VIDEO: “Ne jemi gati për çdo datë, por…”, përfundon takimi i shkurtër Rama – Meta, çfarë u diskutua

September 4, 2020 11:32

VIDEO: “Ne jemi gati për çdo datë, por…”, përfundon takimi i shkurtër Rama – Meta, çfarë u diskutua

Kryeministri, Edi Rama, i shoqëruar edhe nga Taulant Balla sapo ka nisur takimin në Presidencë me Ilir Metën për të diskutuar për një datë të mundshme të zgjedhjeve Parlamentare 2021.

Zyra e shtypit të Presidencës ka transmetuar live në Facebook, një pjesë nga takimi mes kreut të shtetit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.

Në hyrje të takimit Meta i parashtroi kryeministrit arsyet e këtij takimi, ndërsa tha se vendosja e datës nuk ka ndonjë rëndësi të madhe.

Duket që takimi nuk ka zgjatur shumë, kanë mjaftuar vetëm 10 minuta.

“Ne jemi gati për çdo datë”, ka thënë Edi Rama por ka kërkuar evitimin e datës 2 Maj pasi janë Pashkët Ortodokse.

Pjesë nga fjala mes tyre:

Ilir Meta: Përshëndetje, si kaloni? Si kaluat?

Edi Rama dhe Taulant Balla: Hiç mirë.

Ilir Meta: Unë fillova konsultimet për datën e zgjedhjeve, me qëllim për të ndihmuar sa më shumë për një proces gjithëpërfshirës, jo se vendosja e datës ka ndonjë rëndësi vendimtare por për të respektuar çdo ndjeshmëri apo edhe kalendarë të tjera sic janë festat zyrtare. Në këtë drejtim do të isha i interesuar të dëgjoja edhe mendimin tuaj si përfaqësues të PS dhe të mazhorancës.

Më pas Meta u ofroi  kafe ose çaj.

j.l./ dita

September 4, 2020 11:32
Komento

7 Komente

 1. DALLTON September 4, 12:24

  Jane takuar “dy koka te medhaja “Njeri Piktor dhe tjetri Peshengrites ,jane takuar ,per te siguruar vendet vakante ku njeri president-hajdut -vrases me pagese ,kurse tjetri kryeminister-piktor I pabese dhe tradhetar,per te ndenjur ne karrige ,por a do I votoje populli sigurisht qe po ,se populli do votoje “partine”.Apo jo?.

  Reply to this comment
 2. On September 4, 12:52

  15 minutes ku nuk fitojne dot lek….kohe e humbur

  Reply to this comment
 3. Remo September 4, 13:11

  Krieplaku ka takuar Kriepalacon dhe diskutojne per fatet e fshatit,mungon koperativisti yll ne “ngritje” dhe krie shpellari (ish Krieplaku) por mungon dhe Mona tu shikoje filxhanin mbas kafese! Koperativa me e dalluar ne rajon! Rrofte ai fshat qe i ka.

  Reply to this comment
 4. mirel September 4, 14:40

  Jane ulur per pazarin e detit. Si do i ndajne fitimet. Per te tjerat nuk e rruajne fare, se i kane ndare ato pazare me kohe.

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri September 4, 17:19

   @mirel
   Po ti nga e more vesh se ben pazarin e detit, apo ishe fshehur tek poturet e Rames dhe mbaje “biberonin” e tij ne goje. Fantazia eshte njerezore por kjo e jotja eshte idiotizem i perseritur.

   Reply to this comment
   • mirel September 4, 19:17

    O zarbe e Dule Ramutit, po ti je mesuar ti rrosh Ramutit ne brekushe. Sa per biberonin ti e than dhe nje kocke greke te jete. Zorre e mutit

    Reply to this comment
    • Zigur Qarri September 4, 22:19

     Ndyresirat qe nxjer ndyresira juaj nga goja jane copy / paste. Pyrtjes se nga e more vesh qe u be pazari i detit nuk ju pergjigjigje.

     Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim