VIDEO/ Historia e Vangjushit: Merrja borxh, s’mbaja dot familjen

March 28, 2018 09:27

VIDEO/ Historia e Vangjushit: Merrja borxh, s’mbaja dot familjen

 

Vangjush Xoxi, një kryefamiljar nga Durrësi është një tjetër i punësuar rishtazi pasi u hoq nga skema e ndihmës ekonomike. Shembulli i tij sillet nga kryeministri Rama.

Kryefamiljari tregon se shkoi te zyra e punës për të kërkuar punë, ku ju gjet një vend pune në një fabrikë dhe merr 240 mijë lekë të vjetra në muaj.

“Jam nga Durrësi, isha me ndihmë ekonomike, 48 mije lekë në muaj. Merrnim borxhe, nuk ia dilje dot ndryshe”, thotë Vangjushi, duke treguar se tani është me sigurime dhe merr një rrogë.

Postimi i Ramës

Mirëmëngjes, dhe me dëshminë e këtij kryefamiljari që jetonte në ndihmë ekonomike me familjen e tij, ndërsa sot falë punës, merr një rrogë minimale e është i siguruar qoftë për pensionin e qoftë për kujdesin shëndetësor, ju uroj një ditë të mbarë.

l.h/ dita

March 28, 2018 09:27
Komento

8 Komente

 1. anticensurë25642654 March 28, 09:36

  ““Jam nga Durrësi, isha me ndihmë ekonomike, 48 mije lekë në muaj. Merrnim borxhe, nuk ia dilje dot ndryshe”, thotë Vangjushi, duke treguar se tani është me sigurime dhe merr një rrogë.”
  eh sa të paditur që janë këta shqiptarët!!
  për të ardhur keq!!i biri i botës është 40 e firifiu dhe nuk e paska ditur se jetohet dhe me punë!!këtij ja paskan mbushur mëndjen se vetëm me asistencë u rroka!!
  më vë shumë në dyshim kjo që po mendoj!?
  mos vallë është një propagandë e trashë e K/ministrit tonë??mos është e një niveli foshnjor??
  dhe ska faj i shkreti!!
  K/ministër adoleshent i një populli foshnjor!!
  tall hajdarin K/ministri ynë,talle!!
  përsa kohë ke një popull të tillë!një popull IDIOT!!

  Reply to this comment
 2. 240 mije leke -rroge sklavi !! March 28, 09:48

  240 mije leke -rroge sklavi !

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 28, 10:01

   të paktën i fiton me djersën e tij o lali!!
   nuk e di si e ke jetën ti,por të paktën unë nuk kam shikuar për rrogë mbreti!!
   kam kapur gjithnjë atë që kam mundur!
   sepse nuk më shkon buka e tjetrit!!

   Reply to this comment
   • Tahip HAJDARI March 28, 10:16

    I nerumi anticensure ———-
    do ti lesh budallaLLiqet ?
    Cilen djerse thu o Kllufo ?
    pash te madhin zot na thuj ku jeton ,
    e ç’fare lexon —————–

    Do e kuptosh apo je Idiot o shoku –
    behet fjale per MINIMUMIN jetek duke punuar
    Ti di sa eshte ky minimum ?
    sepse Qeferia akoma nuk e di ……………..
    HJajde LYRASH mos na rrokanis menderen
    bashke me rilindasin Bojaçi qe nuk Rilindi .

    Te perQafoje me mall .

    Reply to this comment
 3. Tahip HAJDARI March 28, 10:16

  I nerumi anticensure ———-
  do ti lesh budallaLLiqet ?
  Cilen djerse thu o Kllufo ?
  pash te madhin zot na thuj ku jeton ,
  e ç’fare lexon —————–

  Do e kuptosh apo je Idiot o shoku –
  behet fjale per MINIMUMIN jetek duke punuar
  Ti di sa eshte ky minimum ?
  sepse Qeferia akoma nuk e di ……………..
  HJajde LYRASH mos na rrokanis menderen
  bashke me rilindasin Bojaçi qe nuk Rilindi .

  Te perQafoje me mall .

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 28, 11:26

   o ta hip
   nuk e di ku jeton ti sepse unë e di se ku jetoj.të paktën kaq më punon truri!!
   minimumi??
   çfar kuptohet me minimum do të dish??
   pra të mbijetosh!!
   të tjerat që i shtohen shkojnë drejtë jetesës lluksoze!!
   në ekonominë e tregut nuk egziston një minimum i fiksuar,por një minimum i pranueshëm!!
   sa për rilindje dhe vari kart,mos aludo kot!!sepse duhet të jesh pak koqe më duket!!
   shiko shkrimin që kam shkruar në fillim dhe do të të mjaftonte për të mos ngrënë kot!!
   kjo që shkruaj për rrogën është e drejtë!!zotëria ka jetuar me 1/5 e asaj rroge,pra asistencë,pra LËMOSHË,sipas mendimit tim!!
   sot mund të jetojë me dhe me këtë djersë të tij!!
   dy vënde që i njoh mirë janë zvicra e gjermania!nuk ka qeveri që të fiksojë minimum zyrtar!!
   ky minimum njihet vetëm në rastet gjyqsore!!
   në rastet e tjera e vendos ekonomia e tregut!punëdhënës-punë marrës!!
   kështu o tahipt hajdari!!
   kërkuam kapitalizëm??
   mbaji të gjitha!!
   si shfrytëzuesin dhe të shfrytëzuarin!!
   të gjithë të pasur nuk bëhen dot!!një pjesë duhet të zhvatë tjetrën!!
   në llotari nuk bëhen të tërë milioner!!që të fitojë një duhet të humibin miliona të tjerë!!

   Reply to this comment
 4. Pallavra March 28, 13:21

  Urraaaa fitore e madhe kryefamiljar me 24000 leke ne muaj me barkun bosh
  U be me keq se enveri ky kokezbathuri ku reklamon ardhurat per fryme qe nuk jane me shume se ne Somali.

  Reply to this comment
 5. Toni March 28, 16:45

  Nje propagande e papare, cfare rroge normale thote ky me 240 mije leke ne muaj, video staliniste te kohes se xhaxhit ne 2018 qe tregojne se cfare ben partia per popullin kur ke ta maskarenje ato leke i kane per kafen e mengjesit.Me vjen keq per kete fukara qe eshte perdorur nga makineria e Vangjush Dakos.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim