VIDEO: Meta, 4 orë në këmbë nga Thethi në Valbonë

October 15, 2017 12:11

VIDEO: Meta, 4 orë në këmbë nga Thethi në Valbonë

 

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka vendosur të promovojë bukuritë e Alpeve Shqiptare, Luginën e Valbonës dhe Thethin.

Gjatë kësaj vizite, Meta ka është ndalur edhe te “Syri i Kaltër”, një tjetër bukuri natyrore që ofron parku kombëtar i Thethit.

Metës i janë dashur 4 orë për të përshkuar në këmbë distancën nga Thethi në Valbonë, duke kaluar nëpër shtigje të vështira.

Presidenti është shprehur i mrekulluar nga bukuritë natyrore që ofrojnë Alpet shqiptare, teksa i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të mos e humbasin mundësinë që të vizitojnë këto vende të rralla turistike.

Mos mendoni të dashur miq se jam në Tirol të Austrisë apo diku tjetër në Alpet e Evropës. Jam te ‘Syri i Kaltër’ në Theth të Shqipërisë, në Alpet më të bukura në botë. Mos e humbisni mundësinë për të vizituar ‘Syrin e Kaltër’ këtu në Theth në zemrën e Alpeve tona”, tha Meta.

October 15, 2017 12:11
Komento

9 Komente

 1. lejla October 15, 13:04

  Berisha kampion ne Murin e Madh kines, ky ne rrugen Theth-Valbone.

  Reply to this comment
 2. perkthyesi October 15, 13:24

  Sa per dijeni, une me shoket e mi, qe kemi punuar ketyre aneve ne kerkim te mineraleve te dobishem, e kemi shkelur cdo pellembe (apo sic thone anglo-amerikanet, cdo inch), te alpeve, dhe nuk ndihemi, pavaresisht se, qeverite “e mrekullueshme demokratike” te pas ’90, na e kane pakesuar ne minimum dhe pensionin! Keta lajme, na kujtojne sensacionet e medha qe ngjallte ne publik, kalimi me not i lumit Jance Kiang ne vitet ’70 te shekullit te kaluar nga timonieri Mao ZeDong, si dhe qendrimi per nje kohe te gjate duke notuar ne ujrat e Jonit te i “kryedemokratit: Berisha! Nuk i a vlen te zgjatem me tej! Faleminderit ne se me keni lexuar!

  Reply to this comment
  • Alba October 15, 14:18

   Nese nuk ndihesh eshte faji yt. Ky eshte problemi ne Shqiperi dhe bote sot, qe budallenjte bejne zhurme e te diturit heshtin. Shpresoj qe eksperiencat tuaja ti ndani duke shkruar ndonje liber me kujtime, pasi na duhet sa me shume zera profesionishtesh. Respekte!

   Reply to this comment
 3. kthimi ne origjin October 15, 13:25

  shetitje pergjat shtegut te dhive mes pyllit malit ,mes ferrave , ku dikur frymezohej largqofti djalli vicidolit . kjo rruge ,jo vetem me thy noj rekord as mi bo konkurenc Dhise vicidolit, por ndoshta thjeshte ,per nostalgji , kujton femijenin e tij , ne ato rruget pa rruge ,nuhat me kenaqsi rrugen plot kakardhi, e per nji cast qesh me vehte kur mendon ; eh mo like ,mor kokderri i eger ,nga nji fshatar qe dikur shetisje malet e lozje me kakardhi ,sot je atje ,ku ishte e dhe ai mut salih ,ne postin me zte nalt presidentit ne ate byth Shqiperi

  Reply to this comment
 4. alphade October 15, 13:36

  “Heroizmat e popullit tone ne shekuj” ! A ju kujtohet ky
  emision qe jepej dikur ? Sa ore ka bere ky myteber ne-
  per gerxhet e shkrepat e Skraparit me opinga lope,Ai
  vete e di dhe tash ca vjet kane pesuar metamorfozen
  me surrealiste qe mund te ekzistoje. Salltanete sullta-
  nesh mbizoteron sot ne politikanet shqiptare, njererit
  drejtesise me pasuri marramendese, ne nje kohe qe
  650 mije pensioniste marrin nje pension mizerabel dhe
  qe asnje nga pushtateret nuk u bie ndermend kjo mase
  kaq e madhe qe e ngrys darken me buke e caj ! Ndersa
  pushtetari e politikani si ky qe permendet ne kete lajm
  notojne ne pasuri marramendese dhe jo nga fakti qe e
  ka vene me djerrsen e ballit por nga grabitjet e placki-
  tjet qe i ka bere pasurise se popullit ,ku mbeshtetes ka
  patur pushtetin e uzurpuar. Populli vetem kaq u thote:
  MOS I GEZOFSHI !!!!

  Reply to this comment
 5. Mona drejtoreshe e bordellove Jale--Lles October 15, 14:53

  BEJU CUB MALESH SE NE KETE VEND PO LINDI DREJTESIJA VENDIN NE QELI ME BURG TE PERJETSHEM E KE……

  Reply to this comment
 6. xxx October 16, 00:39

  edhe shoku Putin i keshillon stervitjet ne natyre. Ai i praktikon ato shpesh.

  Reply to this comment
 7. Al October 19, 07:05

  Vetem nje pyetje kam per komentuesit e mesiperm. Po ata turistet e huaj qe vijne dhe e pershkojne me kembe kete rruge, dhe te tjera si kjo neper terrene turistike ne Shqiperi, a mos valle vijne per nostalgjine e dikurshme kur kane shetitur me opinga me lekure lope neper keto rruge?

  Pse mor te mjere jeni gati te derdhni vrer dhe helm mbi cdo gje? Ç’te keqe ju kane bere apo ju bejne keto vende te bukura te Shqiperise?

  Zoti mbase ju meshiron per kete helm qe keni perbrenda vetes, por ne njerezit e kemi te veshtire te pranojme qe ju te ndyni cdo gje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*