Video/ Modeli i fitnessit pa puls

August 5, 2016 12:26

Video/ Modeli i fitnessit pa puls

Njihuni me Andrew Jones, “zombie-en më të bukur që keni parë ndonjëherë”. Kështu e quan veten modeli i fitnessit i cili megjithëse nuk ka puls vazhdon të stërvitet.

Përveç telefonit të tij , bodybuilderi me zemër artificiale vendos çdo natë veten në ngarkim në mënyrë që bateritë e tij ta mbajnë gjallë.

Andrew i cili u diagnostikua me kardiomiopati, një gjendje që rrit efiçencën e zemrës për të pompuar gjak, nuk e ka lënë sëmundjen ta ndalojë zhvillimin e  pasionit të  tij.

‘Në fillim u mërzita për zemrën time artificiale por më pas kuptova se kjo është tanimë jeta ime – dhe mund të zgjidhja ose të ndjehesha keq për veten ose të vazhdoja të bëja gjërat që më pëlqejnë në mënyrën që unë dua, dhe nuk kam ndaluar”.

Me zemër apo pa zemër, modeli vazhdon një jetë aktive falë pajisjes me bateri në trupin e tij, derisa të kryejë një transplant zemre.

August 5, 2016 12:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*