Video/ Kreu i PD në Gramsh kërcënon policët: Mbajeni mend çfarë do ju bëj

July 21, 2018 10:00

Video/ Kreu i PD në Gramsh kërcënon policët: Mbajeni mend çfarë do ju bëj

Është publikuar video e kërcënimit që kryetari i degës së PD-së në Gramsh, Elmaz Haruni iu ka bërë efektivëve të policisë që e ndaluan dje në gjendje të dehur dhe duke kundërshtuar policinë e Shtetit. Në videon e publikuar duket Haruni, në një irritim me policët. Ai ofendon dhe kërcënon uniformat blu. Gjatë konfliktit, nuk kanë munguar shprehjet banale dhe paralajmërimet e herëpashershme se Elmaz Haruni nuk është qytetar i thjeshtë por është kryetar i PD-së në Gramsh.

Ditën e djeshme, Partia Demokratike dhe deputeti Luçiano Boçi ngritën shqetësimin se Policia e Shtetit kishte ndaluar padrejtësisht Elmaz Harunin, për mosvënie të rripit të sigurimit. Deputeti Boçi akuzoi Policinë e Shtetit për një arrestim politik.

“Ditën e zhvillimit të Aktivit të degës së Partisë Demokratike, me pretekstin e mosvënies së rripit të sigurimit, policia private e Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt arreston Kryetarin e PD Gramsh Elmas Harunin dhe sekretarin organizativ të kësaj dege. Ky është një arrestim i pastër politik dhe dëshmi e dorëzimit të policisë para krimit dhe trimërimit të saj pa arsye para qytetarit”, -tha Boçi në emër të PD.

Më poshtë mund të lexoni  të zbardhur të plotë momentet kur kreu i PD-së Gramsh, kundërshton policët.

Debati i plotë:

Qytetar: Qetësohu, o qetësohu

Kryetari i PD-së në Gramsh: Me këta by*q*ra je dhe ti?

Polici: Të lutem zotëri me fjalorin

Kryetari i PD-së në Gramsh: Mbaje mend Tomorr Rama, kaq të them, mbaje mend, çkam për të punuar. O by*qi*ra o hashashxhinj.

Sekretari organizativ i PD-së në Gramsh: Më the ndalo, ndalova

Kryetari i PD-së në Gramsh: Hape mo derën se plasa, o ju qi*sha motrën! Hape derën! A ju q*sha motrën! A ro*t!. Mbaje mend ti! Ti, ti o by*q*r…

Qytetari: O xha Elmaz, këtu se po flasim bashkë…

Kryetari i PD-së në Gramsh: Ik ere mbushu

Shoferi: Nuk të takon të mbash çelësin.

Kryetari i PD-së në Gramsh: Ça ke moj zonjë? Hape derën të dal o burrë…Kemi gjë drogë?

Polici: Asgjë

Kryetari i PD-së në Gramsh: Ça kemi brenda? Ndalon kryetarin e PD-së së Gramshit, ça ke?

Polici: Ju lutem qetësohuni. Unë s’di gjë fare, unë duhet të bëj detyrën.

Kryetari i PD-së në Gramsh: Ej, shëno aty! Kryetari i Partisë Demokratike, ndalohet si person…pse qarkullon

Polici: I pirë.

Kryetari i PD-së në Gramsh: Ejjjjjjj…Mos ashtu ti, mbaje mend çdo të të punoj unë ty.

Polici: Po mirë mo dakord.

Kryetari i PD-së në Gramsh: Mbaje mend. As më rruhen le*të. E di ç’je ti për mua? Një këlysh i Fatmir Xhafës.

Dhe po të të dojë tr*pi ty, unë s’vij më. Çfarë kam shkelur?

Polici: Ju lutem dilni.

Kryetari i PD-së në Gramsh: Vetë e kruajte b*thën mo! E di ç’të bëj unë ty

Shoqërimi i zyrtarit të lartë të PD, policia jep informacion. Dalin pamjet me ofendime të rënda on Vidnews.

o.j/dita

July 21, 2018 10:00
Komento

26 Komente

 1. Xxx July 21, 10:36

  Yyyy ju q.. racan shqupsa te degjeneruar.

  Reply to this comment
 2. katarakti July 21, 10:39

  Ky eshte niveli dhe kultura e gjithe PD-se. Se jane te tille e shkaterruan kete vend me gjitheçka. Keshtu ishin edhe me 1991-shin kur moren pushtetin. U mbeshteten te bandat.

  Reply to this comment
 3. Endri July 21, 10:57

  Krahasoje nje cike sjellen e policise tone me policine e nje vendi ku ka shtet

  https://youtu.be/m5CUGRhXyIU

  Reply to this comment
 4. gardiani July 21, 11:12

  E morem vesh c’do t’u” besh” policave ti, po mos haro se ti nje je , se po tu kethyen te t’a bejne ty policat ,S’DO GJESH VERE KU TE FUTESH !

  Reply to this comment
 5. Jimi July 21, 12:00

  Te beje kete veprim me policine ne SHBA, ky kokra e bythq…t pa nje pa dy hante kokren e plumbit!

  Reply to this comment
 6. Taku July 21, 13:15

  Ky kryetari i fisit zulu kujton se i kane shkelur teritorin?

  Reply to this comment
 7. Babalja July 21, 13:16

  Çfare fytyre e degjeneruar. Kokra e injorantit.

  Reply to this comment
 8. H July 21, 13:43

  Nuk bëhet shtet me degjenerata. Të nxirret pb jashtë ligjit me dekret.

  Reply to this comment
 9. Fat man July 21, 13:54

  Nuk po shikojme ndonje gje te vecante, ky rast eshte shume “normal”, keshtu prezantohen te gjithe bythe-qiret e SHQUP-it, ne shkelje te ligjit dhe me fjalor te bordellos.
  Te njejten situate kemi pare edhe me deputetin Shqu-pisin Murizi dhe ligji nuk veproj ndaj tij.

  Reply to this comment
 10. I.Troplini July 21, 14:29

  Edi Rama, u ka borxh te madh ketyre figurave te degjeneruara dhe zhgarravinave qesharake qe vetequhen POLITIKANE TE OPOZITES.
  Nuk e di nese do tua laje dot ndonjehere, ne formen dhe menyren qe u pelqen atyre, megjithese me sa pame ne video, duken njerez pa pretendime. Nje bidon rakie (nga ajo e Skraparit) dhe 100 qofte, edhe mund te mjaftojne.
  Kush ka kohe te flase per mosarritjet dhe gabimet, per korrupsionin dhe ineficiencen e administrates, per gjithcka shkon keq ne politiken e ketij Kryeministri,,,kur forca politike qe duhet te tregonte alternativen qeverisese, jep nje figure degjenerimi total.
  Keta ne Gramsh, e kane nga avujt e alkoolit. Ata ne Tirane, e kane nga fuart e gjakosura dhe milionat e vjedhura.
  Ngrije cadren e radhes Lulzim. “Demokratet” jane qendisur dhe stolisur. Vetem Ciljeta u mungon, dhe atmosfera e ndezur e cadres, natyrisht. Lum vendi per ju.

  Reply to this comment
 11. Arber July 21, 16:05

  Ky person ka te drejte: me 36 gusht 2020 vjen ne pushtet PD dhe Lulzim Basha.

  Reply to this comment
 12. Bureto July 21, 16:18

  Obobo….! Ptu! Është pak të indinjohesh jo vetëm për këtë farë funksionari të PD, por edhe të një qytetari të thjeshtë. Çfarë kontigjenti për deputet të ardhshëm të Gramshit. Ç’është Murrizi para këtij. Më habit fakti sesi E. Boçi, deputeti i Qarkut të Elbasanit, mbron këtë rrugaç. Uroj të mos ketë parë vidion. Nëse tashmë e ka parë të kërkoj falje publike dhe t’i kërkoj Bashës largimin e këtij rrugaçi urgjentisht. Nëse duan të shpëtojnë sado pak futyrën, para opinionit.

  Reply to this comment
 13. Arben July 21, 16:33

  TE ME NDALOJE MUA ME FAMILJEN E TE

  ME TORTUROJE SIC PO VEPRONTE POLICIA

  ME KETE, VALLAHI, DU DUAR PER NJE KOKE JANE.

  SIC ESHTE VETE ARROGANT DHE INJORANT

  ASHTU KA BERE EDHE POLICET EDKOKAINA.

  Reply to this comment
  • bureto July 21, 17:04

   Aq më keq nëse ne makine ishte edhe familja, gruaja, femijte apo kushdo tjeter. Pse çfare duhet te tregosh kur je me familjen, qe je rrugaç (pra sipas kutit tend trim)? Perkundrazi në prezence të familjes, duhet treguar dy here i rrezervuar, qofte kjo dhe per hipokrizi. Pastaj ku e ke pare ti torturen e policise ne kete rast?. Ne çvend te botes i rrezistohet policise ne ate fare feje. Ky palo funksionar, edhe sikur te drejte te kish shoferi, duhet ta terhiqte me lezet dhe te linte policine te bente punen e vet. Arben, as reagimi yt nuk te nderon.Çdo te thuash me ate ‘dy duar per nje koke jane’, qe po te ishte ti, do te perlesheshe me policine. Ketu ka mbetur trimeria? Mos bre burre, sepse për keto raste vlen më mire të kihen parasysh fjalet e poetit të madh kombetar Gjergj Fishta: “Katunar o mre burr/pa t’u rrjep shtat lëkur/qytetar nuk bëhesh kurr!”.

   Reply to this comment
  • Bureto July 21, 18:05

   Arben! Ku e sheh ti torturen nga policia ne kete rast? Nese e quan torture faktin se ndalohet makina ku udheton ky farë funksionari partiak lokal ne prezence te familjes, kjo e ben ate dyhere te papergjegjshem, se pari se sillet ashtu sic e pame ne vidio, por edhe sepse pikerisht ne sy te familjes qofte dhe per hiprokizi, per t’u treguar fisnik ndaj saj, te frenonte rezistencen e shoferit i cili merrte “guxim”nga mbeshtetja (sjellja) qe i bente kryetari katundar policit. Ne cilin vend te botes do guxonte dikush qe t’i rezistoje policise, qofte ai edhe gabim. Nuk eshte qytetari, kushdo qofte ai, qe duhet ta beje kete. Ne rruge polici eshte shteti, dhe ate duhet ta nderrojne qe nga presidenti dhe deri tek qytetari i fundit. “Dy duar per nje koke’ thua zotrote. Çdo te thote kjo, qe po te ishe ty do te perlesheshe me policin? Nuk besoj se eshte vendi dhe personi me te cilin duhet treguar trimeri. Per keto raste duhet te kujtojme fjalet e mencura te poetit te madh kombetar Gjergj Fishta, i cili per shqiptare te ketij kallepi ka shkruar: “katunar o mre burr/pa t’u rrjep shtat lekur/ qytetar nuk behesh kurr!”.

   Reply to this comment
   • Arben July 21, 19:37

    Pse cfare pret ti????!!!!!

    Reply to this comment
    • Perandoria e dhier osmane July 22, 00:44

     Ik o osman injorant. Ja nga keto qe shkruan kuptohet qarte ju anadollaket nuk beheni dot njerez te kulturuar. Ju doni mbajtur me dru.
     Po ku ke pare ti o osman qe policika u dashka te mare leje per te kontrolluar dokumentat? E degjon fjalorin e ketij rrugaci ti spo jo? Apo te solidarizon osmanlluke me kete te degjeneruar? Su bete njehere njerez su bete…

     Reply to this comment
 14. perkthyesi July 21, 16:49

  Sikur ta bente ne Gjermani kete veprim ky sorollop, sot ose do ishte ne burg, ose dhe me keq, nentoke! Ketyre tipave u duhet deomos tu tregohet vendi! Fatkeqesisht jane shume, gje qe e ben me imediate venien e tyre ne fre!

  Reply to this comment
 15. Konti Sbalta July 21, 17:15

  Nuk eshte aspak cudi qe edhe ky kryetari i PDse Gramshit te kete ket fjalor ; kopje te atij qe Saliu perdor ne parlament. Ja pra pse ky i ka zgjedhur edhe keta kryetaret e PD ne rrethe si kopjen e tij ose ata e kane kopjuar ne cdo veprim te tij nga servilizmi qe kane shpesh vartesit ndaj eproreve.Ja e. pse PD mbetet parti e diktatoreve dhe e servileve.

  Reply to this comment
 16. Papagalli July 21, 17:41

  Kushdo qe shkel ligjin duhet te pergjigjet sipas ligjit. Ka ikur koha e te forteve

  Reply to this comment
 17. Andi July 21, 17:41

  A nuk kemi luftuar qe cdo individ te jet i barabarte para ligjit? Ca dmth se je kryetar partie

  Reply to this comment
 18. drini July 21, 17:42

  Ky na tregon ne jam kryetari i partise se PD gramsh. Edhe ca pastaj? Shkele ligjin do denohesh o zoteri

  Reply to this comment
 19. Kleo July 21, 17:44

  Kjo lloj gjuhe e perdorur me policin eshte e papranueshme, nuk jemi ne xhungel ktu

  Reply to this comment
 20. aiiiii cuni July 21, 17:55

  Kta kur ishin ne pushtet i mernin policet zvarre dhe ndaj ishte katandisur policia ne ate lloj gjendje vetem me barkalec e qoka partie.

  Reply to this comment
 21. Bureto July 21, 18:06

  Arben! Ku e sheh ti torturen nga policia ne kete rast? Nese e quan torture faktin se ndalohet makina ku udheton ky farë funksionari partiak lokal ne prezence te familjes, kjo e ben ate dyhere te papergjegjshem, se pari se sillet ashtu sic e pame ne vidio, por edhe sepse pikerisht ne sy te familjes qofte dhe per hiprokizi, per t’u treguar fisnik ndaj saj, te frenonte rezistencen e shoferit i cili merrte “guxim”nga mbeshtetja (sjellja) qe i bente kryetari katundar policit. Ne cilin vend te botes do guxonte dikush qe t’i rezistoje policise, qofte ai edhe gabim. Nuk eshte qytetari, kushdo qofte ai, qe duhet ta beje kete. Ne rruge polici eshte shteti, dhe ate duhet ta nderrojne qe nga presidenti dhe deri tek qytetari i fundit. “Dy duar per nje koke’ thua zotrote. Çdo te thote kjo, qe po te ishe ty do te perlesheshe me policin? Nuk besoj se eshte vendi dhe personi me te cilin duhet treguar trimeri. Per keto raste duhet te kujtojme fjalet e mencura te poetit te madh kombetar Gjergj Fishta, i cili per shqiptare te ketij kallepi ka shkruar: “katunar o mre burr/pa t’u rrjep shtat lekur/ qytetar nuk behesh kurr!”.

  Reply to this comment
 22. Cen Durim'adhi July 21, 18:23

  Une e kam thene edhe here tjeter se keta babalet e saliveremit dhe lulbashicit jane nje kallep, nje prerje, nje surrat, nje gjuhe, nje mendje, nje sjellje, nje gjykim, nje qendrim, banale, justifikues, idiote, qylaxhinj, hakmarres primitive, pa minimumin e sjelljes normale dhe per te qene te tille leksionet i kane marre nga saliveremi qe ne fillim dhe sefundmi nga lulashbashici tek cadra e famshme ne Rrugen ”Deshmoret eKombit”.
  Me kete gjuhe ofenduese ndaj policise ne detyre ky duhet te perballet me ligjin, ndryshe babalet nuk mund te behen njerez te dobishem, por do te mbeten te demshem per vendin.
  Edhe ata te lesheli-se nuk qendrojne larg tyre…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*