VIDEO: Propozon hapjen e muzeve dhe galerive, por ish-ministrja vihet në siklet. Hapet diçka tjetër

April 30, 2020 22:35

VIDEO: Propozon hapjen e muzeve dhe galerive, por ish-ministrja vihet në siklet. Hapet diçka tjetër

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro është përballur me një incident të padëshiruar në Kuvend. Deputetja socialiste është vënë në siklet për shkak se një kopsë e këmishës u zbërthye.

Sakaq, gjatë fjalës së saj ish-ministrja propozoi që të hapen galeritë dhe muzetë.

“Sugjeroj hapjen e muzeve dhe galerive me rregulla sikur bëhet nëpër dyqane. Institucionet kulturore duhet të vijojnë që të prodhojnë art. Është e rrezikshme nëse publiku mësohet me mungesën e gjatë të kulturës” tha ajo.

o.j/dita

April 30, 2020 22:35
Komento

5 Komente

 1. Kris 1 April 30, 13:34

  Hali muzeun Kumbara dhe u parish Ruci?

  Reply to this comment
 2. Andia April 30, 13:58

  Te jete nderimi me grusht vetem simbol i komunisteve?
  Veterani 100 vjeçar Tom Moore nisi para disa javesh ece-jake ne oborrin e shtepise se tij, ne menyre qe te mblidhte ndihma per spitalet ne Angli, ose si quhen ndryshe spitalet NHS. Veterani fisnik e nisi kete me qellim qe te mblidhte vetem 1000 paundë, por njerezit e mbeshteten xhestin human dhe ne llogarine e hapur prej tij u mblodhen 30 milione paunde. Akti i tij shtoi zerat e publikut per dhenie te nje titulli nga ana e mbretereshes. Mbreteresha i mbeshteti keto zera dhe nga kapiten i dha graden kolonel dhe sot ne ditelindjen e tij dy avione qe nga koha e Luftes se Dyte fluturuan mbi shtepine e veteranit ne ditelindjen e njeqindtë te tij. Ja si pershendet me grushtin lart koloneli Moore fluturimin e avioneve per nder te tij.
  https://metro.co.uk/2020/04/30/colonel-tom-moores-100th-birthday-flypast-spitfire-hurricane-home-12631965/

  Reply to this comment
 3. mirel April 30, 14:47

  I hapi muzete Kumbaro. Po ciftelise serbe kush do i bjere, Ramuti?
  Po Butrintin a do e hapi shoqeria private?
  Ke me kopsa te tjera per tu hapur, se Shqiperine e hapet kanate per serbe e greke

  Reply to this comment
 4. Dash Pacja April 30, 16:22

  Kris Karis o Kar i Kris

  Reply to this comment
 5. Asd May 1, 08:09

  Pse e shtron ne Kuvend? Gjoja do ta degjojne ato figurat në sallë? Ata mund te ishin vizatime ne vend te derdimeneve qe jane. Por edhe kumbaro nuk e ka serozisht. Kalon radhen, per te mbllaçitur rrogen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim