“I Love you” Ramës në Samit? Gjithçka e parapërgatitur, ja kopja

March 3, 2019 14:20

“I Love you” Ramës në Samit? Gjithçka e parapërgatitur, ja kopja

Gjatë Samitit të Diasporës, pati një moment kur fjala e Kryeministrit Edi Rama u ndërpre nga një thirrje që i shprehte atij dashurinë.

I love you – u dëgjua nga salla.

Dhe Kryeministri buzëqeshur u gjegj “i kapur në befasi”.

Duket një shpërthim spontan ndjenjash, apo jo?

Por në fakt gjithcka është e parapërgatitur dhe e sajuar.

Ndiqni videon për të kuptuar nga është kopjuar:

k.a. / dita

March 3, 2019 14:20
Komento

25 Komente

 1. Biometri March 3, 14:23

  Sa kopjojne keta te huajt nga ne mor aman…
  Papapapapa
  🙂 🙂

  Reply to this comment
  • Glaukias March 3, 15:24

   Gazeta Dita, jo deri në këtë nivel. Se ka ndodhur në një takim tjetër nuk do të thotë që është kopje. Adriano Celentanos i ka ndodhur të paktën që në 1970 kjo gjë sipas një video në Youtube. Sa e sa të tjerëve i ka ndodhur ? Jeni Gazeta më serioze në tregun shqiptar. Ju lutem, mos bini në këto nivele.

   Reply to this comment
   • Traktori March 3, 20:46

    Na ti re Glaukias!
    Rama eshte mjeshter i spektakleve mashtruese,i bojatisjes se imazhit te tij te rreckosur packa se vesh citjane,atlete te bardha,nuk mban kollare ,merr pjese ne sukseset e biznesmeneve te ndryshem ,qe gjithcka e kane bere me djersen e tryre,por ky derdimen kerkon t’i beje si pjese edhe gjoja te ndihmes se qeverise se tij te korruptuar!
    Per cfare del neper Shqiperi sikur inspekton rruget,cerdhet,rrugicat,festat e bostanit,te preshit etj,kur atje ku vete nuk jep asnje direktive te re,asnje shembull per t’u ndjekur jo nga bizneset,por nga qeveria e tij!?
    Si shetit nje kryeminister kur nuk thote asgje te re,kur del vete sikur nuk ka ministra?
    Per cfare duhet te dale cdo dite ne media nje kryeminister,pervec perrallave me mbret?
    Pse nuk shkon ky kryeminister apo kryebashkiaku mashtrues Veliaj atje ku ka me shume probleme,ku nuk kane hedhur asnje lek,qofte edhe per t’u dhene te drejte ne ankesat e tyre dhe pranuar menaxhimin e keq te tyre?
    Shko atje ku vuajne nga qeverisja e keqe,o trung e jo atje ku dihet qe do te te lavderojne ty!
    Ja ne Lushnje beri antimitingun dhe nje turme prej qindra vetesh ishin te ulur sipas nje rrethi te para vendosur dhe kjo sepse karriget erdhen nga Tirana njelloj sic bente Berisha me mitingashet e tij ne cdo rreth ku vinte!
    Perse duhen keto spektakle mashtruese?
    Sepse me mashtrime e ka bazuar punen Rama!

    Reply to this comment
  • Drini March 3, 15:39

   Skena te turpshme,te ndyra, mashtruese,tallese,poshteruese nga nje sundimtar karagjoz,delirant,mashtrues dhe armik i demokracise!
   Ne se ky sharlatan do ishte kaq i dashur me popullin e thjeshte si ka mundesi,qe kam dy vjet qe i shkruaj ne adresen e tij tr email dhe nuk e rruan fare?
   Ja kete pacavure quan ky “bashkeqeverisje”!
   Mallkuar qofsh o Rame karagjozi,qe pas banditit Berisha te dhame besimin se do beje drejtresi,do mbeshtesje demokracine,do degjoje zerin dhe hallet e popullit,por ti e cove ne humnere dhe aq pak demokraci qe kishte mbetur nga kucedra Berisha!
   Harram votat dhe te rencin mallkimet tona ne koke!
   Mos pafsh hajer kurre o i mallkuar!

   Reply to this comment
   • Edi vet direkt . Derrrr derrr deeerrr hahahahah March 3, 17:01

    DRINI DUHKESH QE JE NJI TERRORIST ISLAMIK

    SHKOFSH E U DJEGSH NE FERRE

    BASHKE SHPELLART E KRIMINELAT QE TI PERFAQSON

    LARGQOFT MOS TE JESH NDONJI BYTHQIM GREQIE

    Reply to this comment
    • Drini March 3, 19:59

     Faleminderit filozofi i shqyer “Edi vet direkt,Derr deeeerr hahaha,qe me hengsh mune ishalla!
     Ti dhe ustai yt jeni kucedra qe po e ha popullin shqiptar,se Berishen po e poerdorni si gogoli,qe dikur trembeshin femijet!
     Berisha ka marre fund,por me spektaklet e fundit qe po ben gjoja kunder Ramnes ai ne fakt po i sherben ketij sharlatani,per te justifikuar te gjitha paudhesitre kunder interesave te popullit shqiptar!
     E them hapur:
     -Edi Ramen,per te gjitha ato qe ka bere kunder PS-se dhe Shqiperise,kur me perbuzje na tha ne bijve te 28 mije deshmoreve dhe 70 mije partizaneve heroike qe te ulnim koken para nje banditi qe i ka lyer duart me gjak shqiptari si M.Frasheri,e urrej me gjithe shpirt dhe e malloj sa te jetre jeta,qe mos i pafte hajrin pushtetit dhe krimeve te tij kunder nesh!
     Ndersa ty,o Edi te uroj qe mos u ngopsh asnjehere se ngreni…….mut si tani!

     Reply to this comment
     • mt hati dhe i gjati jan dy gjona te # March 3, 21:43

      derrni ,
      e paske inatin te thelle me Ramon .

      qeke familje lufte ti eeeeeem

      po turkin a po don me e luftue ti xhin ?

      Po Shqipnin me e ndertue a po don ti partizan trim ?

      jo – se dua me honger mut .

      te bafte mir xhin vazhdo e ha

     • Drini March 4, 00:48

      Per mut-hatin dhe te gjatin qe qenkan dy gjona te ndryshme!
      Qe vete po e ben mutin dhe vete po e ha te befte mire!
      Qe jam familje partizane e kam per nder o DERR ballisto zogist,ndersa ti nuk ke me cfare te mburresh se je i dhjere koke e kembe me fare e fis!
      Ti mbron nje anti shqiptar qe ka uzurpuar PS-ne dhe shtetin si diktator,por ky njeri mburret sot vetem me gjyshin e tij se paska qene shofer i Zogollit,ndersa hesht per babain e tij te nderuar apo Spiro Koleken!
      Sa per ndertimin e Shqiperise ti je injorant dhe bythelepires i Rames se me akuzat qe i bej Rames une mbroj Shqiperine e jo Ramen!
      Tani shko ha rracionin e mutit dhe hesht o cope bajge injorante!

   • Idlir March 3, 17:02

    Me vjen keq ku ka rrene gazeta Dita. Me perpara e lexoja shume tani eshte bere nje gazete paçavure. Kete merzitje e keni se Edi nuk ju ka leshuar ndonje kocke siç jan bere ne keto 29 vjet. Turp tju vij dhe boll po i njeti person ben te gjitha komentet qe te duket se gazeta Dita eshte shum e lexuar. Postojeni komentin tim nqs nuk ju djeg…

    Reply to this comment
 2. Burgu March 3, 14:25

  Mos e rruj Edooo se te du une……

  Reply to this comment
 3. Taku March 3, 14:32

  Ehe, plasën (cokollatat) plagjaturat edhe këndeja. Po pse mo kaq budallenj jeni ju djemtë e fisit tonë?
  Po i hane, i hane? Mire jane nga dhembet?

  Reply to this comment
 4. Prokurori March 3, 14:32

  Ne fakt kane nje lidhje se dhe bibi po shko nburg per korrupsion……

  Reply to this comment
 5. Arben March 3, 14:38

  Pordhe me rigon.

  Reply to this comment
 6. socialisti March 3, 14:40

  He mor dhe ju, sa gadi i rrini per ti zbuluar gallatat e stisura te Kryeministrit tone! Ai per keto gjera i punon mendja, mos i punon per ekonomi a finance?

  Reply to this comment
 7. Kim Yong Un March 3, 15:10

  Pordhë me Rigon , Mente , Piper të Zi , Majdonoz , Kopërr dhe Spec Djegës !!! Populli pret ndëshkimin e KRYEKRIMINELÈVE dhe KRYEHAJDUTÈVE me Kollare të këtyre 29 Viteve ShkërLLatoKraci , kurse Derdemëni Kryeministër , bën “SHOW” dhe LLOGJE KAVAJE bajate , që NUK i ha as Budallai mè i madh KURRË më !!!! HAJDUTÈT në BURG dhe STOP KORRUPSIONI Shtetëror !!!! STOP KORRUPSIONI ! ! STOP CORRUPTION !!!!!STOP CORRUPTION ! ! ! STOP CORRUPTION

  Reply to this comment
 8. sopiqoti March 3, 15:40

  DHE C’FAR PASTAJ o Dita ? Ne posht asgje nuk kuptojme.Ku eshte problemi ?

  Reply to this comment
 9. Aaaaaaah keshtu i duket shpellarit anallogik ? hahahaha March 3, 15:50

  sa njerez ordinere ka ajo Bote.

  Nqs nji skene e tille ka ndodhur me kryetarin e shtetit te izraelit ,

  kjo sdo te thote aspak ,
  se ne Samitin Kombetare Shqiptare ,

  nji shprehje e tille na qenka inskenuar /parapregatitur gjasme nga Rama !!!!!!!!!!!!!!

  Kaq njerez te trashe s’mundet me qen .

  Sepse Rama i pergjigjet Zonjes qe e provokon me nji shprehje te tille
  me te njejten Shprehje,
  ( e cila nuk eshte aspak e then per her te pare nga Netanjahu , por ne Oscar-et Hollivood-jane ),

  pra ,ne ate forme humori ,per te cilen

  Rama eshte tashme i njohur nga te gjithe ,

  qit jashte cdo llogjike njerezore Idiotet qe merren nga mengjezi ne darke si skicofrena ,me prodhu cfaqje

  e nxjer konkluzione antiRama .

  Pun shpellaresh perzier me plehrat e kazanit .

  Reply to this comment
 10. Mjaft simpatike qeka edhe kjo Femra qe e paska ngacmuar kryeminjstrin ,si Hena mes yjesh duket March 3, 16:35

  Nji Femre te tille duhet patjeter ti pergjigjesh me ato fjale lol .

  Qeka vertet, me gjithe kuptimin e fjales Femer

  wOOw !

  Reply to this comment
  • Moisi Golemi March 3, 17:28

   O trap. Femra në video është gruaja e Edi Ramës. Thjesht po tregojnë reagimin që pati pasi dëgjoi “I love you”. A e more vesh o pallosh??

   Kurse ju të gazetës Dita, po bini në llum. Mos kaq poshtë, kaq keq.

   Reply to this comment
   • ! March 3, 17:40

    MUA S’ME DUKET SI LINDA RAMA KJO GRUA
    -JA

    MEGJITHATE

    TI MOISI GOLEMI

    S’KE PERSE TE IRRITOHESH KAQ SHUME

    SEPSE UN S’TU DREJTOVA FARE TY DHE AS TE

    QUAJTA TY TRAP

    SEPSE TRAPI E KRYEN NJI FUNXION

    NDERKOHE QE TI ETJ SI TY HANE THJESHTE MUT

    SEPSE NUK VLEJNE NE KTE BOTE PER ASGJE

    PSIKOPATE KAZANESH

    Reply to this comment
 11. mirel March 3, 16:40

  Po qe eshte koqe kjo nuk ka nevoje per prova te reja..koqe eshte, ose sipas gazetarise se koheve te fundit,, veteeshte koqe..
  firmen tende ne letren tuaj

  Reply to this comment
 12. Komunist i Penduar Thellë March 3, 18:44

  Pah, cfare derri i kenaqur duket ne kete fotografi ky Edvin Bytho Rama.

  Reply to this comment
 13. ... March 3, 20:34

  O Rame ,nuk te erdhi ai nga diaspora e Wienes ,,si duket ska pase kohe e ta dhiste me keq se ne wiene Paske shpetuar mire …Eshte tip dhe karakter tjeter komplet ndryshe dhe jo , si ai zari i jot Zamir Mane ,qe per intersa personale materiale , i ke vene nofken BILIARDIER :.

  Reply to this comment
 14. Lili March 4, 06:37

  Pyetja tjeter qe lind nga kjo dadjuriez e shfaqur publikisht eshte : cfare perfason ajo n’ate Samit te diaspores ?ke perfason ajo aty , plus asaj ne ranget e pare? Diasporen kur jo..
  Keshtu e dhine edhe kete nisme per diaspore keta , se kjo si mirela si spirolarja vetem du lin kane ne tru kur shkojne ne pune..
  Idiotsite e tyre nukkishin fund. Vertete hala s’kemi pare gje ne dégradimin e tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim