Video/ Nëse njerëzit vdesin, ja çfarë ndodh me Tokën

June 2, 2016 14:02

Video/ Nëse njerëzit vdesin, ja çfarë ndodh me Tokën

Nëse vjen fundi i botës dhe njerëzit do të zhdukeshin nga sipërfaqja e Tokës, çfarë do të ndodhte me planetin tonë? Përgjigjja është dhënë nga një video e re e publikuar së fundmi në youtube.

Sipas videos, brenda pak orësh toka do të mbulohej nga errësira, kafshët do të vdisnin urie, uji në stacionet bërthamore do të avullonte, dhe satelitët rreth tokës do të fillonin të binin nga orbita e tyre, duke krijuar “yje” të çuditshme në qiell.

Videoja tregon se pas mijëra vjetësh, e vetmja dëshmi e ekzistencës sonë do të jenë objektet e ndërtuara prej guri, si Piramidat e Egjiptit, Muri i Madh i Kinës dhe mali Rushmore.

 

June 2, 2016 14:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*