VIDEO: “Jemi në të njëjtin bulevard”. Kolumnisti i Ditës përmend vrasjet e 21 janarit në mitingun për Teatrin, shikoni reagimin e Bashës

May 22, 2020 22:10

VIDEO: “Jemi në të njëjtin bulevard”. Kolumnisti i Ditës përmend vrasjet e 21 janarit në mitingun për Teatrin, shikoni reagimin e Bashës

Ka nje detaj qe nuk u trajtua nga protesta e para dy diteve e Aleancës për Teatrin dhe opozites, ku i pranishëm ishte edhe kreu demokrat Lulzim Basha.

Bëhet fjalë për aktivistin Koloreto Cukali, kreu i Këshillit të Medias, i njohur edhe nga lexuesit e DITA, ku Cukali shkruan kolumnat e tij.

“Të vrasësh në protesta dhe të vrasësh trashëgiminë kulturore, është po aq e rëndë sa të vrasësh njerëz, dhe jemi në të njejtin bulevard” shprehet Koloreto Cukali duke i kujtuar Bashës 21 janarin.

Ndërsa disa duartokasin, Basha fillimisht nuk lëviz. Ndërsa gazetari vijon, ish ministri i Brendshëm i vrasjeve pa ndëshkim bën sikur merret me celularin.

Për më tepër ndiqni videon:

l.h/ dita

May 22, 2020 22:10
Komento

10 Komente

 1. mirel May 22, 20:41

  Kolo,jeni qe jeni protestoni dhe per Detin, dhe varrezat. Efkaristo para poli thote Dule Ramuti.

  Reply to this comment
  • ? May 22, 22:28

   eshte bukur te shohesh enveristet se si shkerdhehen po nga enveristet.

   Reply to this comment
   • mirel May 23, 01:06

    Po ti shkerdhate cfare the? Prape qelbesire tradhetare ngele, mjafton te urresh komunistet pa le te shitet Shqiperia. Shkerdhate ishe, zhkerdhate ngele. Dhe thone kish fak xhaxhi

    Reply to this comment
    • ? May 23, 14:58

     aha, ju enveristet e pjerdhur gjithandej tradhetare shikoni, dmth cdo njeri ju duket sikur qu qin ne bythe, ju ka ngel trashegim nga kumandari loqendar. Tashti po ua fut nipi i Spiro Kolekes, besniku i Enverit.

     Reply to this comment
  • salibenishi May 23, 10:37

   Shume mire ka bere Koloreto qe ka thene te verteten. Por edhe Basha nuk reagoi. Kurse Rames nuk guxon me ti thote njeri te verteten se te shqyejne horrat qe mban me vete. I mbani mend studentin qe i protestoi ne salle, apo Blushin ne Elbasan? Nuk kam ndonje respekt per Bashen por pamjet flasin vete. Koloreto, te lumte goja!

   Reply to this comment
 2. Jamarber May 22, 22:06

  Perse Rama me 21 Janar nuk ishte në krye te protestes me te cilen me padurim kerkonte te merte pushtetin në menyre te dhunshme por fshihej diku te ura e dajtit ku priste ti sillnin karriken e KM?

  Reply to this comment
 3. Kris 1 May 22, 23:58

  Gjaku I 21 janarit u pagua nga Rama per Bashen keshtu qe me Kanun jemi ne regull.

  Reply to this comment
 4. Tani May 23, 02:05

  Ky qe e justifikon masakren e 21 janarit me emrin jamarber po mbiemrin si e ka malltezi ja ku i kemi tradhtaret si behet vone se vdiqen 4 vete edhe per maarrje me dhune berishovici i din me miré

  Reply to this comment
 5. Poshte pjella kriminale e politikes 30 vjecare May 23, 03:37

  Shqiptaret nuk e meritojne te poshterohen nga kjo bande e ndyre pa identitet. Ky llum i llumit, keta vegla te peshtira te anti Shqiptarizmes, keta xhepista ordiner te pa dinjitet qe kerkojne te poshterojne dinjitetin e nje kombi te tere. Keta funderrina qe nxisin gjakmarrjen nder Shqiptare qe sa here u rrezikohen tu dalin te palarat ne shesh. Keta kaloresa donkishot te anti Shqiptarizmes. Denimi ketyre nuk duhet te jete me i ndryshem se sa i hajduteve te kuajve ne texas., cdo gje tjeter do te ishte humbje kohe me keta plehra. Keta jane kazani i poshtersive qe po qelb nga do.

  Reply to this comment
 6. Tori May 23, 07:17

  E ku e gjetem dinjitetin ne shqiptaret! Dinjitetin tone ne ja kemi bere dhurate partive perderisa per partite nuk ngurojme te shajme njeri tjetrin nga ç’far i permban libri i shtepise dhe ç’far permban fjalori.Mund ti shikoni te gjithe komentet dhe shihet qarte qe vetem i pari merret me artikullin pastaj gjithe te tjeret merren me njeri-tjetrin.Ky eshte dinjiteti yne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim