VIDEO: A do t’i njohë PD zgjedhjet e 21 Qershorit? Deklarata e papritur e Lulzim Bashës në Bruksel

June 26, 2015 20:31

VIDEO: A do t’i njohë PD zgjedhjet e 21 Qershorit? Deklarata e papritur e Lulzim Bashës në Bruksel

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë në takimin e Partive Popullore Europiane, i cili i paraprin, si zakonisht, samitit europian të krerëve të shteteve dhe qeverive të BE-së.

Kreu i PD numëroi shqetësimet e tij për zgjedhjet dhe u ankua për dyshen Rama-Meta.

Por një nga fjalitë e tij ha shumë debat.Shihni videon në minutën 1.08 e në vijim.

Kur u pyet nga intervistuesja nëse do të njihet rezultati i zgjedhjeve, Basha tha:

Nuk ka asnjë shans që ne të njohim abuzimin e jashtëzakonshëm të bërë në këto zgjedhje përmes përdorimit të kontigjentit kriminal, përdorimit të parave, kapjes së institucioneve, intimidimit të votuesve, përdorimit të administratës publike.

Do të ishte tradhti e madhe për qytetarët shqiptarë, për demokracinë shqiptare që ne të mbyllnim sytë përpara këtij realiteti.

Ndaj beteja jonë do të jetë pikërisht për të vënë përpara përgjegjësisë ligjore dhe politike ata që guxuan të shkelin mbi vullnetin e lirë të zgjedhësve shqiptarë dhe të shkelmojnë standardet demokratike“, deklaroi Basha.

A i njeh apo jo PD zgjedhjet e 21 qershorit?

 

June 26, 2015 20:31
Komento

42 Komente

 1. LABI June 26, 19:51

  Po krimin e Lazaratit dot a njihni? Po 21 Janarin? Po detin? Po kush te pyet Ty mor I mare. Bota tallet, BASHA krekoset…..

  Reply to this comment
  • gjembaci June 27, 01:21

   lule basha eshte djali i ilir enver hoxhes ,pra ai eshte dobic dhe si dobic ai kete do thpte dhe asgje tjeter .
   haje pd qe je bere parttia e malo-ka-re-ve .

   Reply to this comment
   • Besim 2-lekshi June 27, 09:12

    shpellari dhe kopili i tij te futen ne burg. Vetem keshtu pd-ja mund te kete nje shans per tu rivitalizuar si nje force konstruktive opozitare per Shqiperine! Sepse Shqiperia ka nevoje per opozite.

    Reply to this comment
   • ..... June 27, 12:25

    E ema ka qene arkiviste ne Komitet Qendror. Eshe i te jatit te Ilirit .Sa per sqarim.

    Reply to this comment
 2. riti June 26, 19:53

  O deshtak po ti ke fitu ne menyre spektakolare vete ke thene e tani thua nuk i njoh, jeni bere per tu meshiruar,Edhe nje here mjere p,d,ne dore te kujt ka ra ,E kujt i plasi se si njeh ti,

  Reply to this comment
 3. Labi June 26, 19:53

  Idot. Kujt i sherben me kete? Populli te votoi per te rene nga fiku. E shkaterruat PD dhe e bete lecke te ndyre, symbol te se keqes ashtu si sihte me pare PKSH.

  Reply to this comment
 4. edi June 26, 19:55

  fatkeqesia e pd eshte se kryetari i saj NUK ESHTE MILITANT,por thjesht nje figure qe interpreton ate qe i kane thene nje dite perpara,i vendosur per interesat e linjes se vjeter.

  Reply to this comment
 5. perkthyesi June 26, 19:57

  Ky eshte infektuar me kohe nga Berishizmi, akoma nuk e keni marre vesh? Pa u shkulur kjo murtaje nga ky formacion politik, PD eshte pa te ardhme! Mjere ata qe ende kane besim te kjo bande cubash dhe banditesh!

  Reply to this comment
 6. Afroditi June 26, 20:04

  Lule, me Shqiperi e dime te gjithe we je dashnorja e kryetarit. Mblidh mendjen e mendohu mire cfar thua, perpara se te fillojne edhe ne evrope te fillojne te mendojne qe je budallai i fshatit!!

  Reply to this comment
 7. As Poet, As Analist June 26, 20:08

  Kur degjoj lulush mavrine,
  lulushin e nxire me boje,
  kam nje histori tè vogel,
  me lini qe t’ua tregoj….

  Per tè shtyre kohen né darke,
  per tè ngritur pak humorin,
  e mora pultin né dore,
  dhe ndeza televizorin.

  E thene per paranteze,
  une isha me regjim shtrati,
  per arsye shendetsore,
  m’è mbante ‘ lidhur ‘ krevati.

  Te Rudina Magjistari,
  né nje emision né mbremje,
  fliste nje zonje simpatike,
  une e degjoja me endje!
   
  Bukuroshe – llafazane,
  fjale pa pushim leshonte,
  nuk e di nese Rudina,
  tè gjith’ fjalet i’a kuptonte? !

  Te kjo zonje seksologe,
   syte e mi kane pare cudine,
   fliste pa pike e pa presje,
   per sume e per vagine!…

  I shpiegoi zonja tè gjitha…
  se si futej e si nxirej,
  si behej para e mbrapa,
  si deshtohej e si pillej !!..

  Nuk dua tè perseris,
  gjithcka zonja brockulliti,
  si mund tè thuhet gjithcka,
  pa asnje zone limiti?!.. 

  Une jam né moshe madhore,
  dhe s’me ben pershtypje shume,
  jam i martuar me grua,
  e di si behet kjo pune!!

  E dine dhe shume tè tjere,
  tè martuar e beqare,
  po keto emisione q…. (prishin)
  gjithe ekranet ‘elitare’!…

  Ketu mbaron historia,
  tè kthehem prape te lulushi,
  kush i’a ka mesuar tè ngratit,
  keto fjale karabushi ?! 

  Keshtu fjalet e lulushit,
  me duken fjale putane,
  i’a ka mesuar Saliu,
  qeni qe plaket buz’ lane!.

  Reply to this comment
 8. Jimi June 26, 20:09

  Ti more zedhenes i qoftlargut, je bere per tu yshtur! I njeh apo si njeh ti dhe qoftlargu zgjedhjet, pak rendesi ka . Ato i njeh nje popull i tere. Tanime ti pyet qe ky popull ju njeh apo s’ju njeh me juve dhe partine tuaj?

  Reply to this comment
 9. Arben June 26, 20:34

  IK O LULUSH SE KAQ E PATE.

  Reply to this comment
 10. Emigrant June 26, 20:45

  Nuk do ishte me e mire qe te zinit bythen me dore dhe te largoheshit ng PD nuk jeni per asnje gje Kudo qe kini qene kini bere vetem zullume dhe asnje gje te mire keshtu qe nukju a ka fajin askush per humbjen Jeni vetem nje humbes dhe asnje gje tjeter Go to hell

  Reply to this comment
 11. TJ June 26, 20:46

  A ka ardhur koha, qe t’i pritet koka gjarprit Berisha dhe berishianeve?!

  Reply to this comment
 12. fiku June 26, 20:48

  OJ LULUSHE NUK JE PER GJE TJETER JE VETEM PER CACA NE NDONJE SHPI PUBLIKE.SHKO SE ATE PUNE DO E BOSH MO MIRE POR MOS HARRO SE TE DUHEN EDHE CA P……..NA PRANEJ MERR XENIN TE DASHMEN E XENIT SALEN DHE GJITH LAPANJOZET E PD-se.VETEM KSHTU KE ME PA HAJER.AJT PRA SHKO Q…….U

  Reply to this comment
 13. Toni June 26, 20:59

  idiot+deshtak i papare neveri e stazhinuar ku pede..

  Reply to this comment
 14. inf June 26, 20:59

  Po kush te pyt ty mor hajdut o kok bosh or armik o vrases or kreminel o LAZO i LAZARATIT O KOKAINE E GJALLE O MJERAN E QENEF.
  Kujt ju hankove zorraxhinjve te PPPPPPPEEEEEEE a ishte berluska ai qafiri qe ja u shkerrdheu temen e semes ju o FIRMETARI I DETIT O ARMIK.
  DROGAXHI MOS I NJIF SE DHE TY NUK TE NJEF NJERI
  KOK BOSHI I THOTE BURRI I TIJ PEDERAST PSIKOPATI SALIH DHE KY YXHYM PAS TIJ
  PTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY OR KLYSH KURVE PA LIMIT QEKE TI.pik

  Reply to this comment
 15. fitori June 26, 21:00

  Po ti sikur na the se pd ka fituar, dhe kishte rritje ,;po saliu te mesoi se si te qurravitesh tek nderkombetaret, ik o qelbanik se edhe kryetr u bere pa e merituar fare me pislliqet e atijhorri qe te meson punet me te liga. sikur neser te besh zgjedhje do humbasesh edhe me keq. me e mira jepdoreheqjen qe partine ta marri nje njeri qe berishes ja ve kufirin te thana. berisha dhe ti harrojeni se do te ktheheni ne pushtet. e detyruat kete popull te pranoje varfirine qe mbollet ju,dhe keta qe e moren nuk po bejne gje se sa tu votojne ju . vetem frika se do ktheheni perseri ne pushtet ju groposi.

  Reply to this comment
 16. lali June 26, 21:06

  Te dashur komentues,po te veni re foton ne krye qe edhe vet zoti mustafa ka vene kufjet, per mos te degjuar gjepuray ,qe thot lulushi, qe ashte ba me qesharak se babai i ti shpirteron qofte lalgu sali. Ishkreti lulush nuk di se cfar thot dhe cfare ban ,vetem se lezon letraqe qe i merr nga i semuri psiqik qe ka mbi kok

  Reply to this comment
 17. Zoro June 26, 21:34

  Per at zot ky nuk eshte ne vete ! Me sa mbaj mend une per keto 25 vjet , jane zgjedhjet me normale dhe pa probleme te zhvilluara ndonjeher ne kete vend.
  Te gjitha ato cfare shkruajne dhe thone OSBE-ja dhe Parlamentaret Europian jane ato qe ne jua cojne vete politikanet tane e ne menyre te vecante cifti Lulush-Sali, qellimi eshte vetem justifikimi per humbjen.

  Reply to this comment
 18. KingBardhyl June 26, 21:47

  Ky eshte lajmi me i mire nga keto zgjedhje. Njerezit ne ato 15 bashki qe u fituan nga PD duhet ta konsiderojne veten me fat nqs PD nuk njeh zgjedhjet se perndryshe do duhet te paguajne gjobat e Zenit dhe te Argites per 4 vitet e ardhshme.

  Reply to this comment
 19. Tirona June 26, 21:51

  Po kujt i plasi bytha i njeh apo nuk i njeh Basha zgjedhjet? Ku eshte ndryshimi, nese i njeh apo nuk i njeh zgjedhjet?

  Reply to this comment
 20. 75 na bashkoj kenga popullore June 26, 21:59

  emri i tij i pershtatshem quhet LULGRUSHTJA mernje me men domethenjen e ktij emri.nji lider qe nuk esht en gjendje me argumentua gjen ma elementare prit hajr prej tij far e keqe

  Reply to this comment
 21. Lenja June 26, 22:14

  Sa I peshtire yyyyyyt idiot

  Reply to this comment
 22. bato June 26, 22:15

  More Lulush bibilushi!
  Po a nuk ishe ti qe pardje the: Populli e braktisi dyshen Rama-Meta duke votuar ne menyre plebishitare per te djathten”? O ndyresira e kombit, kudo ku ke shkelur ti vetem zi i ke mbjelle ketij vendi, me rrugen e kombit, me shitjen e detit, me 21 janarin, me krimet e votimeve te 2009, e sidomos me neverine Ristan-Berish- Basha me 2011 si kryedebil i Tiranes!

  Reply to this comment
 23. Noli June 26, 22:38

  Zgjedhjet e fundit ne Shqiperi jane percjelle nga PD me sjelljen e saj prej 25 vitesh. Keto faza jane:
  1.Ne fazen e pare premton ” fitore te madhe” , “te pa pare”, “uragan”, ” referendum” e tjera.
  2.Sapo fillon votimi shpall ” fitore te madhe”, “historike” e tjera.
  3. Kur del rezultati shpall e denoncon “Manipulime” “Blerje votash” “presione te krimit” e tjera.
  4. Premton se: “do te coje para ligjit” “do te marre masa” “nuk njeh zgjedhjet” e tjera.
  5. Ne fund rri si pule e lagur dhe ka justifikuar humbjen e rradhes para militanteve te vet.

  Reply to this comment
 24. sabrina June 26, 23:40

  Basha mendon se ben politike keshtu duke shkuar ne Evrope dhe te nxije standartin e zgjedhjeve. Let ta beje se kerkon te mbroje lekuren e vet te djegur dhe te percelluar nga humbja. Po keta perendimoret s’jane dhe AQ naive sa mendon Basha. Ata kane perfaqesues dipllomatike ne Shqiperi dhe Organizata si BE dhe OSBE te cilet pane dhe degjuan gjithcka. Boll bere rolin e shurdhit dhe te memecit, merr persiper pergjegjesine e humbjeve, se je katandisur si nje kryetar shoqate.

  Reply to this comment
 25. Dardhari June 27, 00:42

  O Lulke po SI nuk ke nje cike cipe apo Burni ju korekt ate qe mbollet .
  Haruat se cbenit ju kur ishit ne Pushtet biles ai Maskarai jot Sali e quajti kurve ate Zonjen e ODIRit . Me keto qe thua çvlefteson ne maksimum karakterin ten pre DYLBERI

  Reply to this comment
 26. Nina June 27, 01:23

  Ike, pike prej fikeeeeeee luliii. I njeh populli ato, ai ka votuar. Ti shko voto ne Holland, se dhe gruja jote nuk erdhi te votoj, se asaj nuk i intereson Shqiperia. Gjitjashtu dhe ty!! Shko rri atje kot vjen me ne Shqiperi, te ka rene vlera si njeri… Ste vjen turp, e denigron vendin tend, per te mos hup karriken… Po eshte i mjere ai popull qe te votoj ty….

  Reply to this comment
 27. Mark uk June 27, 06:55

  Perse harxhoni kohe kot duke u marr me cfar thot Basha.Nese nuk ka te drejt,mos u merakosni nga qe e quani aq te pa zoti.

  Reply to this comment
 28. ismeti June 27, 07:06

  qe te dy antishqiptaret bashk

  Reply to this comment
 29. mesila June 27, 07:57

  po ca deshtaku po thu,ky esht lolo,kukull,kush e pjerdh kte ca thot,kto jan llafet dhe planet e tjeterkuj.

  Reply to this comment
 30. lato June 27, 07:57

  As partite popullore Evropjane,as partite popullore planetare nuk i mbushin dot mendjen popullit shqiptar te votojne partine e vucidolit.

  Reply to this comment
 31. shpatar June 27, 08:03

  A e dine te Djathtet e Evropes se me ke perfaqsohet e Djathta ne Shqiper.Nese e dine Turp.Nese nuk dine te presin konkluzjonet e Odirit.

  Reply to this comment
 32. UZRI June 27, 08:25

  Nje lajm qe ben te qeshim,por edhe te qajme.Te qeshim sepse dihet e verteta dhe per te qare sepse opoziten e drejton nje bande te cilen duhet kohe me e shpartalluar.Shpartallimin mund ta beje vetem reforma ne drejtesi,ku te sundoje drejtesia dhe ligji.

  Reply to this comment
 33. Ina June 27, 10:01

  Po si nuk ka nje fije dinjitet ky PALO NJERI,qe mbeti duke share vendin e tij dyerve te botes. Pranoje qe populli njerez te tille si ty Lul Basha e Sali Krimineli nuk I honeps,e po vazhdove keshtu me keq do humbesesh ne 2017.

  Reply to this comment
 34. Iliri June 27, 10:02

  Ky qenka koqe fare,si nuk e pranoi njehere humbjen me dinjitet,pleher.

  Reply to this comment
 35. Luli June 27, 10:02

  Njeri pa personalitet je Lulzim Basha,je nje pleher qe se ke shokun.

  Reply to this comment
 36. leshi June 27, 12:05

  ropt ku i ke o kurv

  Reply to this comment
 37. timo June 27, 13:37

  Ky inventar që bën Lul Berisha për këto sgjedhje është i vjetër. Eshtë inventari që i ka bërë bota sgjedhjeve që organizonte Berisha. Ai ka ndryshuar vetëm datën.

  Reply to this comment
 38. ajka June 27, 13:56

  Po vazhdove kështu duke trokitur nëpër dyert e botës dhe duke deformuar proçesin paqësor të zgjedhjeve , në 2017 ,10% do të marrë PD

  Reply to this comment
 39. SuloKapedani June 27, 23:02

  Nè v. 2017 do tè pèrfundojè akoma mè keq!Nuk u njomen trutè,kanè marrè fund,por elektorati duhet te pèrkrah forcèn e re F R D.dhe pa dikutim do tè ketè ngritje dhe pèrparim tè djathtès.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim