VIDEO/ Grusht barkut futbollistit serb, portieri i Luftëtarit nuk përmbahet nga nervat

October 12, 2017 17:59

VIDEO/ Grusht barkut futbollistit serb, portieri i Luftëtarit nuk përmbahet nga nervat

Kamza arriti të merrte sot fitoren e parë në kampionat kundër Luftëtarit me rezultatin 1-2 dhe kjo për shkak të një episodi të pazakontë. Portieri i Gjirokastrës, Aldo Mirako, është bërë protagonist në minutën e 92-të duke u shndërruar në një boksier.

Kamza fillimisht kishte marrë avantazhin në minutën e 16-të, por në të 32-ën kishte mbetur me 10 lojtarë. Vendasit barazuan shifrat në minutën e 63-të ç’ka solli që i gjithë ekipi të hidhej në sulm për të marrë 3 pikët. Për habi kjo nuk ndodhi dhe me kalimin e minutave tensioni u rrit tek Luftëtari.

Në minutën e 92-të portieri Aldo Mirako për habi godet me grusht në bark sulmuesin Stefan Raçiç. Serbi shtrihet në tokë dhe kjo situatë nuk i shpëton gjyqtarit i cili barazon forcat në fushë duke e ndëshkuar Mirakën me të kuqe dhe njëkohësisht duke akorduar penallti.

Nga 11-të metrat Raçiç nuk fal dhe i sjell fitoren e parë në kampionat Luftëtarit.

October 12, 2017 17:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*