VIDEO/ ISIS dëshmon me pamje sulmin ndaj avionit në Egjipt, vdiqën 224 vetë

November 1, 2015 13:19

VIDEO/ ISIS dëshmon me pamje sulmin ndaj avionit në Egjipt, vdiqën 224 vetë

Autoritetet egjiptiane dhe ato ruse thanë se avioni që u rrëzua në Gadishullin e Sinait kishte pësuar aksident, por ISIS mori përsipër sulmin.

Militantët e lidhur me ISIS-in publikuan një video së fundi, në momentin kur avioni goditet nga toka.

Ende nuk dihet autenticiteti i videos, por aty dallohet qartë momenti kur avioni me 224 persona në bord goditet.

ISIS e ka ndërmarrë këtë sulm në shenjë hakmarrjeje ndaj Rusisë, për shkak të sulmeve ruse ndaj bazave të këtij shteti në Siri.

Ndërkohë, disa agjenci ndërkombëtare fluturimesh, si “Air France” ,“Lufthansa” si dhe “Emirates”, kompania më e madhe e Lindjes së Mesme me qendër në Dubai, kanë vendosur t’i ndërpresin fluturimet mbi Sinai. /Dita/

https://www.youtube.com/watch?v=DUsVEIybyFw

November 1, 2015 13:19
Komento

1 Koment

  1. Arben November 1, 16:58

    JO, O E MORI LEHTE LEHTE QULLASHI I MUZHIKEVE KETE PUNEN E SIRISE.

    GJYNAH PER CIVILET E PAFAJSHEM, POR EDHE 12 MILIONE SIRIANE QE ENDEN RRUGEVE TE BOTES SI NOMADE PIKERISHT PREJ BOMBAVE NUK JANE GJE E VOGEL.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*