VIDEO : Kur gjyshi i diktatorit korean vizitonte Shqipërinë dhe takohej me Enverin

August 28, 2018 20:21

VIDEO : Kur gjyshi i diktatorit korean vizitonte Shqipërinë dhe takohej me Enverin

Në mesin e viteve ’50, Kim Il Sung (gjyshi i Kim Young Un, diktatorit të sotëm të Koresë së Veriut) vizitoi Shqipërinë dhe u prit nga personalitetet më të larta të vendit.

Kim Il Sung ishte lideri suprem i Koresë së Veriut nga viti 1948 deri ne vitin 1994.

Shihni pritjen që iu bë në Shqipëri, por edhe ngjashmërinë qe ka me nipin e tij qe sot drejton Korenë e Veriut.

Videoja është sjellë nga faqja “Shqipëria e harruar”.

a.s/dita

August 28, 2018 20:21
Komento

5 Komente

 1. Adih August 28, 23:47

  Keta Peshqit e medhenj sot , bijte e Dulles ,shpetimi nga VETTINGU do e gjejne vetem tek KIMI , nipi i keti ne vidio ,duke kerkuar azil ,se per ndryshe i pret RECI i Shkodres .

  I garantoj se KIMI , do ja u bej letrat .

  Reply to this comment
 2. MH August 29, 14:05

  ngjashmërinë qe ka me nipin e tij qe sot drejton Korenë e Veriut.

  Tregon qe standarti ka qendrue besnik tekonologjise me te vetmin drejtor nis e sos.

  Reply to this comment
 3. demo August 29, 14:35

  Ja,o Enver ,cfare gabimi bere,qe nuk e trashegove Dinastine?! Sot do te kishim udheheqes shteti ate qe eshte ne burg per drogen e Xibrrakes.

  Reply to this comment
 4. Plaku Xhuxhumaku August 29, 16:18

  te gjithe muterit komuniste ne nje poce kane pjerdhur e vazhdojne te pjerdhin. C’e do nuk po u shuhet fara. Kishin qene fare e keqe morrash te kuq.

  Reply to this comment
 5. info analitike August 29, 16:50

  Moos! Keshtu po qe po na i mallengjeni shoket e partise! Eh more shoke cfare kohesh e cfare emocionesh! Mos i provokoni te tilla emocione shokeve forumit se rrezikojne ti lere zemra!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?