Video: Marinsat amerikanë, milje të tëra duke notuar pa u lodhur

July 31, 2018 17:36

Video: Marinsat amerikanë, milje të tëra duke notuar pa u lodhur

Njësitë operacionale speciale të marinës amerikanë shihen të mbushura nga rekrutët, të cilëve u duhet t’i nënshtrohen në çdo moment përgatitjeve “brutale”.

Pjesë e këtyre përgatitjeve është edhe perfeksionizmi i taktikave të tyre në not.

Rekrutët e rinj duhet të mësojnë se si të notojnë për milje të tëra pa u lodhur.

Teknika e tyre konsiston në stilin e lirë dhe në pjesën më të madhe të kohës, ata duhet të qëndrojnë nën ujë.

s.a/dita

July 31, 2018 17:36
Komento

3 Komente

 1. XXXL August 1, 04:23

  Po mjeshtri i notit dhe “thyersi” i rekordeve qe ka shkuar me not afer Kar-fuzit, ku eshte nuk po e shikojme, per te dhene eksperiencen e tij me not qeni, si qen qe eshte vete.

  Reply to this comment
 2. Forcat Rezerviste te UP August 1, 07:04

  Nje kushuriri im bente pjese ne forcat rezerviste te ushtrise Popullore ne kohen e Enverit dhe e di qe Benin me Not distancen Vlore -Sazan vajtje ardhje.
  Pregatitej seriozisht per te mbrojtur atdheun.

  Sot Sazani (qe e pretendojne greket si te tyrin) do bohrt kazino

  Reply to this comment
 3. Forcat Rezerviste te UP August 1, 07:04

  Nje kushuriri im bente pjese ne forcat rezerviste te ushtrise Popullore ne kohen e Enverit dhe e di qe Benin me Not distancen Vlore -Sazan vajtje ardhje.
  Pregatitej seriozisht per te mbrojtur atdheun.

  Sot Sazani (qe e pretendojne greket si te tyrin) do bohet kazino

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*