VIDEO – Ky miliarder dëshiron të japë 99 për qind të pasurisë së tij!

October 9, 2015 20:47

VIDEO – Ky miliarder dëshiron të japë 99 për qind të pasurisë së tij!

Pronari i kompanisë që prodhon pije energjike, do të japë 99 për qind të pasurisë së tij prej katër miliardë dollarësh.

Manoj Bhargava, që është pronar i kompanisë “5-hour-energy”, ka vendosur të japë pothuajse tërë pasurinë e tij, për të krijuar lëvizjen “Billions in Change”, transmeton Telegrafi.

Kjo do të ndihmojë kompanitë dhe projektet e ndryshme, për të krijuar gjëra praktike dhe që janë të padëmshme për natyrën.

“Ndihma që i bëhet tjetrit, është zgjedhja më e mirë për të shpenzuar pasurinë. Zgjedhjet tjera, si shpenzimi për veten, janë të padobishme dhe dëmtuese”, ka thënë ai mes tjerash, në dokumentarin e postuar më poshtë.

October 9, 2015 20:47
Komento

1 Koment

  1. geg hyseni October 10, 15:09

    Cfar njoftimi koti…kush eshte ky zoteria…nga cili planet vjen..me qe nuk flitet per shtetesi dhe konkretizim te projekteve qe do financoi…etj

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*