VIDEO / Lubonja: Rama i ka dhënë Fevziut 4 leje ndërtimi

March 12, 2016 13:16

VIDEO / Lubonja: Rama i ka dhënë Fevziut 4 leje ndërtimi

“Rama dhe Fevziu bënë një lloj teatri bashkë, se askush nuk pyet kush ia ka dhënë Fevziut ato 3,4,5 lejet e ndërtimit për pallate, të cilat dihet që ia ka dhënë Rama e jo Berisha”. Kështu është shprehur në emisionin Oktapod të Turjan Hyskës, analisti Fatos Lubonja.

Sipas tij, media bën pjesë lidhëse në “ngrehinën” shoqërore që kanë ngritur qëllimisht, e nuk është “ndërtesë” më vete që do i kundërvihej politikës. Lubonja përdori tone të ashpra për kryeministrin Rama, duke e cilësuar të dhunshme qeverisjen e tij. Për aktivistin e shoqërisë civile, Rama po ushtron dhunë fizike, psikologjike dhe vizuale, me shtimin kudo të prezencës së policisë. Sipas tij, dhuna tregon pafuqi qeverisjeje-raporton Dritare.

Por për analistin, dhuna të ikën nga duart dhe krijon pasoja. Lubonja theksoi se Rama nuk duhet të kërkojë vetëm varrin e shoqërisë civile, por edhe vrasësin dhe varrmihësin e tij. Sipas tij, politika sot po shet dhe ble me ekonominë informale dhe kriminale, çka sipas tij, bën që në Kuvend të mos ketë vetëm 19 kriminelë siç thotë opozita, por edhe shumë të tjerë që kanë pushtet ekonomik. Lubonja nuk sheh shumë rrugë zgjidhjeje për Shqipërinë, duke mos e përjashtuar që “tuneli të bjerë mbi kokën e shqiptarëve” edhe njëherë akoma.

Sipas Fatos Lubonjës, shoqëria civile duhet të rezistojë, sepse nuk ka shpresë tjetër. “Idiot” e quan analisti projektin për Bulevardin, duke theksuar se Tirana duhet të ndalojë çimentizimin, pasi projektet duhet të bëhen ku ndodhet komuniteti dhe jo, duke goditur komunitetin. Lidhur me mundësinë e “përfitimit” politik të Lulëzim Bashës, Lubonja thotë se që të evidentohet, Basha duhet të vrasë sa më shpejt “berishizmin”.

March 12, 2016 13:16
Komento

10 Komente

 1. GIOTINA March 12, 13:29

  Dhenderrin serb Sali Neronin e mbaqjne vme oksigjen 25 vjet letrat higjenike te ‘informacionit’ çobenjte Blushi,Lubonja,Ngjela ,bushatet qe i ka bere synet qysh te vegjel dhe ua njeh me dhembe e dhempalle!
  Rama eshte nje ‘pupac’ qe e rrethojne bythkat pe koròe Pandelinj qe nuk di nga pjerdh gomari as nga politika po as nga EKONOMIJA!
  Po nuk lindi inteligjenca e bashke me te informacioni i LIRE i PA VARUR e PROFESIONIST ish Shqiperija do behet problem i Ballkanity si rrezik per rajonin qe kafshe prehistorike kane dale nga kopshti zologjik!
  BLUSHAT PAS 25 VJETESH SHPERBERJE TE KETIJ VENDI SHTETI E POPULLI JANE PO AQE MEKATARE SA BERISHAT E DUHET TE SHKOJNE NE GIOTINE BASHKE ME LUBANJAT E FEVZINE!

  Reply to this comment
 2. Vladimiri March 12, 13:33

  Eshte e habitshme dhe e turpeshme per kete qeverisje qe Frangaj dhe Hysenbelliu dy bandite te mirefillte qe kane grabitur, fyer dhunuar e poshteruar Shqiperine dhe shqiptaret sistematikisht, marrin rregullisht Leje ndertimore dhe jane ende te privilegjuar. Nuk i jap dot spjegim, kush di gje le te na informoje se çfare po ndodh.

  Reply to this comment
 3. Shqip March 12, 15:27

  PASKA HANGER FASULE KY MIOPI….

  Reply to this comment
 4. Guri March 12, 17:04

  E kam shkruar edhe here tjeter se ky individ, qe ka nje emer, por nuk ka shtylle kurrizore, duhet te mjekohet. Me sa duket, droga qe ka marre ne rinine e tij, kur ishte bllokmen, dhe pastaj burgu qe beri, sepse ashtu deshi shefi i te atit, e kane çakerdisur komplet trurin e tij. Mos ia vini re, ate di te beje, ate ben, lehësin, aq di te beje, aq ben, sharlatanin.

  Reply to this comment
 5. Arben March 12, 17:12

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR,

  TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 6. firma 2Qero March 12, 17:15

  Eshte si gje a gjeze kjo pune. Kush e ka ba balt Rama qe i jep leje ndertimi Fevzos dhe shko si pule me morra te Opinion dhe djersin prej sikletit, apo Fevzoja qe merr 4 leje ndertimi nga Rama dhe e merr si cjapi te kasapi ne Opinion? Tallin bythen te dy para shqiptarve sikur zihen se jane njesoj nga koka si dy bole.

  Reply to this comment
 7. mirel March 12, 17:16

  Nuk I bejne dem fasulet ge miopit ketij populli.
  Shqiptaret jane mesuar te hane mut.
  Nuk ka ngelur kriminiel pa u shperblyer nga qeveria kriminale e Ramiut.
  Teatrin Ramiu e ka filluar qe para zgjedhjeve duke derguar njerezit ne shesh per 21 Janar. Ata hengren plumbat, Ramiu po ha Shqiperine me gjithe banden e Metes dhe te Berishes.
  Fatkeqesisht Tos Lubja ka te drejte

  Reply to this comment
 8. demo March 12, 19:59

  Neqoftese Rama duhet te shpaguaje Fevziun duhet ta filmoje kur kerkon ato lejet e ndertimit(te ligjshme,apo te paligjshme) dhe favore te tjera,qe Fevziu i kerkon me stil.Pastaj le te gjykoje se sa e merr seriozisht.Del tani Fevziu me i privilegjuar se Fasllici,se linda Rama,qe mori per paje nje leje shtepie ne toke te babes.Fefsiu paska marre 5 leje pallatesh vetem nga Rama.po nga Berisha??/////////

  Reply to this comment
 9. asd March 12, 22:13

  Shume i sakte Lubonja. Po te jete i cmendur Lubonja, jam i cmendur edhe une.

  Reply to this comment
 10. Hani pak mos hani shume m.... March 13, 09:19

  Prap paska ikur nga spitali ky idiot.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim