilindjes. Mangesite e veta si femer dhe si aktore e deshtuar i ka shfryre mbi njerezit e afte dhe te talentuar duke abuzuar per te zhvatur sa me shume para e per te “aktruar” si VIP neper faqe interneti dhe lokale artistesh. Kjo eshte nje femer pa bosht e pa kulture e pa pike talenti! Mjere kur bie ne dore te injorantit! Pacavuret qe mban rreth vetes i lepijne b…en duke fyer dhe mbyllur dyert e ketij institucioni kaq te rendesishem per te ardhmen e femijeve! Ne afishet e teatrit, ketij tempulli te kultures dhe formimit te psikes feminore lexohen vetem dy emra, emrat e langojve te saj qe e paskan lene pa kafe kete dite! Psikologjia e k…es me pushtet eshte fatkeqesia e ketij institucioni qe eshte kthyer ne cerdhe prapaskenash e thashethemesh qe bien mbi kurrizin e femijeve. Nese reagimi qytetar ka nje vlere ky eshte momenti te hidhet ne plehra ky “pseudonjeri”. Ju lutem komentuesve ta shperndajne sa me teper kete link qe t`u veje ne vesh autoriteteve dhe personave qe jane lenduar realisht nga kjo moster te ndermarrin hapa konkrete duke e denoncuar ne ministri e me lart korrupsionin e gjithcka tjeter, pa humbur kohe me komente ketu…Atehere ky vend do kete shprese! Ju faleminderit!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim