VIDEO: Habitet ekuipazhi, krijesa e Arktikut luan me topin si një qen besnik

November 8, 2019 20:03

VIDEO: Habitet ekuipazhi, krijesa e Arktikut luan me topin si një qen besnik

Beluga është një gjitar që dallohet për format e tij dhe ngjyrën karakteristike të bardhë.

Beluga jeton në zonat më veriore të Kanadasë, Alaskës dhe Rusisë.

Ekuipazhi i “Gemini Craft” duke njohur karakterin social të kafshës, përfitoi për të luajtur pak me të dhe rezultati ishte i jashtëzakonshëm.

Ashtu si të ishte qeni më besnik, beluga ndiqte topin e ragbisë që i kishin hedhur dhe ja kthente “pronarit” duke notuar në ujë.

Për më tepër ndiqni videon.

j.l./ dita 

November 8, 2019 20:03
Komento

1 Koment

  1. mirel November 9, 15:47

    O Rag dhe bise, pse si qen besnik!?
    Beluga sikur po luan water polo.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim