VIDEO: Kamera amatore filmon vrasjen e dyfishtë në “Don Bosko”

June 8, 2018 15:54

VIDEO: Kamera amatore filmon vrasjen e dyfishtë në “Don Bosko”

 

Televizioni Klan ka publikuar videon kur Xhaferr Mata sapo ka qëlluar me pistoletë Xhuljeta Çunin, një vajzë 19–vjeçare që jetonte në zonën e ‘Don Boskos’ në Tiranë.

Është ora 08.20 minuta. Në këto pamje të siguruara nga Tv Klan shihet se si 31–vjeçari nga Kukësi, me profesion inxhinier, që mban veshur një bluzë të kuqe, lëshon pistoletën në trotuar, pasi e ka qëlluar dy herë të renë, që gjendet e shtrirë në trotuarin e rrugës “Eshref Frashëri”, pak metra larg tij.

Disa sekonda më pas ai rrethohet nga policia, në anën tjetër të rrugës.

Thirrjeve për t’u dorëzuar iu përgjigj duke qëlluar veten me një plumb në kokë. U dërgua në spital, por disa minuta më vonë ndërroi jetë.

Disa dëshmitarë thanë se Xhafer Mata ia preu rrugën Xhuljeta Çunit dhe më pas debatoi me të.

Debati mësohet se kishte lindur nga fakti ata ishin ndarë prej pak muajsh.

“Më ndave nga familja, më ndave nga fëmija. Më ndave nga njerëzit e mi, më shkatërrove jetën. Pse ma bëre këtë”?

Kështu mësohet  t’i jetë drejtuar Xhafer Mata, ish të dashurës, ndërsa ka pritur një përgjigje prej saj.

Pak momente më pas e qëlloi dy herë. Të shtënat u dëgjuan në lokalet përreth, ndërsa shumë njerëz që ndodheshin aty mbetën të tronditur dhe nisën të largoheshin.

Një grua i është drejtuar duke e pyetur se përse vrau, ndërsa Xhafer Mata është përgjigjur i qetë: “Mirë ia bëra që e vrava”.

Dëshmitarë të ndryshëm i thanë policisë se autori i krimit e kishte gjurmuar për disa ditë rresht ish të dashurën e tij.

a.s/dita

June 8, 2018 15:54
Komento

2 Komente

  1. Maloket jane sllave sjelle si skllever nga malet e Geghames ne Armeni June 8, 20:28

    Historikisht maloket arrinin t’i mbanin femrat vetem duke i vrare apo kercenuar me vrasje, prandaj edhe shpiken zakonin e fishekut ne paje, ku i ati ja dhuron dhendrit fishekun me te cilin mund te vrase te bijen nese s’i bindet.

    Reply to this comment
  2. KATHARSIS June 8, 21:55

    ALPINET VIJNE NE TIRANE ME ZAKONET E MESJETES. JANE MOSTRA ,BISHA . MOS HARRONI O ALPIN SE PERENDIA EKZISTON. FERRI PO JU PRET .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim