VIDEO/ Këtë djalë e kanë regjistruar femër dhe pikë!

January 28, 2016 09:34

VIDEO/ Këtë djalë e kanë regjistruar femër dhe pikë!

Duket e pabesueshme, por e vërtetë. Një djalë në Peshkopi i është ndryshuar emri dhe gjendja civile nuk pranon t’ia heq “a”-në tepër.

I riu quhet Esmerald Qorollari, ndërsa në gjendjen civile i kanë shtuar edhe një “a” pas, duke e bërë emër femre.

Gjendja Civile nuk pranon ta ndërrojë gjininë e tij ndonëse e pranojnë që ai është mashkull. Për këtë i kërkojnë një sërë procedurash dhe serish nuk e bëjnë korrigjimin.

E fundit që i mbetet është të hapë një proces gjyqësor për të rifituar “burrërinë” e tij. Rasti është trajtuar nga emisioni investigativ “Stop”. /Dita/

 

January 28, 2016 09:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim