VIDEO – Ky miliarder dëshiron të japë 99 për qind të pasurisë së tij!

October 9, 2015 20:47

VIDEO – Ky miliarder dëshiron të japë 99 për qind të pasurisë së tij!

Pronari i kompanisë që prodhon pije energjike, do të japë 99 për qind të pasurisë së tij prej katër miliardë dollarësh.

Manoj Bhargava, që është pronar i kompanisë “5-hour-energy”, ka vendosur të japë pothuajse tërë pasurinë e tij, për të krijuar lëvizjen “Billions in Change”, transmeton Telegrafi.

Kjo do të ndihmojë kompanitë dhe projektet e ndryshme, për të krijuar gjëra praktike dhe që janë të padëmshme për natyrën.

“Ndihma që i bëhet tjetrit, është zgjedhja më e mirë për të shpenzuar pasurinë. Zgjedhjet tjera, si shpenzimi për veten, janë të padobishme dhe dëmtuese”, ka thënë ai mes tjerash, në dokumentarin e postuar më poshtë.

October 9, 2015 20:47
Komento

1 Koment

  1. geg hyseni October 10, 15:09

    Cfar njoftimi koti…kush eshte ky zoteria…nga cili planet vjen..me qe nuk flitet per shtetesi dhe konkretizim te projekteve qe do financoi…etj

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*