VIDEO: Ja gjyqi për të cilin gjyqtari Ibrahim Hoxha do të merrte 6 milion lekë për vendimin

May 3, 2016 09:33

VIDEO: Ja gjyqi për të cilin gjyqtari Ibrahim Hoxha do të merrte 6 milion lekë për vendimin

Ora News ka zbardhur historinë e dosjes që kishte në gjykim gjyqtari Ibrahim Hoxha, për të cilën akuzohet se do të merrte 6 milion lekë në këmbim të një vendimi në favor të njërës palë.

Burimet nga grupi hetimor bëjnë të ditur se gjyqtari po bënte gati vendimin për prishjen e vendimit të trashëgimisë në favor të Dritan Jazenxhiut, i cili ishte në gjyq me të motrën, pasi e ëma i kishte lënë pronën (shtëpi e dyqane) me trashëgimi të motrës.

Vendimi do të shpallej sot.

Jo zyrtarisht burimet e Ora News flasin për një shumë prej 6 milion lekësh.

Gjithashtu janë kapur dhe po kryen veprimet për arrestimin e Dritan Jazenxhiut dhe Novruz Gajdës.

Dritan Jazenxhiu dy vjet më parë ka qenë i pranishëm në emisionin “Shihemi në Gjyq” të Eni Çobanit. \

Ai është përballur me të ëmë e cila kishte firmosur kalimin e pronave në emër të vajzës.

Më poshtë historia  e plotë:

May 3, 2016 09:33
Komento

1 Koment

  1. avniu May 3, 12:32

    te gjithe gjyqtaqret jane hajdute, te largohen nqs doni reforme

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*