VIDEO/ Mjeku kardiolog lë Italinë për spitalin e Korçës

May 18, 2018 09:04

VIDEO/ Mjeku kardiolog lë Italinë për spitalin e Korçës

Kryeministri Rama e ka nisur ditën sot duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook historinë e mjekut kardiolog Martin Mano, që la Italinë për t’u punësuar në spitalin e Korçës.

Jam mjeku kardiolog, mbarova studimet e larta në Itali, aty bëra specializim në kardiologji në Verona, nisa punë në Veneto për rreth 2 vite. Në janar lexova një njoftim te MSH për vende vakante për mjekë në spitalet rajonale me bonus dhe mendova të aplikoja se doja të punoja pranë familjes dhe miqve. Tani jam në fazën e ambientimit, por shpresoj të bëj ndonjë gjë të mirë për komunitetin tim dhe shëndetësinë”- tregon ai.

o.j/dita

May 18, 2018 09:04
Komento

6 Komente

 1. Arben May 18, 09:37

  DMTH, PASKA LENE NJE PUNE SI MJEK

  NE ITALI, KU PAGUHEJ MINIMUMI LE TE THEMI

  5,000 EURO NE MUAJ, DHE PASKA PRANUAR

  OFERTEN QIRILINDASE PER TE PUNUAR NE

  SPITALIN E KORCES ME NJE RROGE

  500 EURO NE MUAJ???!!!!

  PSSSS……..

  O SHOKU I GJATE, SEKSIONI I PERRALLAVE

  PER FEMIJE ESHTE NESER, JO SOT.

  Reply to this comment
 2. patrioti May 18, 13:32

  Arben turku , vertet merr 5000 euro ne Itali , por vetem qiraja ne Verona , kushton 1000 euro , plus gaz, uje , drita etj. , ndersa ne Korçe , ky kardiollog nuk do mare 500 euro , por megjithe buonusin nga shteti , do te marre 2000 euro . Ai eshte korçar , ka shtepine e tij ne Korçe dhe gjithashtu , mallin per vendin e tij . Po pse , ky kardiollogu , budalla eshte , qe te mare mend nga nje idiot turkoshak si puna jote ?

  Reply to this comment
  • Arben May 18, 15:02

   Ai eshte ne rregull. Ndoshta nuk I ka ecur mire atje dhe shume mire been do punoj nuk do rrij kot.
   Po qirilindas I qe tregon perralla nuk eshte ne rregull

   Reply to this comment
  • Arben May 18, 15:03

   Tani e lexova me vemendje

   Kete 2000 Euro rroge e nxorre nga perralla

   Apo did ndonje gje

   Reply to this comment
  • prizem May 18, 16:47

   patrioti
   Mos u merr me injorantet ketu se nuk ja vlen. Doktori ka filluar pune ne Itali me 4000 Euro ne muaj dhe paguan 33% taksa (1000 Euro), Qerane 1000 Euro, shpenzimet mujore bazike 1500 Euro dhe ne fund i ngelen apo nuk i ngelen 500 Euro. Ne Korce merr vec rroges / sherbimeve edhe nje bonus qe e con rrogen aty tek 2000 Euro. Llogarite e tjera per sa harxhon ne Korce po ja le injoranteve….Tung.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*