Video/ Mundësi financimi për fermerët, ja kur nisin aplikimet

February 26, 2018 08:51

Video/ Mundësi financimi për fermerët, ja kur nisin aplikimet

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë javë me një lajm të mirë për fermerët.

Mëngjesin e kësaj të hëne, kryeministri iu ka thënë ‘mirëmëngjesi’ qytetarëve dhe ka njoftuar të gjithë fermerët me NIPT se duke filluar nga data 28 shkurt mund të aplikojnë për të përfituar mbështetje financiare për projektet e tyre.

Fermerët mund të aplikojnë pranë agropikave e zyrave rajonale të bujqësisë pa asnjë dokument shtesë.

MIRËMËNGJES dhe me lajmin e mirë se që prej datës 28 shkurt të gjithë fermerët me NIPT mund të aplikojnë për të përfituar mbështetje financiare për projektet e tyre në skemën kombëtare të mbështetjes për bujqësinë pranë agropikave e zyrave rajonale të bujqësisë, PA ASNJË DOKUMENT SHTESË, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

o.j/dita

February 26, 2018 08:51
Komento

1 Koment

  1. Adih February 26, 13:45

    Me cfare investimesh behen keto impulse pozitive Z Rama ,me ndihmat e BE apo me parate e taksa pagueseve shqiptare ,dhe ne qofte se vijne ndihma nga Brukseli ,ai i ndani me transparence , dhe kur kane filluar ,dhe ne cfare sektoresh kane qene dhe si ,qysh etj e tj , ,sqaroheni popullin ,dhe leri rreklamat .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim