VIDEO: Hapet flamuri kuqezi më i madh në botë

June 15, 2016 15:53

VIDEO: Hapet flamuri kuqezi më i madh në botë

Tifozët kuqezi po shpalosin në një plazh të Marsejës flamurin gjigant për sfidën Shqipëri-Francë.

Ky flamur, vepër e disa dibranëve që morën nismën do të hyjë në rekordin “Guinness” pasi është 3 herë më i madh se flamuri i cili u hap në ‘Qemal Stafa’ në vitin 2005 kundër Ukrainës.

Flamuri nuk u hap në stadiumin“Velodrome”, pasi është më i madh se tribuna. Përmasa e Flamurit janë  11.00 m2, 150 metra i gjatë dhe 70 metra i gjerë dhe përllogaritet se ka kushtuar rreth 15 mijë euro.

Tifozët kanë marrë lejen për paraqitjen e tij nga shteti francez. Të angazhuar në shpalosjen e flamurit do të jenë mbi 500 persona.

 

 

kuqezi-3-1

kuqeziiii-1

 

June 15, 2016 15:53
Komento

8 Komente

 1. ??? June 15, 16:19

  Keta verioret nacionalista te flakte, por kur vjen puna tek familja e tyre e shesin per dy leke. Nacionalizmi I tepruar eshte vatra e paditurise.

  Reply to this comment
  • Gjergj Kastrioti Elez J.Ndreu June 15, 18:11

   Folet ju cobenjte e jugut. …Dibra ka qene kalaja e pamposhtur gjate gjithe historise. …25 vjet me Kastriotet 9 vjet lufte me serbet..

   Reply to this comment
   • PO,PO June 15, 19:46

    O GJERGJ KASTRIOTI ELEZ… , PSE NXITOHESH PER TE ETIKETUAR PER KEQ BASHKATDHETARET E TU ?!
    KU E DI TI , SE KUSH QENDRON MBRAPA ATYRE PIKPYETJEVE E PSEUDONJIMEVE TE SHUMTA QE PERDORIN KOMENTUESIT KETU ?! DUKET SE DO TE JESH I RI NE MOSHE DHE PA PERVOJEN E DUHUR , PER TE KUPTUAR SE NE MESIN E SHQIPTAREVE JANE INFILTRUAR SHUME E SHUME KEQDASHES DHE ARMIQTE TANE TE BETUAR GREKE E SERBE,BILE KANE FUTUR ME QINDRA E MIJRA NE SHERBIMET E TYRE SEKRETE . A NUK I SHEH KOMENTET QE BEHEN , TE PAKTEN TEK “DITA” DHE “TEMA” , QE DO TE TE NDIHMONIN PER TE KRIJUAR NJE FARE IDEJE ?!.ATA NUK KANE GJUME NE SY , KUR SHOHIN SE SHQIPTARET PO E GJEJNE GJUHEN MES TYRE DHE SE PUNET DUKET SE PO SHKOJNE ME MIRE .
    FALEMINDERIT PER MIREKUPTIMIN ! ME RESPEKT NGA NJE BASHKATDHETAR I YTI NE SHQIPERINE E JUGUT .

    Reply to this comment
 2. Kole Brana June 15, 17:08

  Krenare qe jemi shqiptare. Rrofte Shqiperia Evropiane!
  Fitore!

  Reply to this comment
 3. Kole Brana June 15, 17:11

  Nismë që me siguri do të hyjë në rekordin “Guinness”. Flamuri shpaloset jashte mjediseve të stadiumit“Velodrome”, pasi është më i madh se tribuna. Përmasa e Flamurit janë 11.00 m2, 150 metra i gjatë dhe 70 metra i gjerë dhe përllogaritet se ka kushtuar rreth 15 mijë euro.Krenare qe jemi shqiptare. Rrofte Shqiperia Evropiane!
  Fitore!

  Reply to this comment
  • dibrani June 15, 18:58

   170 HERË 70 NUK BËJNË 11.00 METRO KATRORË POR BËJNË 10.300 METRO KATRORË. MËSONI ARITMETIKË. BRAVO DIBRANËVE E TREGUAN SE JANË QENDRA GJEOGRAFIKE E SHQIPTARËVE, E SHQIPËRISË ETNIKE PREJ 67 MIJË KILOMETRA KATRORE.

   Reply to this comment
 4. 542543.... June 15, 17:57

  ???
  Me sa duket sheshazi,familja jote te paska dhene informacion te sakte!
  E paska provuar jot eme dhe jot moter se sa shpejt kane rene nen kthetrat e verilindoreve DIBRANE!
  Shko dhe pyeti…. ndoshta te tregojne ndonje episod…

  Reply to this comment
 5. Alpin June 16, 00:02

  Nuk e kuptoj pse te gazeta Dita dhe tek simotra e saj Tema, ka kaq urrejtje per verioret?! Eshte politike editoriale, eshte lloji i lexuesve apo keto dy gazeta kane mision percarjen e shqiptareve. Nga nje shqiptar alpin qe ka plot miq e shoke nga Jugu.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim