VIDEO/ Krokodili gjigand sulmon lopën dhe e tërheq në lumë

July 26, 2017 15:35

VIDEO/ Krokodili gjigand sulmon lopën dhe e tërheq në lumë

Një regjizor Australian ka arritur që të kapë pamjet kur një krokodil 5 metra i gjatë sulmon një lopë.

Justin Lorrimer po peshkonte në lumin Ord në Kimberley, Australi perëndimore, kur pa zvarranikun duke tërhequr gjahun e tij që nga bregu i lumit.

“Gjithmonë i mbaj paisjet e kameras me vete, kështu që sapo ashë krokodilin fillova të filmoja,”-tha Justin për WAtoday.

Regjizori, i cili ndodhej aty për të bërë një video promovuese, përdori një dron për të gjurmuan krokodilin ndërsa noton, me lopën akoma në nofullat e tij, për disa kilometra në brendësi të lumit. Kur pa dronin krokodili u frikësua dhe u mundua që ta tërheqë lopën poshtë në ujë. Megjithëse, e vrau të gjallë, zvarraniku u detyrua që ta lirojë.

July 26, 2017 15:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*