Video/ “Godzilla” e Oqeanit Paqësor

April 12, 2016 13:40

Video/ “Godzilla” e Oqeanit Paqësor

Një iguanë gjigante, me nofkën “Godzilla”, është filmuar së fundmi në Oqeanin Paqësor.

Ajo duket vërtetë e frikshme, ndërsa noton në ujin e kristaltë të oqeanit, duke tentuar të sigurojë ushqim.

Videoja spektakolare është filmuar nga Steve Winkworth, në brigjet veriore të Isabelas, në ishujt Galapagos. Siç duket edhe në video, iguana nuk shqetësohet aspak nga prania e zhytësit, ndërsa afrohet drejt tij, duke përdorur bishtin e saj të gjatë për të manovruar.

Kjo iguanë ka marrë nofkën “Godzilla” për shkak të madhësisë dhe pamjes së saj.

 

April 12, 2016 13:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim