VIDEO/ Ilir Meta i përgjigjet Ramës e Bashës: Unë s’u tremba nga Berisha, jo më nga Tomy dhe Jerry

June 5, 2017 17:43

VIDEO/ Ilir Meta i përgjigjet Ramës e Bashës: Unë s’u tremba nga Berisha, jo më nga Tomy dhe Jerry

Ilir Meta i është përgjigjur ashpër Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, gjatë një takimi elektoral të LSI-së në Pukë.

Ai ka thënë se nuk është trembur nga Berisha njëherë e një kohë, jo më të trembet tani nga Tomy dhe Jerry, duke iu referuar kështu Ramës dhe Bashës.

“Këto lloj presionesh që LSI-ja nuk i ha, se nuk i ka ngrënë nga Sali Berisha njëherë e një kohë, e t’i hajë nga “Tomy dhe Jerry” sot, nuk shkojnë. Dhe ju e dini shumë mirë që çdo demokrat, për kryeministër midis Edi Ramës dhe Petrit Vasilit, do të votonte Petrit Vasilin. Ju e dini gjithashtu se çdo socialist midis Lulzim Bashës dhe Petrit Vasilit, do të votonte Petrit Vasilin për kryeministër. Kështu që mesa duket… unë pata jo vetëm mundësinë të jem president i parë i propozuar nga LSI-ja, por ja që qëllojnë dhe dy gëzime bashkë, do kem mundësinë që një nga dekretet e parë të rmos Petrit Vasilin kryeministër”, tha Meta. “LSI ka qenë në koalicion me PD-në, ka qenë edhe me PS-në, por nuk ka pasur drejtimin e qeverisë.

Me respekt edhe të votës, tani ka ardhur momenti që LSI të provohet me drejtimin e qeverisë”, vijoi më tej ai.

June 5, 2017 17:43
Komento

22 Komente

 1. emil June 5, 17:52

  Je politikani, dhe LSI e jote me te korruptuarat ne kete vend.Je i vetmi politikan qe nje minister i juaj u nxori ne video per pazare te paturpeshme qe keni ber ne kurriz te ketij populli,por jeni dhe i pafytyr kur beni se jeni nen Tereza turp per ty qe nuk njeh se ceshte turpi.

  Reply to this comment
  • eno June 6, 01:36

   U be Ilir meta nje hajdut me cizme qe e ka pare live gjithe populli shqipetar me bllok ne dore ne zyren e Ministrit dhe deshmia live e Ministrit asokohe Dritan Prifti qe Ilir Meta i bente presion qe te shkelte ligjin. U be ilir hajduti ti thote Edi rames Tomi et Lulezim bashes Xherri(Marre nga filmi vizatimor macja me miun). Kjo nuk pranohet . PD e Ps te bejne koalicion qe tani sa nuk eshte vone dhe te largojne nje here e mire nga skena politike keto zgjedhjet e fundit kete parti Kepurdhe qe ka mbire dhe eshte rritur duke per fituar nga pema e madhe PD e PS.

   Reply to this comment
 2. lekuresioti June 5, 18:09

  por ka patur drejtimin e KUSARISE…ZOTNI I BLLOKUTSOT E MBA NE SHTEPI KUR DO SHKRUASH TI E DI O XHA B.B.i

  Reply to this comment
 3. Drejtsia do te behet,doni apo nuke doni ju o mije kenetash,dhe avoketer te djallitt June 5, 18:20

  O Ilir korrupsioni,mos kujto se do te shijosh poltornin e presidentit te dhuruar nga bota e krimit dhe e korrupsionit,kujto e rilexo kushtetuten ku shkruhet e zeza mbi te bardhe,para ligjit jane te gjithe te barabarte dhe bindu se nuke ka ligje apo amnisti e poltron presidenti apo kryeministri qe t’u shpetoje nga nje barre krimesh e superkorrupsionesh te denoncuara me ze,figure e deshmi te gjalla,sa istitucionale,aqe dhe popullore e medjatike deri me sot.Gezoju dhe enderro ditet qe shkuan nen avokatine e riciklimit te botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tre pushtetet,se koha juaj tashme ka perfunduar.Beso.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza dhe mijra femije jetim,si dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur nga fuqia e pushteteve qe kerkon drejtesi dhe jo lloqe kavaje;thote populli.Ka ardhe dita qe nga trasta peme e kalbur,jasht do te hidhet.

  Reply to this comment
 4. Koli June 5, 18:36

  O Like po ty Berisha te ka blere qe ne 1994 kur nepermjet SHIK-ut te paguante bileten per SHBA. Me parate qe merrje nga ish SHIK Gazidedes ti nise edhe fushaten per te hequr Nanon nga kryetar partie kur ky ishte akoma ne burg. Ty or Like te njohin edhe femijet kush je, kokrra e hajdutit dhe njeriu me mashtrues i ketij vendi. Dhe per te paren ja kalon dhe Sali bajges, e dyta ha pak fare diskutim mes teje dhe tij.

  Reply to this comment
 5. Drejtsia do te behet,doni apo nuke doni ju o mije kenetash,dhe avoketer te djallitt June 5, 18:40

  O Ilir korrupsioni,mos kujto se do te shijosh poltornin e presidentit te dhuruar nga bota e krimit dhe e korrupsionit,kujto e rilexo kushtetuten ku shkruhet e zeza mbi te bardhe,para ligjit jane te gjithe te barabarte dhe bindu se nuke ka ligje apo amnisti e poltron presidenti,kryeministri apo berishovici e ramovici,qe t’u shpetoje nga nje barre krimesh e superkorrupsionesh te denoncuara me ze,figure e deshmi te gjalla,sa istitucionale,aqe dhe popullore e medjatike deri me sot.Gezoju dhe enderro ditet qe shkuan nen avokatine e riciklimit te botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tre pushtetet,se koha juaj tashme ka perfunduar,o mije kenetash.Beso.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza dhe mijra femije jetim,si dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur nga fuqia e pushteteve qe kerkon drejtesi dhe jo lloqe kavaje;thote populli.Ka ardhe dita qe nga trasta peme e kalbur,jasht do te hidhet.

  Reply to this comment
 6. Lennard June 5, 18:45

  Prite se po te vjen Vetingu.Nuk po di si te justifikosh miliardat e grumbulluara. .Nje vend te sigurte ke ne Qeline VIP.

  Reply to this comment
 7. Der Spiegel June 5, 18:54

  NJE HAJDUT KA SHKU NE PUKE.

  Nuk trembesh Ti me Parti Lsi Bordello.

  Nuk trembesh Ti ?

  Kur te doli vidjo qe te kapi duke vjedhur

  Ti nuk kishje guxim te vije vete ne prokurori

  por dergoje avokatet

  sepse

  kishe Frike se te Arrestonin.

  Ti je nje nga ata minjte qe del nga vrima

  kur bindesh qe ska rrezik.

  Ti Hajdut Trim u fshehe

  ne Vrime te Miut ne 21 Janar

  se populli i egersuar donte te pervlonte

  me Benzine.

  Ty Plesht

  nuk te ka zgjedhur Populli…..

  por te ndjek hakmarrja e urrejtja e Popullit.

  Je bere shume i pasur Ti Hajdut,

  dhe Shqiptaret jane te varfer e pa Buke.

  Reply to this comment
 8. Brace June 5, 19:00

  Shqiperia ka nevoje per dy Parti. PD e PS.

  SHqiperise nuk i duhen me

  as Partickat as Paterickat.

  Reply to this comment
 9. Beqo June 5, 19:01

  Nje hajdut ka Shku ne Puk.

  Reply to this comment
 10. vullnetar June 5, 19:05

  pas zgjedhjeve; parlamenti i vjeter, te mlidhet ne seance te jashtezakonshme dhe te anulloje vendimin, per shpalljen president, te ketij bastardi . ps. dhe po s’gjeti njeri tjeter per president te ri, po ofroj kanditaturen time, pa…… “rroge” .

  Reply to this comment
 11. ortaku June 5, 19:19

  Eshte me se e vertete qe nuk u trembe nga Berisha…sepse ishit ortake ne krim, ne korrupsion e e ne vjedhjen qe i bete ketij vendi.

  Reply to this comment
 12. Une June 5, 19:44

  Ka ardhur koha te trembesh Ilir! Je i zbuluar ne opinioninshqiptar por edhe me gjere! Ka ardhur koha qe te gjithe e dine dhe te njohin!

  Reply to this comment
 13. spata June 5, 20:25

  O debil i lindur fshatar .Kur nuk ke per tu ngritur ne nivelin e nje qytetari te thjershte qe nderohet e respektohet nga mendja .Per cfare frike flet ti o i peshtire .Rames i vjen tek thoi i kembes per vizjonin politike .Duhet te merrni shembull ju katundaret qe kercenoni e beni te fortin . Nuk eshte politike ajo qe ka bere dhe bene koka jote prej katundari .Sot ne bote politika shkon pas mendjes se ndritur e jo pas thasve me byk .
  Ta kam thene e po ta perseris .Boll e drodhe sumen nga te fryje era .Me ate qe bene Aleatet gezoju e respektoje Ramen qe te beri Presidet . Se kush eshte xherri kete e dine te gjithe shqiptaret.
  Parti qe manovrohen neper fushata skane me jete ne Shqiperi. Te gjitha do bien si fiqte e gushtit.Ti dhe ata, qe po qahen nga marveshja, do beni mire te gezoni ato qe kini vjedhur .
  Te dola borxhit qysh kur muaret bashke pushtetin. Shkriuni ne nje parti me Ps qe te ishit te pavdekshen ne politike .Fillove vecklat tani do ja shikosh fundin LSI.Keto nuk jane te Rames por te Aleatve qe ju kane peshuar se cfare prodhoni ne politike .

  Reply to this comment
 14. Francesco iItalia June 5, 21:05

  Ti do jesh presidenti me hajduti qe do shkruaje historia por mos mendo esklusivitetin qe mund te jesh presidenti i pare qe do dalesh nga presidenza me hekura ne duar

  Reply to this comment
 15. xxx June 5, 21:24

  s’ka faj ky kerma, ka faj Rama qe nenvleresoi potencialin e te keqes qe mund te pjellin
  Ajo cadra e Lulit paska qene per partine e injorances te familjes kokemadhe, se PD u mor vesh qe s’ja pa hajrin

  Reply to this comment
 16. Hajduti me bllok ne dore June 5, 21:31

  Bllokun aman lerja si testament Petrit veshgjatit se pa ate bllok nuk ka ekzistence te lesh e lise.

  Reply to this comment
 17. info analitike June 5, 21:32

  Qysh ishte ajo batuta e te ndjerit Sander Prosi “Trimi i xha Jahos”. Keta te gajasin kur grinden si gjelat ne kotec.

  Reply to this comment
 18. Aliu nga Selenic June 5, 21:42

  TRIMI ILIR META TANI ME ESHTE NE GRAHMAT E FUNDIT.

  KA ARDHURE KOHA QE LSI TA MBYLL PROGRAMIN E VET DHE TE SHPERBEHET.!
  LSI qe ne fillim u nis si Levizje e Skraparllijve te Inatosure e cila e motivoi pastaj me siglen e Injtegrimit, tani ka ardhur koha qe ta mbylle siparin e saj si forc politike . Kjo per keto arsye.
  1. Si forc politike e cila ne program kishte integrimin e vendit, duhet te themi se ne kete program nuk punoi vetem LSI pore te gjith forcat politike.
  Keshtu qe me VETNGUN shqiperis ju hapen dyert per tu integruar ne Bashkimin Evropian. Pjesa e mbetur mbulohet nga te gjith forcat e tjera politike keshtu qe LI eshte teper e pa nevojshme te jet me si forc politike.
  ShperberjA E SAJ ESHTE NJE DETYRE IMEDJATE e cila sado qe te vonohet vetem deme te medhe i ben vendit.
  Keshtu sic u mblodh si hibrite sa majtes dhe sa djathtas tani po ne ket rruge edhe duhet te shperbehet, pasi misioni i saj ka mbaruar ndonse me perplasje shume te medha , perplasje keto qe me shum jane interesat personale se ato te integrimi te vendit.
  2. LSI ne ter aktivitetin e vet eshte me teper nje parti hibrite se sa nje parti qe e thirri koha.
  Jo LSI nuk e thirri koha pore LSI i ra ne qafe kohes dhe shqiperise duke u ber barre e panevohshme dhe me shume ka shkatrruar se sa sa ka ndertuar.
  E$dhe sote shofim qe ne strategjin e saj tera problemet shfaqen si nje hipokrizi dhe aspak si nje nevoj e domosdoshme.
  Pranda LSI duhet te shperbehet nje ore e me pare.!
  3. Ne progamin e saj eshte hequr si forec e majte, pore ne realitet asnjehet nuk i eshte permbajtur atije programi. Intersat personale dhe karjerisete kan bere qe lavjerci i LSI te shkoi nga shkojn interesat karjeriste te kupoles se saje se sa interesat e vendit.
  4. Aqe sa hiqet si unifikuese e problemeve ne mes forcave te tjera politike ne fakte eshte munduar te perfitoi nga perplasje dhe me shume ka thelluar kontraditat se sa i ka unifikuar ato.
  Mbi keto baza une them qe LSI ashtu sice lindi jo si nevoi iperative per vendin pore thejshte per iteresa te ngushta karjeriste tanime duhet ta mbylle ket kapitur dhe te shperbehet ashtu sice edhe u ngrite. dhe “trimi” Ilir Meta te shkoje dhe te sjell floririn qe e garbiti njesoi si Zogu.!

  Reply to this comment
 19. Portieri June 6, 08:15

  O Like nga Cepan Skrapar mos u mbur e mos merr kaq zjarr se per nje gje ti dhe LSI jeni ne vend te pare per pazar dhe skenar me te vrare e per te vrare.

  Reply to this comment
 20. VILA June 6, 11:08

  Evropa dhe Amerika kërkon që të zbatohet reforma në drejtësi që të na pranojë në gjirin e saj, dhe për këtë ka kërkuar që duhet të shkojë para drejtësisë një kohë e madhe, të presim edhe pak.

  Reply to this comment
 21. Lungara June 6, 11:32

  Reagim prej alabaku !
  Ky alabak është presidenti I Shqipërisë !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*