VIDEO / Mediat nuk i ndahen shqiptarit që me 4 mandatet e tij rrëzoi Gjukanoviçin pas 30 vitesh pushtet. Publikohet tjetër filmim: “Jam çetnik shqiptar”

September 4, 2020 10:13

VIDEO / Mediat nuk i ndahen shqiptarit që me 4 mandatet e tij rrëzoi Gjukanoviçin pas 30 vitesh pushtet. Publikohet tjetër filmim: “Jam çetnik shqiptar”

Mediat boshnjake po kryqëzojnë ish-studentin e Sarajevës, politikanin shqiptar të Malit të Zi Dritan Abazoviç, i cili është këto ditë personazhi kryesor pas-zgjedhjeve malazeze.

Kjo për faktin se ai, me katër mandate, po i mundëson opozitës pro-serbe që të vijë në pushtet, duke rrëzuar kështu Gjukanoviçin legjendar pas tre dekadash sundim të Malit të Zi.

Për boshnjakët, Abazoviç po kryen një akt tradhëtie duke u futur në koalicion me pro-serbët, por që ky i fundit e kundërshton këtë akuzë.

Me prirje kozmopolite, Abazoviç pretendon se kauza e tij është bashkëjetesa paqësore mes etnive në rajon.

Por së fundi, në mediat boshnjake është publikuar një video kur para zgjedhjeve, Abazoviç shfaqet në një bisedë me një filoserb, ku si me shaka thotë se është “çetnik shqiptar”.

j.l./ dita

September 4, 2020 10:13
Komento

12 Komente

 1. xxx September 4, 14:00

  Vetem shqiptaret jane injorante sa bejne argetim estrade kur behen vegla per te keqen.
  Kŷ pusht shqiptari po kercen vallen e pushtet si kercente Like Blloku qe sot e kemi president

  Reply to this comment
 2. mirel September 4, 14:23

  Pusht shqiptar. Pa karakter. Mese e zakonshme ne Ballkan. Bushtrat e serbeve dhe grekeve ne Ballkan jane shqiptaret.

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati September 5, 04:21

   Dritani thote “jam cetnik shqiptar” ne kuptiimin qe ” eshte nacionalist shqiptar,
   sepse ne serbish fjala Cetnik do te thote Nacionalist, ekstrem i djathte

   Pra ai aty thote qe jam” nacionalsit shqiptar, ua ka futur serbeve

   Nga ana tjeter ky Dritani aty ku eshte nuk ka ndonje perkrahje nga politika Shqiptare, keshtu qe te mbijetoje i duhet te
   behet aleat me dike qe eshte i forte dhe e mbron jetene tij

   Ndaj nuk duhet akuzuar ky djale, se eshte mosh e re, dhe eshte pro Shqiptar ,
   pavaresisht si perpiqet te manovroje aty ne politiken serbo=sllave

   Reply to this comment
 3. ShkoDrani September 4, 14:27

  Ai ezhte shqiptar, por nuk ka mbeshtetje nga shqiptaret dhe ne thelb e kqyr vedin si malazes mysliman dhe propgandon nje shtet te qeverisur nga EKSPERTE. Dhe kete do ta beje me serbet, qe fare lehte mund ta hedhin menjane pas nja dy vitesh.

  Reply to this comment
 4. Mollosi September 4, 15:31

  Se pari, nuk eshte e sigurte qe Dritani me serbet e tij do ta bejne qeverine. Kjo e drejte se pari i takon partise fituese qe eshte DPS.
  Se dyti, Dritani nuk e ka mbeshtetjen e shqiptareve te Malit te Zi. Partine te cilen ai e udheheq kryesisht perbehet nga joshqiptaret. Shqiptaret, ne mes te dy te keqiave kane zgjedhur te keqen me te vogel e qe eshte Gjukanoviq. Abazoviqi aleate ka proserbet me ide cetnike dhe ata paraqesin rrezikun me te madh per shqiptaret dhe pakicat tjera qe jetojne ne Mal te Zi.

  Reply to this comment
 5. mirel September 4, 15:33

  Ballist shqiptar dmth.Esadist i thekur

  Reply to this comment
 6. Toni September 4, 16:52

  Mos i bini me ne qaf lereni te qet uroini karier te mbar tek e funfit duket qe esht shqiptar me shpirt, i joti mishin ta ha po kocken ta ruan themi ne shqiptaret,uroini mbarsi Dritanit dhe urojeni per suksesin, esht i joni o njerez mos i bini me qaf nuk ka ber as nje te keqe ceshties shqiptar qe ta marim inat respekte Dritan je shqiptar i rrespektuar.

  Reply to this comment
  • Shefqet Cela September 4, 17:23

   Më vjen keq për naivitetin tuaj fodshnjarak.
   Vërtet beson se do t’u japë më shumë të drejta shqiptarëve DUKE QËNË NË
   NJË SOFËR ME PROSËRBËT?
   Na larg duket se partija e tijë është krijuar për të përçarë shqiptarët në votime. Po të ishin në një listë unike do të kishin më shumë poste në parlament.
   Shëndet zotëri!

   Reply to this comment
 7. Remo September 4, 20:28

  Per ate deklarate qe ka bere per Gjergj Kastriotin eshte palaco(dhe nuk ka qene rastesi,kohe me pare ka ndodhur kjo do fitonte zemrat e Serbeve)

  Te tjerat jane politike e dites,do meren disa kohe me te dhe te shkuara te harruara,si ndodh gjithmone ne politiken Shqipetare.

  Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA September 4, 23:44

  “BASHKOHU SHOKE ME NE NE CETA…. !

  Po a nuk ishim me shqiptaret qe edhe me kohe paqeje kenduam kengen e mesiperme !?
  E fjala cetnik vjen nga fjala cete.
  Deklarata e Abazit se eshte cetnik shqiptar nuk deshmon per tradheti kombetare.
  Si e thote ate me ze te larte dhe krenari kombetare perballe nje serbi
  A nuk e deklaroi po ashtu burrerisht dhe prerazi ne syte e mbare shqiptareve dhe Botes:
  – Jam shqiptar… Jam krenar qe jam shqiptar !
  Pati po ashtu burrerine te kerkonte falje publike per nje deklarate te tij per Skenderbeun.
  Ndaj uleni ate gryke pushke kunder nje vellai tone te suksesshem dhe te votuar me shume se cdo politiksn tjeter shqiptar ne historíne e Malit te Zi se do te kete peshe te madhe politiken e ketij shteti.
  Jami shume pak per tu percare e nxjerre shoaten kunder njeri – tjetrit.
  Dritan Abazovic Abazi eshte nje shembull per tu ndjekur jo nje tabele qitjeje per tu djegur .
  Ndaj uleni ate gryke pushke vellezer e motra patriote folklorike dhe rrjetesh sociale
  Bashkimi ben fuqine !

  Reply to this comment
 9. alphade September 5, 02:16

  Shume shpejt e jep verdiktin per Abazo-
  vicin more zoti Alban ! Prit ca kohe dhe
  .te shohim nga do fryjne ererat e Drita-
  nit ! Megjithese edhe une e kam kot qe
  komentoj sepse ju keni qene qe i keni
  thurur himne, ditirambe e hosana mons-tres se Vicidolit, po ju keni qene Ai qe e
  keni sulmuar e akuzuar deri ne cingerri-
  ma pa asnje baze parimore ! Any way !
  Eshte puna jote qe sot e lavderoni Aba-
  .in dhe neser te mos i lini kusur..,….!

  Reply to this comment
 10. S- New York September 5, 03:58

  A ka ndonje domethenje hedhja e ujit nga serbi pasi ike Dritani?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim