Video/ Momenti kur autobusi me turistë fluturon jashtë rruge, viktma të shumta

July 11, 2017 12:26

Video/ Momenti kur autobusi me turistë fluturon jashtë rruge, viktma të shumta

Një autobus turistik  doli nga rruga, duke përfunduar në humnerë. Nga aksidenti dramatik kanë mbetur 9 te vdekur dhe 30 të plagosur. Ngjarja ndodhi të dielën në Lima te Perusë.

Zona në periferi të kryeqytetit të Perusë është e njohur për numrin e madh të turistëve nga ku edhe mund të shihet kryeqyteti.

Sipas La Republica, autobusi i hapur po kthente turistët nga një udhëtim në San Cristóbal kur humbi kontrollin.

Hetuesit ende po punojnë për të përcaktuar shkakun e incidentit.

 

July 11, 2017 12:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*