Si reagon nënkryetari i KQZ kur sheh se asnjë kuti nuk është në rregull

July 13, 2017 18:13

Si reagon nënkryetari i KQZ kur sheh se asnjë kuti nuk është në rregull

Nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba duket se është lodhur nga rinumërimi i 64 kutive të votimit për Tiranën, tek të cilat kërkon një mandat kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi.

Teksa janë rinumëruar 45 kuti, Biba ka shfaqur shenja lodhjeje dhe në një moment është kapur teksa rrëzohet nga karrigia.

Rinumërimi i 64 kutive ka nisur që sot në orën 10:00 të paradites pas ankesave të depozituara në KQZ nga PDIU-ja që pretendon se i është vjedhur një mandat dhe PS-ja që thotë se votat në disa qendra votimi nuk përkojnë me ato të tabelës përmbledhëse.

 

July 13, 2017 18:13
Komento

4 Komente

 1. Edhe nje dopio usta July 13, 19:48

  Jane karriket e blera me “tender” ne kohen e pijanecit Ristani.

  Reply to this comment
 2. Fat man July 13, 20:59

  Titull dhe shkrim koti, pamjet vidio tregojne gje tjeter,, nuk u rrezua nga lodhja por nga karikja e pjerdhur e blere me tender ne kohen e pijanecit Ristan.
  Titulli me i pershtatshem do te ishte:
  Ja sa trap dhe indiferent eshte Kryecari i KQZ Klement Zguri qe shikon dhe nuk reagon per anetarin dhe Zendesin e tij ne KQZ, turp faqja e zeze.

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic July 14, 01:32

  Idri9zi e ka te kote. Ai nuk i duhet gje askujte madje ase forces se vet politike.Njeri i korruptuar deri ne palce.Ka ber krime me kosovar duke u vjedhur para deri edhe me kercenim per jeten.
  Ky njeri gjet gjith kohes ka mbajtur qendrim jo korrekte me qeverin.Shpesh here ka bashkuar votat me kundershteret e qeverise. Me mire thote populli Djepi thet sa djalli Idriz ne te.!
  Idrizi spekullon me ceshtjen Came .Asnje grim fuqi nuk ka sa i perket Ceshtjes Came. Ai ishte ne kualicion me Qeverin Berisha kure edhe deti ju dha Greqise, kure u ben gjith ato leshime minoriteti Grek duke kerkuar ata rrirje artificiale nukmrite te tyre.!
  Prandaj edhe populli votuesit ne Tiran nuk i dhen Mandat dhe shume mire kan bere.!

  Reply to this comment
 4. fteri July 14, 05:26

  po të isha unë në vendë të Denar Bibës të gjithë komisionerët i kisha plasur në burg,për mos përputhje 100% të votave me raportimet,në mënyrë ,që në votimet të tjera të ishin më korrekt e serjozë !!!!!!.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*