Video: Lehtësohen procedurat për pagesën e aftësisë së kufizuar

February 8, 2018 09:54

Video: Lehtësohen procedurat për pagesën e aftësisë së kufizuar

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka publikuar mëngjesin e sotëm në faqen e tij në Facebook një video që tregon transformimin e shërbimit ndaj qytetarëve në nevojë.

Ai flet për procedurën e daljes në kemp, shkurtimin e dokumentacionit te dorëzuar dhe kohën e pritjes në radhë. Tashme njerëzit do të njoftohen zyrtarisht nëse e kanë fituar ose jo kempin. Rama theksoi se përmes thjeshtëzimit të procedurave administrative, sot këta qytetarë kursejnë kohë dhe para.

Ai “Mirëmëngjes dhe me këto 75 sekonda që tregojnë për orët e gjata, paratë e shumta dhe stërmundimin e pamat që u kursehet qytetarëve më në nevojë përmes thjeshtimit e minimizimit të procedurave administrative në ofrimin e shërbimeve, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

l.h/ dita

February 8, 2018 09:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*