VIDEO / Kush ishte prifti francez që u vra nga terroristët

July 26, 2016 21:59

VIDEO / Kush ishte prifti francez që u vra nga terroristët

Jacques Hamel është prifti 84-vjeçar francez, që mbeti viktimë e barbarisë së dy vrasësve simpatizant të të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” (DAESH).

Dy kriminelët hynë brënda në kishë gjatë meshës dhe morën disa pengje. Kriminelet e detyruan priftin të gjunjëzohej pranë altarit, ku dhe kryen krimin makabër duke e filmuar.

Prifti 84-vjeçar ndodhej në kishë për të zëvendësuar priftin e kishës. Jacques Hamel ka qënë prift për më shumë se 50 vjet.

Sipas presidentit francez Holland: “Terroristët nuk do të ndalojnë deri sa ti ndalojmë ne”.

July 26, 2016 21:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*