VIDEO: Kur udhëheqësit e Koreve “kopjojnë” Tiranën

April 27, 2018 13:47

VIDEO: Kur udhëheqësit e Koreve “kopjojnë” Tiranën

 

Duket se pemët nuk mbillen vetëm në Tiranë nga kryebashkiaku i Tiranës.

Në Korenë e Jugut ndodhi një vizitë historike mes liderit komunist të Veriut, Kim Jong Un dhe Moon Jae-in.

Të dy së bashku, atë mbollën një pemë në simbol të paqes mes kombit të ndarë nga politika.

Fotot e tyre po bëjnë xhiron e botës.

l.h/ dita

April 27, 2018 13:47
Komento

9 Komente

 1. "papa don't preach" April 27, 14:13

  O shoku, miqesisht, sepse jeni “Dita” e nuk jeni Nata.
  Po peme mbolli 3-4 dite me pare edhe Trampi me Makron ne Shtepine e Bardhe.
  Mbani shenime, kur ju le kujtesa.

  Reply to this comment
  • Drita April 27, 15:58

   “Papa don’t preach” pikerisht se eshte akoma dite dhe jo nate, duhet ta kishe vene re se fjala “kopjon” ishte ne thonjeza… Pra komenti ishte ironik. Kuptove? 😉

   Reply to this comment
 2. intelektuali April 27, 14:22

  Kjo tregon:

  Se Lali Eri i Edvinit kopjon Kimin e Korese se Veriut dhe eshte demagog njesoj si te gjithe servilet e tjere komuniste.

  Reply to this comment
 3. Kopeshtari: April 27, 14:42

  Kim Jong Un dhe Moon Jae-in &Trampi me Makron
  kopje nga Lali ERI…Amerikani dhe francezi kishin edhe grate me vehte keshtu qe ka rrezik t’ju thahet pema!
  Ndersa koreanet shikoni sa te madhe e kane mbjelle pemen…Miqesi e rritur!

  Reply to this comment
 4. C'a bohet kshtu April 27, 15:33

  O shoku Kim …… vrite rrobaqepesin qe te ka bere pantallonat si fund, ndersa berberin kurseje se te ka nxjerre tocin e idiotit ashtu sic e ke….

  Reply to this comment
 5. Kris 1 April 27, 15:57

  Peme ne Tirane mbolli Nikita Hrushovi me Enverin.

  Reply to this comment
 6. Mark .U.K April 27, 17:06

  Kure benu edhe ju krahasime ne mes te nje sbitsi fiqesh e politikanve qe njeh bota.

  Reply to this comment
 7. Mark .U.K April 27, 19:54

  Kur beheni te krahasoni nje shits fiqesh me politikan qe i njeh bota.

  Reply to this comment
 8. Pellazgos April 27, 20:39

  Ne “Albania” pema e Osmaneve ka rrenje te thella,ska nevoje te vaditet.
  P.sh.
  Ne Albanistane quajne Heroin e tyre Prijesin e Epirit Jeorgios Kastriotis te kthyer ne Gjergj Shqipetari.
  Se ke genjejne keta bashibozuke,nje Zot e di.
  Epiri dhe Vorio Epiri egzistone sado te perpiqen armiqte e “shqipetareve” te vertete qe luftuan per Kombin e Lashte te Epirit Arvanitasit Kapedane.
  Ata luftuan kunder turkoallvanosave dhe Ibrahim Pashave,Ali Pashave etj,kjo ishte dhe eshte Albanistani sot qe eshte mbushur me bajonetat e Sulltanit Erdogan te quajtura Xhamija.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*