VIDEO / Importi i mbetjeve, Rama: PD po bën gogolin, tremb qytetarët

October 2, 2016 17:29

VIDEO / Importi i mbetjeve, Rama: PD po bën gogolin, tremb qytetarët

Kryeministri Edi Rama në rubrikën ‘Komunikimi javor” ka folur për ligjin e mbetjeve ku ka thënë se PD po tremb qytetarët duke bërë rolin e gogolit për këtë ligj që në fakt, sipas tij synon të pastrojë Shqipërinë nga mbetjet.

Rama tha se qeveria është e vendosur që të pastrojë Shqipërinë nga plehrat e mbetjet, për rrugën e ndërtimit të Shqipërisë së gjeneratës tjetër.

Rama shtoi se ligji i miratuar nga kjo qeveri, ndryshe nga sa miratoi qeveria Berisha, jep një listë të kufizuar mbetjesh, por aktualisht ka një mungesë informacioni nga qytetarët për të cilët do të ketë komunikime për çdo gjë që ata nuk e dinë.

Rama u shpreh i vendosur duke thënë se për këtë ligj nuk ka kthim prapa, ashtu sikurse nuk ka hije dyshimi për një kapitull të ri, për Shqipërinë e gjeneratës tjetër.

Duke u ndalur tek mundësia e falimentimit të industrisë së riciklimit të mbetjeve, ai tha se kjo do të ishte katastrofike për ekonominë e vendit, por edhe buxhetin e familjeve të atyre që janë të përfshirë në këtë sektor.

October 2, 2016 17:29
Komento

6 Komente

 1. intelektuali October 2, 18:33

  ME NE FUND KRYEMINISTRI EDI RAMA PO BEHET MERAK PER GABELET E PLEHRAVE DHE PER BOSAT E RICIKLIMIT

  dhe gjithe energjine e tij kryeministrore po e konsumon ne kete drejtim, por ketu lind pyetja tjeter llogjike:

  PO PER PRODHIMIN E NDERSHEM KOMBETAR KUSH DO TE MENDOJE?

  sepse:

  Ne aparance duket sikur gjithe energjia e qeverise eshte perqendruar tek plehrat e Botes per te mbajtur gjalle industrine e gabelave, nderkohe qe ka harruar fare detyrat kryesore te “shtepise” per prodhimin tone kombetar qe nuk prodhon ndotje dhe plehra, por te mira materiale me te cilat jeton administrata e shtetit dhe kryhen plot investime publike. He pra o Kryeministri Famoz me shpirt artisti krijues:

  KUSH NGA QEVERIA DO TE MENDOJE PER PRODHIMIN TONE KOMBETAR QE KA PERFUNDUAR SI KOKOSHI NE NJE THELE KUR TI DORA VETE PO HARXHON GJITHE ENERGJINE E QEVERISE PER GABELET E PLEHRAVE DHE PER BOSAT E TYRE QE I QUAN ME MBURRJE INDUSTRI E RICIKLIMIT?

  Po sa do te inflyencojne riciklimet e tua imagjinare o Edi KAQOLI ne GDP tone kombetare?

  sepse:

  Fasonistet nuk japin asnje shenje jete ne Buxhetin e Shtetit dhe fasonistet te paktet nuk po e kthejne Vatanin si nje GROPE septike sic do ta bejne gabelet e tu te plehrave qe te kane hyre kaq ne zemer dhe po i mbron me kaq frymezim sikur t’i kishe robt e tu te shpise.

  prandaj ne, pinjollet e prodhuesve te hershem shqyptare te paraluftes kur Shqypnia respektohej nga Evropa dhe Bota per prodhimet e saj unikale te themi o Edi Rama:

  PO PER PRODHIMIN E NDERSHEM KOMBETAR KUSH DO TE MENDOJE?

  sepse:

  Te ardhurat reale ne Buxhetin e Shtetit dhe ritja reale e GDP-se kombetare nuk mund te vijne nga gabelet e plehrave, as nga BOSAT lakmitare te tyre te riciklimit te plehrave te Botes, as nga kanabisi i mikut tend nga Vunoja e Kokedhimes, por dhe as nga Taksat Famoze Progresive qe ti aplikove ne Shqypni, njesoj si Karl Marksi ne Manifestin e tij Komunist me llogjiken bolshevike:

  GRABIT BARKDERRIN DHE DAROVIT BARKTHARRIN!

  Por qe Shqypnia te behet njesoj si vendet e tjera normale te rajonit duhet qe Kryeministri te mendoje ne radhe te pare per Prodhimin Kombetar normal dhe te ndershem dhe jo per riciklimin e plehrave apo mbetjeve te Botes qe vjen me porosi nga Mafia italiane.

  prandaj ne, pinjollet e prodhuesve te hershem shqyptare se respektoheshin nga Evropa dhe Bota, por qe u vrane dhe u masakruan nga Enveri dhe xhelatet e tij, vetem sepse e deshen shqypnine si te gjitha vendet e tjera Demokratike te Evropes, pra ne te themi o edi Rama:

  PA RIMEKEMBUR PRODHIMIN E NDERSHEM KOMBETAR SHQYPNIA DO TE TRANSFORMOHET GRADUALISHT SI NJE FIS PREJ AFRIKE ZULU I MBYTUR NGA PLEHRAT DHE DROGA.

  Reply to this comment
 2. Monika Kryezeza ,krye.are LIS(Lidhja Integrim Skrapar) October 2, 18:56

  EDHE KRYE.ARI I KOMISIONIT TE EKONOMISE E FINANCAVE TE PARLAMENOPAUZES SE LESHIT TE TOPALLIT ERJON BRAÇE (qe nuk e votoji ligjin e mutrave te huaj)KA ‘MUNGESE INFORMACIONI’!??
  Nga ‘gogoli’ PD nuk trembet me njeri po tremben nga ZYLFO si TI!

  Reply to this comment
 3. Adih October 2, 20:01

  Oh po mendon per gabelet , qe do marin 800 leke dita. . Nuk ke faj ti , por fain me te madh e ka opozita , qe ste cjerr masken ,me fakte , e te behet sikur nje here opozite e vertete , e jo fallco si deri tani , per te thene helmet bile me emer ta cilesoje dhe cmimin , qe ndani ju me mafjen Italiane. Nuk do te leme , o ti ose populli kesaj radhe. Ske as edhe nje shanc , o njeri i pa bese e fe dhe bishtperdredhur. ,i ke hypur kalit mbrapsht , o edver ,meqaf pac vehten.

  Reply to this comment
 4. emil October 2, 20:56

  kur nuk munde te merrje armet kimike te Siris jju zRama dolet e deklaruat se vendi humbi nje shans te madh se aleatet do pastronin disa zona te medha te vendit qe kan mbetje toksike .Me sa llogjik Ju tani beni kete hap dhe ne rast se ato jan te pademeshme si thoni Ju atehere qe te bindet populli bej dhe nje fabrik ne Surrel atje ku ke bunkerin tend te pushimit dhe nje tjeter ne gjirin e Lalzit ku kan vilat plehrat e politikes si te majt e te djatht.

  Reply to this comment
 5. kris 1 October 3, 03:00

  vazhdimisht miliona dollare prodhime plastike e metalike kryesisht per femije kapen ne tregjet e vendeve te zhvilluara dhe nxirren nga tregu sepse permbajne mbetje toksike.A do te vine ne shqiperi?
  A do te pyese mafia shoqerine civile qe nuk e pyet as zotrote?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin