VIDEO/ Incident i sikletshëm në takim, Erdogan dhe kreu i Këshillit të Europës zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë

April 7, 2021 11:18

VIDEO/ Incident i sikletshëm në takim, Erdogan dhe kreu i Këshillit të Europës zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë

Një “gafë” në takimin e zhvilluar mes Presidentes së Komisionit Evropian, Ursula Von Der Leyn, presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel dhe presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, po bën xhiron e rrjetit.

Në videon e cila tashmë po qarkullon kudo, pasi presidenti turk ka mirëpritur dy liderët evropian dhe pasi shkëmbyen disa fjalë, në momentin që secili prej tyre do të ulej në një ndër karriget të ndodhura aty, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von Der Leyn, mbeti në këmbë, duke shkaktuar një moment tepër të sikletshëm.

Megjithatë, kryekomisionerja e gjeti menjëherë zgjidhjen, duke u ulur në një divan përballë Ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu.

E gjithë kjo situatë e pakëndshme ka ndodhur për shkak të organizimit jo të mirëmenduar.

o.j/dita

April 7, 2021 11:18
Komento

20 Komente

 1. LEON April 7, 11:25

  Ju dergon Rama ca karrike me PPP,nga ato te mitngjeve qe plotesojne kriteret Sanitare te virusit kinez.

  Reply to this comment
 2. Paul Tedeschini April 7, 11:29

  Nuk ishte me vend nga ana e delegacionit Europian ti vejshin ne tavolinen e bisedimeve nji FEMER.

  Kjo ishte GAFA EUROPIANE e jo e mikrpitesit Erdogan, i cili zbaton “zakonin” e vendit.

  Reply to this comment
  • Protokolluesi April 7, 12:35

   Tash e kuptoj mjaft mire qe pas zotit alias “Tedeschini” dhe komenteve te tij ne stil “gotiko-prusian”…,, fshihet vete fantazma e Ali Pashe Maxharit…..

   Reply to this comment
  • Z April 7, 15:42

   Gafe e pregatitur.
   Femrat nuk ulen me burrat ne Turqine moderne.
   Ah e mjera Shqiperi.

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 April 7, 18:47

   pule ke të drejtë!
   ai bëri zakonin e vëndit,kruan e çoi në të sëmës!pra njëlloj si bagëtinë!!
   ky është neoosmani që dashurojnë shumë shqipo!!
   pavarsisht se gruaja e tij ja fut të dy këmbët në një këpucë!
   me atë nuk bën dot numra!!

   Reply to this comment
 3. Komshiu April 7, 12:00

  Ta kete parasysh Merkel qe kur ti veje Sulltan Tajes ne saraje ta marre karrigen me vehte.

  Reply to this comment
 4. Miku i Donald Lu April 7, 12:47

  “E hëngri shefi i protokollit!”

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 April 7, 18:49

   jo lal jo
   kjo është vepër e erdoganit dhe jo e shefit të protokollit!!
   kot nuk e nxorri turqinë nga konventa e stambollit,për gratë!!
   ky veprim ishte vërtetimi i asaj që ka bërë!!
   von der lain duhej ti ngrinte gishtin dhe të largohej!!

   Reply to this comment
 5. sapa April 7, 15:38

  Cfare mund te pritet nga vendet e jugut?

  Reply to this comment
 6. A April 7, 19:11

  Ç’i shkoni ne takim ketij majmuni?! Anadollak hesapi!
  Lëreni shtazen te shtype popullin e vet, se e meriton derisa nuk e heqin qafe.
  Europe, qendroji larg Turqise neo-otomane!

  Reply to this comment
 7. zhaku i pamposhtur April 8, 03:37

  Nuk janë punë për ty këto mor daku joo..e urreni apo nuk e urreni Erdoganin jepini hakun e mos flisni patate..Erdogan as më shumë e as më pak i dha harkun kësaj zonje.. bëri një veprim që ju e ‘përktheni” si veprim i ulët apo i turpshëm.. ndërsa ai që e bëri e di shumë mirë pse e bëri dhe kujt ja bëri gjithashtu e di shumë mirë nëse kanë kosto apo sa e kanë koston veprime të tilla.. kështu që mos mundoni ti jepni mënt apo ‘edukate’ Erdoganit sepse ai e di shumë mirë se çfarë bën dhe kujt ja bën..fakti që ai votohet bindshëm është një tregues i qartë se Erdogan është i pëlqyer nga populli i tij .. nëse e keni inat mund të pini uthull apo mund të ironizoi por dua t’ju kujtoj kush nga udhëheqësit tanë i ka dhënë reputacion Shqipërisë? kush nga udhëheqësit tanë na kanë bërë krenarë të ndihemi shqiptarë? askush… askush nuk na respekton në ‘Evropën e vlerave demokratike’.. thjesht na japin urdhra dhe liderët tanë të përulur belbëzojnë ‘yes man’… madje tani ata as nuk mundohen të vijnë deri në Shqipëri por të urdhërojnë me një sms..ky është shteti i bananeve që kemi.. këta janë liderët tanë.. natyrisht e meritojmë plotësisht këtë bordello shtet të Edi Ramës dhe Sali Berishës.. kështu që duhet të lani gojën mirë përpara se ta kapni Erdoganin me gojë sepse i bëni pis emrin..Evropa dhe bota do të ishte shumë herë më e mirë sikur të kishte disa liderë harizmatik që dinë të bëjnë politikë sikurse bën Erdogan..mos bini viktima të filogrekeve apo të myslimanofobisteve.. Erdogan nuk është ‘sulltan’ sikurse mundoheni ta ironizoi apo nënvlerësoni ju të deshtuarit.. Erdogan është një lider harizmatik që zgjidhet në mënyrë demokratike njëherë në 4 apo 5 vjet nga populli i tij dhe Turqit të vrasin për Erdoganin jo vetëm në Turqi por në çdo skaj të botës..e dini shumë mirë këtë fakt prandaj ju vjen thartë..ju sugjerova uthullën për ju ‘diplomatet e karrierës’ që dini të vlerësoni të tjerët..shikoni mizerien ku jetoni dhe mos u merakosni për kaloresin që i rrinë koqet varur.. Evropa është një putane e pacipë dhe pa reputacion që nuk ka turp nga ‘ofendimet’ made in Erdogan.. Evropa ka nevojë për Turqinë aq sa ka edhe Turqia për Evropën prandaj edhe ulen dhe bisedojnë me njëri tjetrin dhe presidenti Erdogan e di shumë mirë këtë gjë prandaj edhe bën nga këto veprime,po ti peshojme gjërat me drejtësi ‘gjynahet dhe ofendimet’ e Evropës në adresë të Turqisë dhe botës janë shumë e shumë herë më të mëdha..Rrofsh sa malet president Erdogan që ke guximin ti tregosh vëndin gjithësecilit ballë për ballë pavarësisht se quhet Von Der Layen Makron Putin Biden apo Simon Perez.. vetëm respekt!!..

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 April 8, 12:52

   a u QnB o zhaki!!
   a të martë muti shalët,më pas, për këtë mbrojtje të dëshpëruar që i bën erdos!!
   a me të vetetë,kur na këshillon ne që të mos e sulmojmë,të duket se i hyn në punë erdos kjo mrojtja tënde prej merhumi??
   ty të të rrojë sa halet se e dashke shumë,perëndimi po ja fut këmbët në një këpucë,por me putanën e ka dh emë keq!!ai tall sumën me sulltën!!e la një orë të vinte vërdallë në paradhomë dy vjet më parë!!
   dhe sullta se hapi gojën fare!!tym nxirte,por bytha si a mbante të ikte!!
   zhakiiiii,diktatorët kanë gjithnjë guxim,prej budallai,por përfundimi është gjithnjë i njëjtë!shpesh e hanë ata,por e sigurtë është se popujt e tyre e hanë gjithnjë!!
   sa për kari zmatikllëkun e erdos!?lëre e mos e fol!!zgjidhet me brekë nëpër këmbë!!bile as putinit nuk i afrohet!!me shumë vështirsi kap minimumin!dhe atë në aleancë me të tjerë!!
   boll mor erdoganist i dëshpëruar!!

   Reply to this comment
   • zhaku i pamposhtur April 8, 14:57

    Nuk po të kuptoj or mik? Mos njihemi gjë bashkë dhe të kam borxh ndonjë euro apo si është puna? Është e natyrshme të kemi mendime të kundërta dhe unë nuk replikoj këtu që të mbush mëndjen ty apo dikujt tjetër por ti qënke shumë i ngarkuar psikologjikisht që shkon dhe dhjet nga goja ato që dhjeve këtu më sipër.. duhet të jesh më gjakftohtë dhe më qytetar nëse kërkon të debatosh me dikë tjetër që nuk mendon si ty..nuk dua të zgjatem dhe të tregoj ty se kush është Erdogani por ti duhet ta kuptosh dhe t’a ngulisesh thellë në mëndje sepse një person që votohet bindshëm nga 50mln popull për 21 vjet rresht nuk duhet diktator por quhet lider. . kështu që çfarëdo lloj propagande bën Greqia apo Evropa kundra Erdoganit janë totalisht të pabaza..Amerika ishte mbas grushtit të shtetit të 2016 dhe e kuptoi se nuk ishte aspak e lehtë të rrëzonte Erdoganin
    pasi ai ka një mbështetje të gjerë në popullin e tij kështu që nuk di ç’të them..eshte puna jote të kesh ato mendime që ke..shpresoj që zoti të ketë dhënë edhe sy edhe vesh
    . asnjëherë nuk është vonë për të hipur mbi shina por ashtu si flet zotnia juaj më duket se bleta të ka ikur dhe të ka ngelur kosherja bosh..provoje njëherë të pish uthull se të bën mirë për qetësimin e nervave..

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 April 8, 17:56

     nëse ti erdoqënin e quan”nuk duhet diktator por quhet lider. .” atëherë ti duhet të vizitohesh!
     zhakiiii,ikën kohët kur turqit e votuan bindshëm,e kuptuan shpejt se me çfar muti kishin të bënin!tashit po shkon me brekë nëpër këmbë gjithnjë e më poshtë!!ty zoti të ka dhënë veshë sy e tru,por ti i përdor në mënyrë të gabuar!!ti shikon me veshë e mendon me sy e shikon me tru!!prandaj të duket se amerika ka qënë pas atij grushti shteti që “i bënë erdoganit”!!jo lal jo,ai bëri grusht shtetin në atë korrik të ’16ës!!ai morri gjithçka në dorë!!ai po arrreston gjithkënd që e kundërshton dhe për një kanal që do të hapi për tu dukur faraon!!
     prandaj si e thua dhe vetë “asnjëherë nuk është vonë për të hipur mbi shina”,pra bëje!!hip e shiko se çpo ndodh!!
     nëse je një i painteres,shikoji faktet si janë!
     nëse ha bukën e tij!?
     vazhdo të lehësh se ke të drejtë!!duhet të punosh për atë që paguhesh,pavarsisht se unë nuk të jap të drjetë!!
     edrogani jo vetëm që është tipiku i diktatorit,por është dhe shumë i rrezikshëm!dhe kjo falë ambicjes dhe budallallëkut të tij!!
     mos kujto se prijsi i budallenjve është i zgjuar!!është pak më i zgjuar se bundallenjtë,por për normalët!?
     ai gjthnjë është budalla!!jo gjithnjë suksesi është shprehje e zgjuarsisë o zhakiiiiiii!!
     ps:nuk më ke asnjë borxh or lal,por nuk mund të pranoj që dikush ti bëjë propagandë errësirës,diktaturës, dhe dhunuesve të popujve të tyre!!e ai është errësira,dhunues i popullit të tij si atij turk dhe atij kurd!!

     Reply to this comment
 8. zhaku i pamposhtur April 8, 20:03

  Të kërkoj falje që replikova me ty dhe të lutem mos repliko më tek replikat e mia. .tani e vura re që t’i replikon me të gjithë forumin insiston dhe e ke ‘gati’ përgjigjen për gjithesecilin..pra ti e paske me leje nga doktori që në të tjerët duhet të themi vetëm ‘po’… mjerë ti për mendjen që paske..

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 April 9, 12:21

   zhaki
   flm për “ndjesën” që ke kërkuar,por ti vendos vetëm për vetvete!jo për mua!
   nëse nuk të pëlqen të replikosh me mua!?
   nuk mund të të detyroj,nuk dua të të detyroj,por nuk ke asnjë të drejtë dhe aq më pak mundësi të më detyrosh,edhe me mirësjellje,të replikoj me ty!
   është e drejta ime me kë replikoj!!
   ti nuk je i detyruar të thuash po asnjëherë,ashtu si unë nuk mund të pranoj atë që thua ti nëse nuk jam i bindur!!
   doktori këtu nuk ka gisht fare,e sa për mëndjen!?
   të garantoj se uk ndihem i mjerë!!
   përkundrazi!!
   jam i kënaqur që e kam të lirë!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim