VIDEO: Një bisedë e disa viteve më parë në DITA me Anën, vajzën simbol të pas 21 janarit: “Premtuan drejtësi, tani të gjithë duan ta mbyllin me kaq”

January 21, 2021 00:18

VIDEO: Një bisedë e disa viteve më parë në DITA me Anën, vajzën simbol të pas 21 janarit: “Premtuan drejtësi, tani të gjithë duan ta mbyllin me kaq”

 

Nga Mira Kazhani

Botuar në DITA

 

Mjaftojnë disa minuta për të kuptuar se ish-11 vjeçarja që falë një kopertine Thano-Benzenberg u kthye vite më parë në një lloj simboli të kërkimit të drejtësisë në emër të familjeve të viktimave të 21 janarit, sot druhet se askush nuk po ka më interes të kthej kokën pas.

Duket sikur pikërisht për këtë, Ana, sot 15 vjeç, ka vendosur të rritet sa më shpejt të jetë e mundur: të studiojë drejtësi dhe ndoshta atëherë do ia dal e vetme. A thua?

Ana thotë që ia ka bërë vetes këtë premtim: një ditë të udhëtojë e qeshur drejt Gjirokastrës për t’i treguar babit se e drejta vonoi por nuk harroi.

Këta vjet nuk kemi bërë gjë tjetër veç homazheve. Unë nuk dua të dal më shëtitje në Bulevard” – thotë ftohtë.

Nuk është një fjalë goje të shkosh e ta intervistosh. Jo vetëm pse është një vajzë e veçantë, por edhe pse vrasja e të atit nuk është një krim i zakonshëm. Për më tepër pamjet e filmuara dhe të transmetuara shumë herë janë ngulur fort në kujtesën e saj.

Arsyet e protestës bashkë me frymëzuesit e saj sot janë në pushtet bashkërisht. Shkaktarët e 4 varreve të hapur janë të lirë. Urdhëruesit duket se edhe ata janë të bashkuar. Asnjë i ndëshkuar nga Drejtësia.

Gjallë është vetëm një premtim që dikush ja ka bërë Anës po në një ditë Janari, mes karafilash e lotësh dhe që nga viti në vit shuhet ngadalë.

Një premtim i pambajtur deri më sot dhe i përligjur me disa ndihma financiare për Anën, vëllain dhe nënën e saj. Po, është e vërtetë qeveria e sotme dhe vetë kreu i saj Rama është kujdesur që të kenë bursa studimi fëmijët e Ziver Veizit dhe një punë në bashkinë e Fierit për nënën e saj Almën. Vëllai i Anës studion në Turqi Akademi Ushtarake ndërsa Ana ka siguruar një bursë në një Kolegj turk në Durrës.

Alma, nëna e Anës e cila ka qenë e divorcuar më herët me viktimën Ziver Veizi, tregon se e bija përjeton ditë të vështira sa herë që vjen Janari.

Alma është e kursyer kur flet për 21 janarin; ndoshta pak më pragmatike se Ana për arsye të imagjinueshme. Jashtë kameras thotë shpesh se financat nuk i mjaftojnë për veten dhe fëmijët. Lekët dhe humori i Anës duket se janë shqetësimi kryesor për të.

Ndryshe nga nëna e saj, Ana vetë reagon si një bijë që edhe pse 15 vjeç gjen fjalë të zgjedhura me kujdes siç di ta bëjë një zemër e lënduar. Duket qartë që nuk e ka të lehtë të bjerë në kompromis.

E kanë marrë në telefon nga Kryeministria për t’i thënë që kryeministri dëshiron ta presë këtë 21 janar në zyrën e tij me familjarët e viktimave të 21 janarit.

Ajo duket e dyzuar por shpejt më thotë që nuk dëshiron asnjë homazh e fjalime boshe për 21 Janarin. Pse?

Mendoj se përgjigja mund të kuptohet nga të gjithë për arsyen se kanë kaluar  vite tashmë dhe në këto vite nuk kemi bërë gjë tjetër veç homazheve. Kemi bërë veç një shëtitje në bulevard duke mos dal e drejta. Nuk kam arsye pse ti bashkohem përsëri asaj shëtitje, asaj xhiroje që mund të bëhet aty duke mos patur arsye e duke mos qenë e lumtur që nuk është bërë ende drejtësi…” – thotë.

Nuk e fsheh zhgënjimin:

Mendova që me t’u zgjedhur PS ne pushtet 21 janari do të ishte një nga çështjet më kyçe të kësaj qeverie, të këtij shteti. Nuk ndodhi ashtu!

Besova se do rregullohej, se do mbaronte shpejt si temë dhe nuk ndodhi ashtu. Le të themi që jam e zhgënjyer. Tani mund të them që shpresa ime po shuhet siç po mbyllet edhe çështja…”

21 janar 2015

21 janar 2015

Kur i them që ndoshta qeveria e ka vullnetin por nuk e kanë gjykatat, ajo shton:

Unë nuk e di arsyen e vërtetë por mendimi im është duan ta mbyllin si temë. Nuk duan të nxjerrin fajtorët. Për mendimin tim thjesht nuk kanë për qëllim të nxjerrin fajtoret. Duan ta mbyllin këtu, me kaq”.

Ja një pjesë nga biseda:

Ana Veizi: Shpresat janë shumë të pakta! Pothuajse zero mundësi. Por nëse do kërkoja diçka , dhe e kam fjalën pëer premtimin që më kanë bërë dhe premtimi ka qenë se kjo çështje nuk do të vonojë. Dhe në fakt kjo çështje po mbyllet.

Mira Kazhani: Kush jua ka bërë këtë premtim?

Ana Veizi: Premtimin ma ka bërë kryeministri i Shqipërisë!

Mira Kazhani: Kur ta ka berë? Ta ka thënë personalisht apo e ke fjalën për deklaratat e tij kështu në përgjithësi..?

Ana Veizi: Ma ka bërë personalisht!

Mira Kazhani: Kur?

Ana Veizi: Ma ka bërë në 28 Janar 2011, ditën e homazheve.

Mira Kazhani: Kanë kaluar 4 vite dhe gjatë kësaj kohe vonese a je përpjekur të komunikosh. Ndoshta ti çosh një email kryeministrit për t’ja kujtuar premtimin?

Ana Veizi: Me kyeministrin kam patur disa herë kontakte dhe gjithmonë më ka dhënë të njëjtin premtim: “drejtësia nuk do vonojë”

Mira Kazhani: E beson?

Ana Veizi: Nuk e di, por besoj që jo. Kanë kaluar 4 vjet dhe personat që janë të dyshuar janë të lirë.Ka shumë pak shpresë….

E pyes Anën për lëndën e preferuar në shkollë, më thotë letërsia. “Është bota ime: – thotë me një gjallëri që nuk e pati në pjesën tjetër të intervistës. Por nuk i ndahet planit për të studiuar Drejtësi.

Shkollën e mesme do e bëj këtu sigurisht por do më pëlqentë që studimet universitare ti bëja ose në Gjermani ose në Zvicër. Atje më kanë thënë që ka shkolla të mira për Drejtësinë…”

Dhe e mbyll me fjalët për babain:

“Do lutesha që një ditë të shkoja duke buzëqeshur tek ai varr për drejtësinë që do jetë vënë në vend…”

Më poshtë VIDEO botuar nga Dita në 21 janar 2015:

©Copyright Gazeta DITA

Ky artikull është ekskluziv i Gazetës DITA, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”. Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar DITA dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.

 

January 21, 2021 00:18
Komento

76 Komente

 1. bukurie January 20, 22:23

  Zhgenjim,mir e ka Ana,cdo vit boj ato qokat dhe hic,azgje me tej Ritual i pervitshem!

  Reply to this comment
  • tani January 21, 08:01

   Nderime kesaj vajze se ka thene gjene e duhur. Degjojme shpesh qe fajin e ka gjyqesori qe nuk ndeshkohen vrasesit, por kjo eshte nje shpifje e Rames. Shikoni sa kollaj eshte qe te arrestohen dhe te denohen mijera qytetare per 100 mije leke drita te papaguara. Shikoni sa kollaj eshte te arrestohen mijera qytetare per shkelje semafori me te kuqe. Ja pra qe nuk pengon gjyqesori aspak per keto arrestime dhe denime te tepruara per shkelje qesharake, edhe pse jane ligje qe sapo i beri Rama kete vit. Mjafoi qe Rama i dha urdher policise, dhe denoncoi gjyqesorin dhe menjehere burgjet u mbushen me qytetare qe skane buke te hane.
   Por kur vjen puna per te arrestuar ata 10 gardiste per vrasjet, na qenka e pamundur. Ky eshte nje mashtrim i Rames. E verteta eshte qe Rama tani kaloi lumin dhe i ka tradhetuar ata qe u vrane dhe qe kishte ne krah ne 21 janar. Shikoni si i flet Rama Bashes, apo si i flet Berishes. Me pare i quante urdherues te vrasjeve kurse tani u flet si partner, u ploteson te gjitha tekat e tyre dhe ben batuta ne facebook. Madje Rama ka deklaruar qe nuk do merret me opoziten gjasme sepse eshte europian. Kurse kur vjen puna tek qytetaret e varfer, Rama quan europiane arrestimin e tyre.

   Reply to this comment
  • N.VJOSA January 21, 08:49

   O Mira,
   Ti mire e ke qe freskon Kujtesen Popullore, me Intervisten qe i merr kesaj Adoleshenteje fatkeqe!….
   Por duhet kuptuar realisht pozicioni Rames…PA HEQUR BUJO HANDIKAPATIN,
   PA APROVIMIN E KRYELAMASHIT TE KUVENDIT…
   DHE PA MIRATIMIN E DAJES PERTEJ ATLLANTIKUT,
   PA REFORMEN NE DREJTESI….
   N u k
   M u n d

   n i s
   ARRESTIMI i VRASESIT….
   Rama nuk eshte kujdesur pak per keta femije fatkeq dhe besoj se nuk do ta pushoje kujdesin shteteror…
   Po marrim te KUNDERTEN, per ta kuptuar realisht….
   Ne se Rama do vere Veton, do prishet Qeveria dhe Meta si Lamash qe eshte nuk e ka per gje te sjell prape Berishen ne pushtet…
   Prandaj me mire te presin pak, se Drejtesia nuk do te vonoje…
   Nuk eshte aq i thjesht problemi…
   Edhe vet Veizi te ish gjalle nuk do kish bere dot me shume per femijt e tij…
   Sali Krimineli nuk kA per ti shpetuar ndeshkimit…!

   Reply to this comment
  • Kariz Matik January 21, 13:28

   Ne maj te 2013-es opozitari i asaj kohe z.Rama premtoi publikisht nga konventa, se nuk do gjente paqe pa ndeshkuar urdheruesit e vrasjeve te 21 janarit. Nder te tjera ai asokohe deklaroi: “21 janari eshte çeshtja qe do te vendose ne themelet e drejtesise te drejten. Ne nuk do gjejme paqe derisa vrasesit dhe urdheruesit e vrasjeve te shkojne perpara drejtesise.

   ***

   Sot, ne pervjetorin e katert te maskres se 21 janarit 2011, miliona shqiptare ndjehen totalisht te zhgenjyer nga premtimet e mbetura ende ne leter. Sot, nje vit e gjysem pas ardhjes ne pushtet te “mengjarasheve”, miliona shqiptare e kane humbur plotesisht besimin tek vullneti i koalicionit te ngjalave ne diten e genjeshtrave, per te reformuar nje drejtesi fund e krye te kalbur, e qe nuk i afrohet as ke breket, drejtesive te vendeve demokratike ku sundon e drejta ligjore.

   POPULLI PRET DREJTESI !!!

   Forma juridike e nje demokracie pluraliste eshte shteti i se drejtes ligjore, parimet themelore te te cilit, duhet te jene si busull orientuese per cdo qeveri. Garantimi permes normave kushtetuese dhe akteve te tjera ligjore, si dhe zbatimi i ketij parimi, jane kushte te domosdoshme per funksionimin dhe zhvillimin e nje shoqerie te lire, per paqen dhe sigurine sociale, per rritjen e mireqenies dhe per respektimin e te drejtave dhe lirive themelore te individit.

   Kushtetuta garanton parimin e pluralizmit politik dhe ka institucionalizuar opoziten ne menyre te tille, saqe vete mbarevajtja e shtetit te se drejtes, varet nga mirefunksionimi institucional i saj.

   Neni 7 i kushtetutes se RSH-se thote:
   <emSistemi i qeverisjes ne Republiken e Shqiperise bazohet ne ndarjen dhe balancimin ndermjet pushteteve ligjvenes, ekzekutiv dhe gjyqesor.

   – Eh moj kushetute! Po ti po m’ngjan me shume me ate shtrigen calamane, sepse te pakten hallka e trete, gjykata, te ka dale komplet jashte funksioni, jo nga ndryshku, por nga korrupsioni.

   Neni 25 i kushtetutes se RSH-se thote:
   Askush nuk mund t’i nenshtrohet tortures, denimit apo trajtimit mizor, çnjerezor ose poshterues.

   – Po me kater te vraret e 21 janarit c’u be moj kushetute? Po me te torturuarit, me te shqelmuarit, me te mavijosurit nga shkopinjte e gomes, dhe me te burgosurit c’u be? Mos valle u perkedhelen?

   Neni 43 i kushtetutes se RSH-se thote:
   Kushdo ka te drejte te ankohet kunder nje vendimi gjyqesor ne nje gjykate me te larte, perveçse kur ne Kushtetute parashikohet ndryshe.

   – Po kunder kujt vendimi te ankohesh moj kushtetute? Kunder vendimit te gjyqtareve, qe diten hedhin kraheve velladonin e zi, kurse naten mbathin tangat e qendisura nga “duart e ndritura” te politikes?

   Neni 47 i kushtetutes se RSH-se thote:
   Liria e tubimeve paqesore dhe pa arme, si dhe e pjesemarrjes ne to eshte e garantuar.

   – Po c’lesh garancie te jep ti moj kushtetut? Fukarai shkrete e nxjerrin “per veshi” te protestoje, dhe gardisti i republikes se ali banistanit ia keput me snajper bytheve sikur te ishte pras?

   Neni 161 dhe 150 i kushtetutes se RSH-se thote:
   Banka Qendrore e shtetit është Banka e Shqipërisë
   Kontrolli i Larte i Shtetit kontrollon perdorimin dhe mbrojtjen e fondeve shteterore nga organet e pushtetit qendror dhe atij vendor;

   – Po ku ma pate 8 vjet rresht kontrollin e shtetit moj kushtetute? Po ne banken e shtetit shqiptar hidheshin parate me qeska nga lart dhe priteshin me thase nga poshte moj kushtetute. Dhe ti me tregon kontrollin. Per c’kontroll leshi ma ke llafin moj… prostitute.

   Reply to this comment
   • Ballist i PENDUAR. January 21, 14:49

    KARIZ Matik .

    Pika e fundit neni 161 ,

    ASHTU duhet te jete ,
    POR …………………………………………………
    nE VITIN 1993 LIND L’UNIONE EUROPEO ,
    ME TRAKTATIN E MASTRICHTIT
    QE SANKSIONON nje seri reformash ECLATANTI
    EUROPA , eshte modeluar me preçision
    sipas NeoFeudalit
    François Perroux , ,
    qe sot jane bere Komandamentet e BCE .

    SHQIPERIA , akoma nuk eshte futur ne
    Monedhen EURO ,
    POR politikat shtrenguese te EDI RAMES ,
    ESHTE po ajo e Europes AUSTERITA E hekurt ,
    Gjak e lote .
    Dhe kjo politik e Justifikuar Nga TMERRI I inflacionit .
    Amerika ka 250 vjete qe Shpenzon ne defiçit .

    Shteti shpenzon gjithmone ne Defiçit .
    Leku nuk Egziston ,
    por jane thjesht numra , [ Sot me e thjesht ne kompiuter

    Reply to this comment
    • Kariz Matik January 21, 15:32

     Ballist i “stazhionuar”, 🙂

     edhe pse ke devijuar pak nga ajo qe u permend me siper, sidoqofte per kortesi po te pergjigjem.

     e para punes, fjala nuk ishte per politiken finaciare te nje qeverie, e cila e gjeti “arken prej letre” te shtetit te baterdisur deri ne qindarken e fundit, por per ate te “dy-gishtgjaterve”

     e dyta, une mendoj, se shtete te fuqishme industriale qe kane te drejten e prerjes se valutes, sic jane tre shtetet me te fuqishme USA, dhe Gjermania dhe Japonia nuk jane aq te tmerruara nga inflacioni. Politika e shtrengimit te parase sipas konceptimit tim behet per te perqendruar kapitalin brenda perbrenda territorit te nje shteti, gje qe llogjikisht i jep shtytje rritjes se prodhimit dhe fuqizimit te ekonomise.

     Qe shumica e vendeve kapitaliste shpenzojne ne deficit, kjo s’eshte dicka e re. Sikurse nuk eshte e paditur, qe Shqiperia nuk eshte pjese e sistemi monetar europian €.

     Pastaj, mos harro se EURO apo LEK, te dyja jane mjete pagese te konvertueshme me njera-tjetren, per aq kohe sa bankat nuk do i ngrene duart perpjete para kursimtarit me fjalet: Na falni, po keni shume LEK me vete zoteri. Nuk mund t’iu a konvertojme se EURO-t na u mbaruan. Kur te vije ajo dite, dije se finacat e shtetit kane pjerdhur.

     Reply to this comment
    • Kariz Matik January 21, 16:04

     Ballist i stazhionuar, shiko cfare gjeta apostafat per ty

     Zhvleresimi dramatik i reichsmark-ut ne 1923-shin ishte unikale ne historine ekonomike gjermane, jo vetem per shkakun se pas kesaj mbeten me gisht ne goje miliona kursimtare dhe shume pronare e biznesmene. Katastrofa financiare gjermane tregon se sa fundamentale per funksionimin e nje sistemi monetar mund te rezultoje politika financiare e nje banke qendrore, dhe se çfare mund te ndodhe anasjelltas, nese ajo fillon te shtype pa hesap kartmonedha nen presionin e politikes.

     Reply to this comment
 2. a.t. January 20, 22:35

  ti e ke mire moj zemer e vogel por nuk mbahet ai premtim.

  Burri i forte dhe i gjate qe ta ka bere ate premtim eshte shume larg tashme.

  Ne vend te tij eshte nje kallam shpirt shkurter qe pandeh se do kete sukses duke bere buke-shkalin dhe bese- shkelesin.

  Te shohim se ku do perfundoje, po ato qe na mban zemra brenda nuk i themi dot te tera se kohet akoma jan te turbullta

  Dhe Shqiperia e gjore ende nuk eshte zonje e fatit te vet.

  Perqafime dhe jete sa me te lehte te kesh vajze e dashur

  Reply to this comment
  • Rilindje January 20, 22:48

   Zhgenjim total. Njerez te ulet e te pafytyre. Genjyen per vote dhe pushtet. Premtuan drejtesi dhe e mbushen me plera e militante. TURP TURP TURP.

   Reply to this comment
   • KATHERINA DIE GROSSE January 21, 09:30

    Sot eshte 21 Janari 2015,kan kalu vetem 4 vite nga vrasjet ne Bulevard para Kryeministris ,
    Ish ministri i Brenshem i athershem Lule Basha,mbasi vrau dhe i dhane duke mashtru dhe manipuli votat Bashkin e Tirones, sot osht Kryetar i Partis Demokratike,
    ish Zv-Kryeministri Ilir Meta per te cilin tregohej nje video ku ai bente pazare sot osht Kryeparlamentar.
    Ndersa ish Kryeministri Sali Xhihadisti sot osht Gjysh deputet,vazhdon te helmoj nga profili i tij ne FB, dhe i gezohet nuses se re te Xen Gerdecit,Armina Luksit hypun mbi maqinen Ferr-kar.
    Ndersa Ana,….ajo esht rritur dhe me brishtesin e nje vajze adoleshente mundohet te shpjegoj situaten dhe shpresat e venitura per drejtesin qe duhet te kete per 21 Janarin.
    Ana e din shum mire se nuk do te kete drejtesi per 21 Janarin per sa kohe do te kete Aleanca mes atyre qe ishin shkaku i protestes dhe atyre qe i mbrojten ata.Dyshja Berisha-Meta jane nje GARANCI qe te mos denohen Fajtoret qe dhane urdher qe qelluan mbi protestuesit paqsor.
    Edi Rama ka mbi shpin nje premtim te madh,nuk e di sa kohe do ti duhet qe te perballohet me veshtrimin dhe kerkesen e familjarve te te vrarve me 21 Janar.Por jam i sigurt se ai po punon qe drejtesia e mbajtur peng nga Jari pa mustaqe,Presidenti i Familjes Berisha,te kthehet ne sherbim te shqiptarve.Mallkimi qe kane marre kriminelat dhe vrasesit Berisha-Basha do ti ndjekin brez pas brezi.

    Faleminderit Znj-Mira qe sjell intervista kaq te sinqerta.

    Reply to this comment
 3. info analitike January 20, 22:42

  Ana i ka idete me te kthjelleta se hienat qe perdoren te atin per qellime te uleta politike. Me fjalet e saj ajo nxori ne pah gjithe hipokrizine e premtimeve te bera sa per sy e faqe.

  Reply to this comment
 4. bbb January 20, 22:50

  Endrra e Anes per drejtesi, mbaroi me 1 prill 2013 kur Edi Rama beri aleance me Like Floririn=patericen e Berishes( sic e quante Edi Rama Ilir Meten kur ai ishte ne aleance me Berishen)…dmth shkktarin e vertete, pse u be protesta e 21 janarit…

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 20, 23:58

   0ra e këtij komenti shënon 23.30 min.
   dt.20 janar dhe nuk po ndjej asgjë për 21 janarin? Asgje,asgje,asgjë!? Kur do të duhejt të ishte dita e një shpërthimi popullor kundër bandës së vrasêsve dhe kundër mazhoritarëve bashkëpuntorë të tyre. Po, bashkëpuntorë dhe bashkëvrasës! Nuk kam më asnjë dyshim,madje nuk kam pasur dyshime se kështu do të ndodhte pak kohë pas 21 janarit 2011 !? Ana, mos shko nê show-n kryeministror? Kërkojnë t’ju marin me të mirë e t’ju joshin me dëngla të bukura por vetëm kaq!? Kjo mazhorancë nuk e ka ndërmend as reformën nê drejtësi, as ndëshkimin e vrasësve!? Nuk e ka për një arsye të vetme që ju 15 vjeçarja nuk mund ta konceptoni si duhet. Por po ju them vetëm kaq,- janë bashkëpuntorë të prapaskenës së madhe që e ka marë peng Shqipêrinê dhe që caktojnë me radhë kohën e mbretërimit!? Mira e vogël me trup dhe me mendje të madhe i ka kapur ato momente që duhet të sqarojë një gazetare por ,- a nuk e ke tepruar një çikë znj. Mira? Mos kanë qënë disi tronditëse për Anën pyetjet që i kini bërë!? Nderime autores dhe drejtësi për Anën dhe për të gjitha viktimat e tjera! Nëse z. Rama nuk bën drejtësi çdo penelatë tjetër e ka emrin të padiskutueshëm, Tradhëti !? Tradhëti e ndyrë madje!? Do të na duhet që 21 janarin ta shpallim “Dita e dasmës së vrasësve me bashkëpuntorët e tyre të shtëpisë “me gjethe” Katovica shqiptare”!? Tung!

   Reply to this comment
   • N.VJOSA January 21, 15:23

    Kolonel Pellumbi,
    Shume interessant dhe i ndjeshem komenti yt…
    Nuk mund te merret per pjekuri politike opinioni i nje adoleshenteje…
    Ajo jeton akoma me enderrat e nje Femije….
    Por mua me ben pershtypje qendrimet e ketyre simpatizanteve te SHQUPIT….
    Çfare opozite destruktive!
    Drejtesia eshte per te gjithe dhe jo vetem per nje pale, prandaj ajo duhet e p a m v a r u r !…
    Si mund te kete drejtesi te pamvarur me Jar Bythshtremberin? Kapterin e Sali Qametit?!…
    Rama duhet ti thote Popullit hapur pse nuk behet Drejtesi!…
    Por ajo qe shqeteson me shume , keshtu si po shkojne gjerat, ne Shqiperi mund te ndodhe qe Hakmarrja e Verber ti zere Vendin Drejtesise!!!!!….
    Dhe kjo do te jete akoma me keq!…
    Pa mendo , dy spurdhjaker tronditen nga themelet Republiken Franceze, me nje Apparat Gigant dhe Modern policor!!!.
    Ndaj reforma ne drejtesi eshte teper urgjente!….
    Ndaj largimi Jar Kapsolles se Saliut eshte teper urgjente!
    Ndaj nje Kryeprokuror i afte, eshte ne rend te dites!
    Me burgosjen e Sali Monstres,
    merr fund dhe Politika konfliktuale, midis forcave te medha politike, qe po i merr Frymen Shqiperise…
    Por dhe Rruga drejt Bashkimit Europian do te jete krejtesisht e hapur!….
    S a l i u
    eshte
    K o k a
    E
    K r i m i t
    Dhe
    E
    K O R R U P S I O N I T, KONFLIKTUALITETIT DHE SHKATERRIMIT TE SHQIPERISE !….
    Respekte Kolonel.

    Reply to this comment
    • Pëllumb zaimi January 21, 16:39

     I nderuar N. Vjosa? Ora shënon 16.05 min.e datës 21 janar kur pashë komentin tuaj? Në një mendje për të gjitha artikulimet e komentit tuaj? Sidomos për radhën e reformës (e para dhe vetëm e para ajo në drejtësi) dhe për “kokën e krimit” në Shqipëri dhe që quhet sali berisha!? A e njihni? Sigurisht, sepse ja kini shkruar emrin? Por,nuk ka shqiptar që nuk e njeh. Edhe të vrarët prej tij “ringrihen nga varri” kur dëgjojnë këtë kriminel!? Por ah mor mik,-më dhëmb shpirti kur kaloj nëpër mënd këta rilindasit tanë!? Spërdridhen ca si tepër dhe nuk ja u mban të vënë në lëvizje atë që bën vërtet drejtësi dhe që quhet “vullkani i sovranit”! S’ka prangë që nuk e vendos ky vullkan por aha..? A e dini i dashur mik si thotë një proverb anglez i vitit 1645? Kështu:-” betejën e fiton një tufë kaprojsh kur ka në krye një luan dhe e humbet një tufë luanësh kur ka në krye një kaproll”? Besoj i dashur mik se m’a kuptuat metaforën dhe kodin me të cilin po ju transmetoj? Nderime e përqafime dhe faleminderit që më lexoni! Jepi luan!

     Reply to this comment
     • N.VJOSA January 22, 11:51

      Shume domethenes Proverbi anglez!…
      Por dhe Kadareja yne thote:
      Atje
      Ku
      Mungon
      Luani,
      Majmuni
      Behet
      M b r e t….!

 5. enea January 20, 23:55

  Se mos te genjeu vetem ty moj Ana
  Ai do marri ate qe kerkon kurse ti mos u ligeshto kurre. Mos u dorezo kurre dhe qellimet e tua ndaji me veten dhe vellain. Nese babai juaj i ndjere ka bere vend ne zemren tuaj, shpirti i tij nje dite do tju flase dhe do tju thote cfare duhet te beni.
  Ju vetem mos harroni.
  Mos harroni dhe Rrituni!

  Reply to this comment
 6. sms January 21, 00:18

  E dashur Dita
  21 Janarì duhet te kujtohet jo vetem me vendosjen e buqete me lule ne vendìn e te reneve .por me vendosjen e nje pllake perkujtimore.ne meny qe cdo qytetar ne cdo kohe kur kalon ti perkujtoje.kjo do te ishte nje deshìre e familjeve te viktimave .por dhe te qytetarve te vendit tone.

  Reply to this comment
  • Astrit Çerma January 21, 00:25

   Qasuuuu….

   – Ja…Ehhh…Po na vjen edhe 21 janari…
   – Po…Dihet ajo..Pas 20 janarit vjen gjidhnjë 21 janari.Pse?Kush do te vijë zotrote – 24 janari?!
   – Lëre ore “katrën”..24 thotë…Ç’na përmend “katrën” pas 21 janarit?…Mos na ngatërro me… numura të tjere se…Qasu,qasu..Dëgjo;Rri aty tek “NJËSHI”dhe tek “DYSHI”..Aty je ne rregull me të gjithë tek të gjitha
   – Tek dyshi dhe tek njëshi thuaj..Është 21…
   – Eh..Para kater vjetësh ashtu u formua 21 me dyshin perpara dhe njëshin nga pas ..Tani, qasu,qasu.Dëgjo ky 21 janar…atë…dyshin…E merr vesh?..Qasu…Shëëtëë..Dyshin e nga pas..
   – Jo ore?!…
   – Posi..Njeshi po përpiqet që me rastin e 21 janarit Atdheut me që mban akoma ti shtohen edhe katër deshmor të tjerë.Buxhetit të shtetit ti hiqen katër pensione te majme.Dikush të hajë nja katra-pesë flakërima syrratit.Nja dy a tri vetave do t’u terhiqet veshi sa ti skuqet. Edhe … Kaq….
   – Kaq?…S’ka me tepër?…
   – Ç’më tepër!!!…E,po…tani…Qasu,qasu…Qasuuu….Ore…Ejjj…Ka fituar 19 mandate ai kry-skrapalliu …Qasuuu… Ai… Shëëëëttt… Dyyyshiiii . -Aaaaa!!!…Po..Ç’hyn ai këtu ??!!
   -Ai!..Hë……Qassu…Shëëëëtttt…Ai hyn dhe del kudo dhe kurdo.simbas hesapit….
   .- Aaaaaaaaaaaaa….
   -Eeee poooo…Hë të kam rixha…Ja,kështu,jaaaa….

   Reply to this comment
 7. Kapo Labi, Tërbaç Vlorë January 21, 00:22

  Kater JANARE kaluan
  gjaku derdhur ska nje zote
  dhe ata qe u zotuan
  si duket sja dolen dot

  Drejtesi e korruptuar
  familjaret presin kot
  deri sa te vihet ligji
  femija do derdhi lote

  kreminelet kane nje emer
  nje lurash e nje sali
  plaku leh ne kuvend
  tjetri pellet ne bashki

  kujtoni kusarin plak
  nga dritarja i vrojtonte
  kur ne rruge derdhej gjak
  me shume postit i gezònte

  Nga poltròni i sulltanit
  krimineli deklaronte
  dhe treqind te tjere do vriste
  dhe karriken s’e leshonte

  ngushellime familjeve te viktimave kur ska drejtesi ka vete gjyqesi, pershendetje Adrian i dashur nga kapo labi terbac vlore

  Reply to this comment
 8. Pellumb Meçani January 21, 00:29

  “Dekriminalizimi” që injoron 21 Janarin

  Ka më shumë se një muaj që politika opozitare dhe fatkeqësisht edhe ajo zyrtare,në diskutimin për dekriminalizimin e politikës, duket e çoroditur.Shumica e politikanë me prononcimet e tyre mediatike, po përhapin konfuzion. Prononcimi i njërës palë , menjëherë kundërshtohet nga pala tjetër.Madje ka raste që po i njëjti politikan , atë që ka thënë dje e mohon sot dhe anasjelltas.Për dekriminalizimin e politikës shqiptare, opsionet janë të shumta, por në se do të arrihet si përfundim, e vërteta largohet dhe avullohet.Mbase do të ndodh si deri më sot, ku iluzionet janë mbuluar nga mashtrimet që sa vinë e shtohen, ku shpresat sa vinë e mjegullohen, ku presionet si mjet efikas rriten e , ndërsa flitet për shtet ligjor , punohet për të kundërtën.
  Askush nuk e ka të qartë se si mund të shqiptohet fjala dekriminalizim në datën 21 Janar.Sikur të ishin gjallë të vrarët e kësaj date sot, atyre do tu duhej të shkruanin : “Politika e vrau së tepërmi këtë popull me tradhëti, se sa me kriminalitet”.Dhuna e politikës ka 25 vjet që shihet nga të gjithë se si vepron sheshit.Kriminaliteti i saj herë duket qartë, e herë e maskohet me profesionalizëm.Përballë keësaj situate, nuk është e qartë vetëm ajo se si duhet të veprojnë qytetarët e thjeshtë.Nga ajo që na shohin sytë,ata nuk po e mbledhin mëndjen, nuk po tregojnë se si mund ti dalësh zot një situate, ku dhunës duhet ti rezistosh në formën që duhet,dhe kriminalitetit që vjen nga politika ti presin rrugët.
  Sot mbushen katër vjet nga përgjakja e bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.Pra sot mbushen katër vjet që në këtë bulevard,shteti i ish-kryeministrit Sali Berisha dhe i ish- ministrit të Brendshëm, Lulzim Basha, vrau katër qytetarë të pafajshëm, të paarmatosur e të pambrojtur.Ata të katër protestonin të parrezikshëm përballë ligësisë së tyre. Nga kjo përgjakje ngelën pas, tetë jetimë.Sot njëri prej tyre ,ngaqë nuk e duroi dot pezmin e asaj përgjakjeje , vrau veten.Kush është ai shqiptar pra që mund të mohojë se ky nuk është një krim i pastër politik?! Tragjikomedia e shqiptarëve sot është se u duhet të gëlltisin pamjet e filmuara drejtpërsëdrejti nga bulevardi.Duhet të gëlltisin edhe mburrjet e tyre para një drejtësie që nuk i ndëshkon dot. Duhet të dëgjojnë edhe teatralitetin e pashëmbullt tek udhëheqin opozitën, njëri si kryetar de facto e tjetri si kryetar de jure.Ҫfarë kuptimi mund të ketë dekriminalizimi në gojë dhe në politikën e këtyre njerëzve?Për më tepër që jetimët e ngelur nga kjo masakër, ende janë pa marrë drejtësi për baballarët e tyre?
  Por çpo ndodh?! Opozita e nuhati e para rrezikun e vendosjes së shtetit ligjor dhe hidhet në veprim.E sjell punën deri aty sa per nje shpulle te Strazimirit ne Kuvend, të akuzuarit e mëdhenj të 21 Janarit, Sal & Lul te vene me “shpatulla per muri” Edi Ramen nga I cili prisnim qe te gjente menyrat per shpartallimin e treshes berishiste :president-prokurori-shik .Po përsëriten mashtrimet e vjetra si përralla të reja.Nuk është çudi që edhe plasja e “bombes” se droges së Elbasanit, duke vene dhe nipin e Enverit ne qender te kesaj komedie, eshte vetem per te eklipsuar 4 vjetorin e masakres se 21 janarit.Edhe tre vjet më parë, “ustallarë inteligjente” që merren me Shqipërinë, sollën në emergjencë në Shqipëri, fiks në një vjetorin e masakrës së bulevardit.Sot kjo mund të shihet edhe si një përpjekje për amortizimin e një revolte popullore, me shkak mos ndëshkimin e vrasësve të 21 janarit. Koha do ta vertetoje .
  Ajo që tingëllon edhe më keq në këtë përvjetor të katërt të masakrës së 21 janarit, është falenderimi që iu bë Lulzim Bashës nga ndonjë dipllomat i rëndësishëm, madje i cilësuar si “hero”, vetëm pse u kthye në parlament.Pra “ylli në ngjitje”, në vënd që të jepte llogari para drejtësisë për 21 Janarin,u mban në këtë ditë ,leksion shqiptarëve mbi dekriminalizimin e politikës.
  Deri më sot, shumë eksponentë të politikës,të akuzuar për vepra të ndryshme penale, kanë mundur ti shpëtojnë arrestimit dhe dërgimit në bankën e të akuzuarve.Për vite me radhë ata jo vetëm jetojnë të lirë , diktojnë jetën politike dhe zhvillimet në vënd, nën mbrojtjen e këtij lloj shteti ligjor që kanë ndërtuar vetë, por edhe na bëjnë karshillëk .Sa kohë që Berisha ishte në pushtet, Berisha bëri të pamundurën për mbulimin e ngjarjes së 21 Janarit, duke akuzuar kryeprokuroren e vëndit si pjesëmarrëse në “puç”-in e 21 janarit , sipas tij.Të njëjtën gjë ai bëri edhe me liderin e opozitës së atëhershme, Edi Rama.Për një kohë të gjatë ai ka deklaruar se nuk kishte ndërmënd të dënonte masakrën e bulevardit.Dhe po për kaq kohë ka praktikuar lojën e vjetër të akuzuesit.
  Shqiptarët megjithëse janë të qartë se teza e dekriminalizimit të politikës lindi si justifikim për të çuar PD-në e Bashës në parlamment, sigurishtë që nuk presin ndonjë zhvillim egzaltues.Aty nuk do të dënohet Berisha,Basha, Mehdiu apo Arben Ristani.Sepse ata kanë mundur të mbijetojnë politikishtë.Kjo është plaga më e madhe e shoqërisë shqiptare.Të tjerat vinë pas në radhë.Prej këndej,dorëzimi para drejtësisë i të inkriminuarëve nga radhët e politikës, do të ishte në radhë të parë dobi për vetë politikën, e cila nuk mund të bëhet e tëra përgjegjëse për katastrofën ligjore që ka krijuar në Shqipëri mëndja diabolike e disa liderëve politik.Pa përfunduar ky proces i denoncimit dhe gjykimit publikisht të të gjithë atyre që morën pjesë në katastrofat njerëzore të Gërdecit dhe 21 Janarit, do të jetë e vështirë që klasa politike shqiptare ta heqë damkën e të inkriminuarit nga shpina e saj.Dekriminalizimi në fakt është një poroces i domosdoshëm që nuk ka lidhje vetëm me Berishën dhe Bashën, apo me zyrtarë të tjerë që ende vegjetojnë në administratën shtetërore .Ky dekriminalizim më shumë ka të bëjë me të ardhmen se të shkuarën e demokracisë dhe drejtësisë në Shqipëri.
  Pa përfunduar krejtësisht procesi i gjykimit dhe dënimit të atyre që i kanë vënë zjarrin më se një herë shtetit dhe pasurisë së shqiptarëve, pa kërkuar ndjesë publiukishtë për aktet e kryera në dëm të qytetarëve dhe shtetit, është e vështirë dhe ndoshta e pamundur për të krijuar një klimë të besueshme tek politika. Ngritja e institucioneve të besueshme në të gjitha fushat do të kishte më shumë produktivitet në se hapa si ky i dekriminalizimit do të kishin si piknisje vendosjen de facto të drejtësisë dhe pranimin de jure të të vërtetave.Në këtë mënyrë mbase do të bëhej edhe më e lehtë zgjidhja e problemerve politike, që janë të shumta tek ne.
  Deri në këtë 21 Janar, politika, kishte mundësi ta rishikonte dhe ta përcaktonte qëndrimin e vet në lidhje me drejtësinë e pavendosur të 21 Janarit.Por jo.Përballë nënës së Aleks Nikës që i mban jetimët me një rrogë të vetme;përballë djalit të faik Myrtajt që vrau veten në një varfëri ekstreme, në Tiranë dhe në Hollandë, jetohet në luks, me milionat e fituara , falë pushtetit.Ky është një krim që nuk qahet dot me lot.Është dhe një tragjedi, që nuk i gjen dot emër.As më 21 Janar.

  Reply to this comment
  • HOMORA April 3, 16:06

   ne shqipot se kemi:
   dekriminalizim
   por
   çkriminalizim.e doni ju drejtesi?!
   kur shparafyteroni gjuhen e maeshuar.
   Sa per gazetaren do bente mire ta linte ne paqe ANEN dhe te shkonte ti kerkonte interviste
   ramuqit qe nxiti dhe eksitoi popullin pertej llogjike dhe nivelit human.
   VRASESI i babit te ANES jane klikat politike satanike me EEDVERIN+SALIERNVERIN-LULKAENVERIN aq sa eshte kopie sozia e abdullait.
   Kriminelat pellasin tere anet e shqipenis e dita interviston ANEN qe tashme i ka hikur gjysma e jetes,baza qe do i jepte siguri dhe dashuri tek e ardhemia,besim tek jeta.
   As gazetar me etike nuk ka shqiperia e rrenuar.
   Krimenelat pellasin diten per diell e drejtesia shitur ja u kreh me zell instiktin e kriminelit.
   ANA fal por askurre mos harro!!!
   ANA ose,askurre mos fal por harro!!!
   Dye rruge te dha padrejtesia jete ANA nga kopuket dhe dalkauket e Shqiperise.

   Pellumb Meçani se lexova komplet shkrimin tuaj,por ju lutem respektoni Shqipen tone ametare,sepse vetem keshtu ne qytetaret veme ne vend nderin dhe dinjitetin e ANES.
   Décriminaliser eshte fjale frenge.
   dhe
   çkriminalizuar eshte gjuha e te pareve tane.

   Reply to this comment
 9. KingBardhyl January 21, 00:50

  Ana degjo ketu se me duket se nuk e ke kuptuar ti. Edi Rama nuk eshte as gjykates e as prokuror te beje drejtesi per 21 Janarin. Por nqs nuk ke paguar energjine te pret burgu se Edi Rama eshte edhe gjykates edhe prokuror.

  Reply to this comment
 10. padrino January 21, 01:39

  Ka të, drejtë, ANA, po në Shqipëri, këto 25 vjet, as është bërë ndonjëherë, drejtësi, dhe siç duken shenjat as do bëhet. Katovica vazhdon, ka të drejtë PELLUMB ZAIMI .

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 21, 14:46

   Padrino? Faleminderit që më lexoni ! Dua t’ju them dhe diçka,-ato që shkruaj i kam dhe me prova e dëshmitarë por,… që për shumë arsye nuk duan të identifikohen ? Nderime!

   Reply to this comment
 11. pelivani January 21, 03:43

  Thyej ligjin, o Ed Rama.
  Nese do te besh drejtsi (!)
  Vure kete kafsh ne pranga,
  Qe per dit’ , ha nje njeri…

  S’me pellcet se c’thot’ Evropa.
  (Shpesh here na ka prishur pune)
  As, c’thot Arivzuja,bota…
  Piken catis ja di une.

  Eshte e shenjt’kjo dite janari.
  Qe nuk flet,por uleret…
  Cfar prêt Ti,o Ed Krajli,
  Qe kjo kafsh te ngordhi vet?!

  Mbathja Rame,me gjithe te tut…
  Ik,qe Sala prap te vi.
  U mesuam me ket’ m…
  Nje lug’ une,vec,tri luge TI.

  Dhe te qoft harram vota,
  (Qe nga pas diellit erdha)
  Dhe per ty voten e hodha,
  I bindur, qe Ti, s’njeh dredha…

  Ndjehem keq, persa dhe them,
  (Ne shesh, ende rrjedh gjaku…)
  kjo plage, mbeti pa melhem,
  Dhe melhemi, eshte vec haku.

  O popull,qe vjen vec rrotull…
  Borxh s’u ke, e borxh te kane
  Dil nga kjo, e shkreta vorbull…
  Se, kur do ti, ta merr dhe xhan…

  Reply to this comment
 12. pse January 21, 06:55

  Edi Rama,a po te djeg faqja ku te dha shpullen Ana???

  Reply to this comment
 13. TOMORRI January 21, 07:52

  Vajze e dashur meso te behesh e zonja.
  Mos harro babane , kush ta nxorri ne rruge dhe kush ta vrau ne rruge.
  Maskarenjt nuk jane te ndare ne parti por vetem te ndare ne etje dhe rrugen e zgjedhur per pushtet.
  Drejtesia ka forma te ndryshme , ndoshta te vjen dita ta besh vete ate qe pret .
  Qenke rritur tashme, mos e ler veten te te perdorin.
  Pac fat.

  Reply to this comment
 14. pro.... January 21, 08:10

  -..Sot i takon opozites marshimi ..{se popull budalla, hesapi}.

  Reply to this comment
 15. fteri January 21, 08:55

  *** Jeten Zivrer Veizi dhe tre deshmore te tjere rene me 21janar 2011 (masaker e pergjakshme e qeverise korruptuar te S.B) i qofte fale dashurise se vertete per popullin e neperkembur,ndershmerise tyre per kombin dhe vendosjes demokracise se vertete ne [email protected]
  *** keta deshmor jane me te forte nene dhe,se kriminelet vrases mbi dhe.!… @
  *** keta vrases me briret e djallit,do vdesin,dhe ashtu do kujtohen ne histori,si djalli me brire [email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
  *** ZOTI MARRET HAKE MBI KRIMINELET E PA NDESHKUAR !!!.. /@
  Shme indinjuar*** fteri***

  Reply to this comment
 16. luli January 21, 08:55

  E DI QE SALIU DHE LULI NUK E LEXOJN KOMENTIN TIM POR PO SHPREH DHIMJEN TIME . PO SIKUR KJO TE ISHTE VAJZA OSE MBESA E TYRE SI DO RREAGONIN , PRAP PO PERGJIGJEM UN: SA MIRE JA U BEM KESHTU DO TE THONIN KETA KRIMINEL QE PARA PUSHTETIT PERSONAL VRASIN , PRESIN GJDO NJERI SALIU KRIMINEL

  Reply to this comment
 17. "Horri i Bulevardit" January 21, 09:14

  Shqetesimin e ligjshem te Anes dhe familjareve te tjere te viktimave te 21 janarit, shqetesimin e ligjshem te zonjes Durda, per vrasjen makabre te djalit te saj te parritur ende dhe te familjareve te tjere te tragjedise se Gerdecit e kemi mbeshtetur te gjithe.
  Por te gjithe jemi te vetedijshem, qe Sali Berisha, blindoi te gjitha institucionet kushtetuese, nga presidenca dhe te gjithe sistemin e drejtesise, vetem e vetem, qe ti shpetoje drejtesise.
  Te nderuar familjare te viktimave, te te gjitha tragjedive qe ka shkaktuar monstra Sali Berisha, do te ishte nje vrasje per se dyti, gjykimi i krimineleve dhe nxjerrja e tyre te pafajshem, nga gjykatat e ndyra, qe akoma mbartin virusin e Saliut.
  Reforma ne drejtesi, qe une besoj se qeveria Rama, po fillon, do ti hape rruge denimit real te te gjitheve krimineleve, qe kane shkaktuar fatkeqsi familjare.
  Edhe une sic thote Ana, sdua te bej parakalimin e pervitshem, se kur ky parakalim, nuk mbeshtetet me drejtesine ligjore, behet qesharak dhe talles, nga kriminelet qe e shkaktuan.
  Populli duhet me ngulm, te kerkohet reforma e thelle ne drejtesi.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 21, 14:52

   Horr Merkel? Reforma në drejtësi nuk fillon pa mbajtur “ti” fjalën. Pesë herë e kini dredhur dhe po kaloni në dredhjen e gjashtë!? Do t’ju raportoj te Enxhi? Kaq dhe vetëm…. Tung!

   Reply to this comment
 18. beni January 21, 09:21

  Drejtesin e zgjidh vetem plumbi,por kush kur i genjyen me nje grusht parash e gjakun e ben uje,babane e bejn karr e vrasesit gjahatare e se gjuajten per te mesuar se si vriten derrat!!!

  Reply to this comment
 19. Leksi January 21, 09:27

  Ana, sot ke rast jo te zhgenjehesh, po te lumturohesh. Po po, te lumturohesh. Se sebepi qe yt ate dha jeten, videoja Meta-Prifti, eshte shperblyer. Shiko kush eshte Kryetar Parlamenti e do te kenaqesh pa mase. Fshiji lotet, 21 janare te tjere na presin.

  Reply to this comment
 20. Lleshi January 21, 09:29

  Ngjala ! Dikush i vuri kete emer paqesor Gjarperit ! Dhe megjithese edhe ky emertim u percoll me “humor te zi” dhe sarkazem , duke e afruar me shume me “hilen” , djallezine , pabesine dhe me te “futuren” , karateristika te gjarperit , prape se prape nuk u zevendesua nga emri i vertete “gjarper” !

  Populli yne ka mite dhe legjenda me “gjarperinj” e me “dragonj” , me “kulcedra” dhe gjithfare qeniesh mitologjike te erresires zvarraniko-zhapikore , qe marrin peng nje fshat , nje katund , apo nje krahine , vjellin zjarr dhe presin ujin etj etj etj . te cilit i kundervihet gjithnje nje hero si Herkuli etj .

  Keshtu edhe “ngjala” 1 prillore , nuk ishte tjeter vecse njera nga luspat e “Gjarperit” , qe kishte marre peng Shqiperine qe ne 1986 , duke e shtrenguar cdi vit qe kalonte deri sa ia morri perfundmisht frymen !

  Ziveret , Myrtajt , Dedajt e Nikajt , etj etj , qe dolen dhe dhane jeten ne perballje me “gjarperin” , e sulmuan ate tek “koka” dhe “goja” , duke mos kuptuar se bishti i tij zgjatej e zgjatej pas tyre ! E njejta histori si ne 1997-ten ! Vecse kesaj radhe Nano (Robert Camcakizi) eshte me i gjate dhe po aq pervers dhe i pabese !…………

  Reply to this comment
 21. Sallakja January 21, 09:46

  Ne Shqiptaret.
  Shkaku per te cilin populli doli ne proteste ne 21 janar,
  ishte korrupsioni “live” me mondovision i Ilir Metes.
  Ne zgjdhjet e lira te 23 qershorit populli Shqiptar e votoi
  me shume se te gjithe te tjeret.
  Per mbrojtjen e rendit ne revolten e 23 qershorit te gjitha
  pergjegjesite bien mbi ministrin e brendshem Lulzim Basha.
  Dy vjet me vone populli i Tiranes e votoi Kryetar Bashkie.

  Reply to this comment
 22. i interesuari January 21, 09:58

  Desha te dija ku merren leket qe paguan qeveria per komentuesit servil qe i thurin lavde liderit(me nder me thane) dhe punes se palodhur te qeverise per te mbushur xhepat e vet?ps.per nje pagese me te mire mund te thur elozhe edhe per erjon veline e mjaftit

  Reply to this comment
 23. Cen Durimmadhi January 21, 09:59

  Fjala “RUMPALLE” nga goja jote doli(edi) dhe rumpalla u shpor me vote,tani ti je k/min dhe rumpalla te mbeti ne sofer. Pastroji rumpallat sa s’eshte vone se ndryshe: Horroji votat e popullit qe te solli !

  Reply to this comment
 24. Lek Dukagjini January 21, 10:12

  ANA! Marr pjese me gjithe zemer ne dhimbjen tende!Nuk je vetem ,po te flas si “babai” yt nga lart,,, mos u dorezo kurre mos u dorezo, “jam engjelli yt mbrojtes”, mos u dorezo se e drejta zhytet por kurre nuk do mbytet,e keqja kurre s’do triumfoje!Mos u dorezo kurre ti as familjaret e tjere te goditur nga erresira shteterore!Po ju leshoj nje piskame te fuqishme qe te degjohet gjer ne qiell,,,mos u dorezoni ,se keni gjithe popullin e drejte me vete ,keni ZOTIN qe i ben punet e veta ne menyre te mistershme dhe do ta mbroje popullin e TIJ nga e keqja!

  Reply to this comment
 25. Lul January 21, 10:15

  21 janari ;nje date ku me se miri tregojme se pushteti qendron ne koma perseri dhe drejtesia eshte fundosur, ju kujtoj bashkekombas te mi se revolucionet ne shumicen e rasteve e ndryshojne gjendjen aktuale,dhe meqe presidenti i republikes e ka kthyer institucionin ne burdello,dhe Llalla vazhdon te flej mbi dosjet e krimit mendoj se zjarri per keto dy zyra eshte shume i paket ti shkrumboj por brenda pa tjeter te jene dallkauket. Sali Berisha dhe Lul Basha qe akoma ferkojne duart me gjakun e te vrareve tregon me se miri se qeveria gati 2 vjet ne pushtet nuke po ben levizjen e duhur, dhe per kete duhet qe; te gjithe se bashku te bejme revolucionin e duhur duke mos u ndar godines presidentit dhe Llalles deri sa drejtesia te vendoset, ne te kundert ketyre krimineleve u lind e drejta qe te ushqehen me gjakun tone.

  Reply to this comment
 26. Prit te presim January 21, 10:16

  Eh moj Ana! Rama e mori pushtetin..ky ishte dhe qellimi. Mos prisni gje prej rraces se Rames, then ndryshe gjithe derrat nje turi kane. Drejtesia do te vihet ne vend kur ne te vraret nga Saliu te ngrihemi e ta vrasim. Ndryshe nuk behet.

  Reply to this comment
 27. metlaj January 21, 10:39

  Varianti premto per te marre votat dhe pas fitores shkateroPS ka,o ne ndeshkim ose pasivite intektualet e sinqerte dhe te perkushtuare perPS mos per fillja e kushteutes si dhe shume veprime jo te drejta ndaj sipantizanteve tePS dhe servilizmi ndaj fondacionit SORROS si dhe frika e ndeshkimit te saliut nxjere si detyre largimin sa me pare KLIKEN E EDIT ose riorganizimin e ri TE PS duke u hequr te drejten e zgjedhjes ne organet drejtues te partise si EDI RAME ARBEN AHMETAJ ERION VELIAJ SAIMIR TAHIRI E TE TJERE dhe futja njerzeve me te vertet te majte mos u nisni nga fjaler e kanditateve por nga idealet djhe sakrificat dhe debatet qe ata kan bere deri tani dhe koha u ka dhene te drejte mendimeve te tyre

  Reply to this comment
 28. arbi January 21, 10:41

  O tomorr . O leksi. Ja kane vrare babain me duar ne xhepa Anes .. nuk i intereson ilir meta dhe kush i nxorri. Pse ja vrane ?.pse duhet te rritet me mungesen e babait. .pse nuk flisni nje fjale per vrasesit.

  Reply to this comment
 29. lumasi January 21, 12:07

  Më vjen keq për të gjithë ju që jeni vrarë e prerë nga krimet shtetërore si para 90 si pas 90 deri në ditët e sotme.
  Deri dje thuhesh që diktaturë ishte e egër por me demcracinë gjërat do të ndryshon për më mirë. Me rë ien e saj asnjë prej kryesuesëve të regjimit nuk u ndëshkuan. Nuk u morrën masat për democratizimin e vendin por u futën në një vorbull të pështirë që quhet tranzicion. Të vetmen të mirë që kanë pas shqiptarët pas 90 ka qenë mumdësia me kokën në trastë të merrnin dhenë, që ta lërnin në malin e gramozit ose në detin jonë. Pastaj muhaxhirë gjithë jetën se nuk të bëjnë më këmbët që të këthesh mbrapa.
  Modeli i reformuar i regjimit me stampën e katovicës vazhdoj pas 90, gjë që ne quajmë demokraci.
  Të gjitha krimet ndaj njeriut ekonomisë të drejtave mjedisit tokës nuk janë ndëshkuar asnjëherë. Fatëkeqësisht 21/01 nuk do të bëj ndryshim.
  Ky rrotacion ciklik po përsitet në vazhdimësi dhe janë përsëri ata që drejtojnë duke bërë pakte poshtë tavolinës duke ndryshuar makiazhin.
  Loja e tyre vazhdon dhe ata gjithëmom dalin të fituar e ne të humbur.
  Nuk ka më shpresë për shqipërinë.
  Orwell te romani 1984 ka thënë : skllavëria është liri, lufta është paqe, varfëria është dituri.
  Populli është zhytur në një kënetë nga e cila nuk delë dot se ata janë sipër kokëve tona.
  Në shqipëri duhet një revolucion francez.

  Reply to this comment
 30. Bashkim Pitarka January 21, 12:21

  2Me 21 Janar 2011 per te ruajtur pushtetin qeveria e Partise Demokratike qelloi m’u ne zemer demokracine ne Shqiperi,vrau popullin e pafajshem!Po opozita? Ajo beri namin pas asaj dite!Derdhi lot bashke me Anen e vogel…Thirri: “Shpagim!” “Poshte qeveria kriminele” “Ne burg kriminelet!”(ne burg shkuan demostruesit protestues!)…Erdhi 23 Qershori,opozita hypi ne pushtet,qeveria ra e u fut…ne SHQUP! Mazhoranca ne pushtet :”Do vendosim drejtesi”!”Reforma e pare do te kryhet me rrenje ne sistemin e drejtesise!” ,”Kriminelet,grabitesit e pasurive kombetare do t’i hedhim ne burg!(Ne burg po hedhin vetem ata qe vjedhin energjine dhe ndonje drogac e trafikant droge”.)Berisha me Bashen nga SHQUP-i bertasin marrezisht: “Edi Rama dhe qeveria e tij,kriminele qe kane vrare demokracine!” “Vigjilence o popull,po te cveshin e grabitin banditet socialiste! Hidhuni ne protesta e ne sulm per t’ua rimarre pushtetin! T’a shpetojme demokracine! T’a dekriminalizojme Parlamentin! T’a shpetojme Parlamentin nga banditet socialiste!'(O burra te shpetojme ato dreq rrogja,se do te mbetemi edhe pa to! Do bejme lufte,de more de,si lum ti popull qe na ke ne!)…21 Janari mbeti perralle me dragonj qe vrasin ne bulevard baballaret e femijeve te varfer…21 Janari dite zie,dite e turpit kombetar!1 JANARI- DITA E TURPIT KOMBETAR!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 21, 14:23

   Eh mor miku im Bashkim Pitarka? Ku kini humbur kaq gjatë apo nise ëndrrën amerikane tani në rininë e vonë? Gëzoj që të jesh mirë me shëndet se neve sic na kini lënë do të na gjeni!? Vrasësit nuk i kap ligji dhe ligji nuk i kap vrasësit!? Tani po shpresojmë t’i kapin të pabythët d.m.th socialistooportunistët majtistë me flamur mavi? A ka të majtë me flamur mavi andej nga Amerika? Si ngjyrë morti më duket mua? Nderime mik dhe ish-ambasadori patriot shqiptar!

   Reply to this comment
   • Kariz Matik January 21, 14:39

    Me fal qe po nderhyj pak si “offsite” z. Zaimi, por stili i shkrimit siper jush nuk i ngjan fare dores se nje dipllomati klasik.

    Reply to this comment
    • Pëllumb zaimi January 21, 15:03

     Z. Kariz Matik? Më duket se kini të drejtë. Edhe mua m’u duk pak “jo stilist” por e kalova duke menduar se po ju afrohet të 90-tave? Eshtë apo ka qênë burrë shumë i mënçur dhe skrupuloz në ndërtimin e fjalive. Të shohim me pas? M’a do mendja se do të përgjigjet? Nderime!

     Reply to this comment
     • Kariz Matik January 21, 16:18

      Nderime gjithashtu z. Zaimi. Une njoh me teper stilin elokuent te te folurit te tij dhe sjelljen prej esnafi.

      Jane te ralle intelektualet shqiptare qe te kene vlera kaq te larta profesionale dhe morale si dipllomati shqiptar i OKB-se, por njekohesisht te jene dhe aq te thjeshte dhe aq te prekshem per njerezit qe e kane rrethuar.

    • Gregor January 21, 19:35

     Ke nderhyre ne kohe. Sa larg shkrimi me Bashkimin.
     Pellumbi s’duhej te vazhdonte me pas: me duket, s’me duket….

     Reply to this comment
   • Kariz Matik January 21, 14:41

    Ah se per pak harrova. Thone qe e kane pare ne Tirane duke marre pensionin…

    Reply to this comment
  • (Do bejme lufte,de more de,si lum ti popull qe na ke ne!)… January 22, 01:51

   @Bashkim Pitarka keni marr nje fragment nga Epopeja e Ballit Kombetar :))
   poeme satirike e te madhit Shefqet Musaraj

   Sa bukur! Sa e ngjashme eshte kjo poeme satirike me situaten e sotme e partive politike shqiptare e kryetareve te tyre duke filluar qe nga Berisha Iliri Monika, Basha Edi Rama

   Ne 1990 Premtuan se do ta benin Shqiperine si Zvicra jo si Europa ! 🙂 dhe ” idealet e tyre” perfunduan ne nje shporte me karavidhe !!

   KARAVIDHE f.

   1. zool. Gaforre. Llojet e karavidheve. Këmbët e karavidhes. Ecën si karavidhja.
   2. fig. keq. Njeri shumë i lëvizshëm, që nuk zë vend; njeri i paqëndrueshëm e dredharak, që vetë nuk rri i qetë e nuk lë të qetë as të tjerët. Shportë karavidhesh grup njerëzish pa karakter e dredharakë, që nuk merren vesh, grinden e kacafyten vazhdimisht dhe i hanë kokën njëri-tjetrit.
   —–

   Reply to this comment
 31. kalushi January 21, 12:32

  Cfare do bente Saliu sikur ne vend te kesaj fatkeqe me emrin e bukur ana te ishte ajo mbesa e tij Desara apo wtf ka emrin??
  Cfare do bente z.Rama nese ne vend te atyre vajzave te vogla te Aleks Nikes te ishte Zahua i tij
  Veq pyeteni veten o njerez dhe do kuptoni padrejtesine qe peshon me rende se plumbat e 21 janarit

  Reply to this comment
 32. arbi January 21, 12:40

  Bravo kalushi…. i vure kapakun te gjithave.

  Reply to this comment
 33. Edi January 21, 14:50

  Nuk mund të bëhet drejtësi e plotë dhe e pastër për 21 Janarin nqs nuk spastrohet gjyqsori nga njerëzit e PD. Duhet reformuar njëherë gjyqsori e pastaj të fillojë puna.

  Reply to this comment
 34. Bobi January 21, 15:36

  Drejtesia e burrave do te kaloje nje dite , megjithe vonesat!Zoti i mbrojte femijet e te afermit e te gjithe te pafajsheve qe dhane jeten ne 21 Janar nga brutaliteti i injorances per te mbajtur pushtetin .

  Reply to this comment
 35. MERIMANGA E KUQE January 21, 17:14

  drejtesi vetem pa politikan e pa gjyqtar populli jep vetem drejtesi

  Reply to this comment
 36. Gregor January 21, 19:37

  Kategorise se vrasesve te 21 janarit vetem XHAXHI u bente drejtesi si duhet.

  Reply to this comment
 37. Roni January 21, 21:32

  Perse mos te besojme se edhe Kostandin Xhuvani vrau 4 vete ne Bulevard pa dashje?!Ne jemi i njejti popull qe besojme ne justifikimin e vrasesve te Berishes.Kur do e kuptojme se difekti eshte tek shoqeria dhe jo tek drejtesia.Drejtesia eshte produkt i karakterit tone shoqeror.Shoqeria jone nuk e njeh cdo te thote Integritet Personal.Ne kurre nuk e marrim veten seriozisht keshtu qe edhe politikanet apo gjyqtaret nuk kane si te na marrin ne seriozisht.Gjeja me e pafalshme eshte PREMTIMI i bere.K/Ministri Rama, e ka premtuar zbardhjen e 21 Janarit ndersa Arta Dade ka premtuar dorheqjen si Deputete ne rast moszbardhje.A mund ti pyesni per afatet? Apo e kishin fjalen “pergjat jetes” kur premtuan.

  Reply to this comment
 38. marko January 21, 22:45

  UNE NJE GJE NUK KUPTOJ
  KU E GJEJNE GJTHE KETE OREKS DISA KETU QE BEJNE GJITHE KETO KOMENTE TE GJATA. AKOMA SE KENI MARE VESH QE AJO CESHTJE DO FUTET NE KASAFORTE. ARSYEJA ESHTE E THJESHTE ;
  ILIR META SOT KRYETAR PARLAMENTI, NE ATE KOHE ZEVENDES KRYEMINISTER, DHE SHKAKTARI I DEMOSTRATES NE VEND QE TE DOREHIQEJ
  NGA QEVERIA E ASJ KOHE NDENJI DHE I DHA BERISHES MBESHTETJEN ME MAKSIMALE.RAMA KA BYTHE TA FIDHOJE NGA META?

  Reply to this comment
 39. preng pjetri January 21, 23:06

  heshtje heshtje mos ndofta nenqeshje..! Fleni ju zoteri te drejtesis mbi dosjet e merzis….

  Reply to this comment
 40. DRENICA E KUQE January 21, 23:06

  Berisha ne burg!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 41. drejtesi January 21, 23:07

  Shqiperia ka kaluar shum pushtus ne historin e saj Por pushtus me i ndyr dhe me i pa bes ka qen Sali Berisha .Per popullin ton aij ka qen fatkeqsi dhe humbje kohe me kete njeri i pa bes ,spiun .tralltar .psikopat .Ky njeri cfar do denimi qe te mari sikur dhe me pushkatim esht shum pak si pika uj ne mes te nje oqeani me ato deme qe i ka sjell popullit ton .Prandaj aij esht shum e veshtir qe te denohet per arsye qe aji i ka pergjuar cdo njeri dhe ju a di sekretet cdo njeriut dhe me keto ky sali berisha ju ben presjon qe mos ta cojn ne burg po aron nje gje se aji mund dhe mos te denohet po femit e tij da ta pagojn shum keq bashk me lirin se tani jan ne brojtje te sali serbit familja e tij dhe nuk kapet me dor po ata nuk do shpetojn na hakmarja e njezeve qe saliu ju ka ber keq ose i ka vrar kjo esht shum e sigurt se istorikisht keshtu ka dollur me kriminelat qe kan qen ne pushtet cdo gje e ka pagur familja e diktatorit

  Reply to this comment
 42. AL. January 21, 23:07

  NUK KA DREJTESI SE RAMA BERI MARREVESHJE ME DJALLIN,ME METEN.GJITHE KAUZA E 21 JANARIT BIJE ME FIRMEN E 1 PRILLIT.RAMA E SHITI DHE SHKELI MBI GJAKUN E TE PAFAJSHMEVE.EDHE KJO DOSJE,SI TE TJERAT DO TI MBETET LIBRAVE HISTORIKE.

  Reply to this comment
 43. Tomorri January 21, 23:07

  Shoke e shoqe te kopese se saliereve: Gospodin Berishoviçi duhet mbrojtur sepse eshte kreu i kopese tone.

  Reply to this comment
 44. Bashkim Pitarka January 22, 02:26

  Nje gjegje per zotrinjte me pseudonimet Zaimi dhe Karizmatiku.Njoh miq shume te mire e te dashtur me emrin e bukur Pellumb,uroj zoti Zaimi te jeni nje nder ta.Karz Matik eshte verttete karizmatik,nga fjalet qe shporeh.Qe te dy njerez fisnike.Rralle me takon qe ne linjat e internetit kur komentoj(kurdohere me emrin dhe mbiemrin tim,sepse dua t’i respektoj lexuesit,kur hedh ndonje koment apo shenim modest per t’u treguar se shqiptari kudo qe te ndodhet,edhe ne parajse,s’duhet te harroje vendin,atdheun e tij dhe te ktheje koken e te jetoje disi me hallet e shumta te atij populli qe ka lene pas jo per faj apo zgjedhjen time) te ndesh komentues anonimate si ju,qe u shkruan dora dhe u thote goja nje fjale te mire per nje bashkatdhetar si une.Te shumte jane ata qe nga prirjet partiake hidhen ne sulm e te perbaltin pa te njohur kur ke shporehur nje pikemmaje apo kritike ndaj njeres apo tjetres pale politike. Kam qene diplomat,por tani jam nje pensionist i varfer,por mbetem i pasur me emrin qe kam si shqiptar,krenar per vendin tim,ku me jeton(qe ka mbetur me shume i papune)biri im i vetem( qe ka mbetur gjithe keto vite me shume i papune se i punesuar,megjithe arsimin universitar dhe specialitetin e tij) dhe gjithe familja ime Pitarka,mjaft e shtuar me nipa e mbesa me sternipe e stermbesa.Jeta e sidomos shendeti nuk me kane perkedhelur fort(qofsha sic me dine e me perfolin e mos qofsha sic jam!) por sot jam ende 72 vjecar(te lumte goja zoti Zaimi qe mi jep mbi 90 vjet!!).Ju zotrinj te nderuar me dhate kenaqesi(s’ka njeri qe nuk i pelqen fjalet e mira;nuk e kam fjalen per lajka apo levdata,se ato s’kane pse m’i bejne kerkush se nuk kane aresye) me fjalet e vleresimet e juaja fisnike,por sa per stilin e te shkruarit te komentit,i cili u kish habitur si jo i pershtashem per mua,m’u desh te shkruaj keshtu duke “vjedhur” stilin dhe gjuhen e popullit tim,sidomos kur shkruaj me zhargone popullore per “rogje” apo ajo fraza e huazuar “…do bejme lufte,de more de…”.Ne kohen e sotme me thagmat qe degjojme nga te gjitha krahet stili i fejtoneve eshte me i pershtashmi per t’i stigmatizuar te liqte e maskarenjt e kohes se sotme.Si nuk iu ndane zhanem popullit tone te varfer keta njerez te liq gjithe jeten!Per te folur per te sotmen,gjendjen e gjerave,nuk me duket,miq te mire,se duhet stil diplomatik.Ne Shqiperi ka kohe qe nuk hyn ne pune ajo diplomacia shqiptare apo gjuha dhe stili diplomatik nderkombetar.Sot drute duhen prere shkurt sic i kerkon soba jone e verfer!Me falni se e kam harruar stilin diplomatik e shkruaj apo shprehem gjate dhe ndoshta u merzita po ta lexoni kete gjegje.Une shkruaj direkt ne tasieren e kompjuterit ashtu sic me vijne mendimet e shpesh shkruaj edhe me gabime.Edhe nje here u kerkoj ndjese dhe uroj qe kur te ndodhemn me pushime ne Shqiperi te me takoni e te me flisni e te me tregoni emrat qe t’u njoh ose t’u tregoje njohje e miqesine time po te me dilni te njohur.Vazhdojeni luften,qofte edhe me ato anonimkat.Ju pershendes vellazerisht nga Florida,ku jetoj me t’ime bije e familjen e saj amerikane,qe me kane ofruar ngrohtesi por edhe ndihme te jetoj pa pune e me ate pensionin e vogel qe e marr kur vij ne Tirane,sigurisht pa te si do te qendroja 2-3 muaj ne Shqiperi.edhe pse eshte vetem 13 mije lek!.Aq paskan qene kontributet e mija per ate shtet per 28 vjet pune!Ja e zgjata perseri.Me ndjeni miq!Me respekt,Bashkim Pitarka,ish diplomat e ish ambasador i Shqiperise sone hallemadhe!S’me besohet qe me kete date zie te 21 Janarit(Ketu jemi ende me 21 janar..) te flas per veten time,por ju shkrova per Bashkimin e jo per Belulin.Doni me per Bashkimin?Ndiqmeni ne facebook e ne shtyp(rralle here).Me respekt e vellazerisht,Bashkim Pitarka.

  Reply to this comment
  • Kariz Matik January 23, 08:58

   Pershendetje z. Pitarka

   E lexova me vemendje komentin tuaj z. Bashkim, dhe pasi bera vertetimin e disa indicjeve te cilat me sherbyen si pika referimi, me duhet te konfirmoj origjinalitetin e komentit tuaj te mesiperm, dhe njekohesisht t’ju kerkoj ndjese, paksa se dyshimin e shfaqa me teper per te mbrojtur identitetin e nje ish gazetari dhe drejtori ministrie, te nje ish-diplomati dhe ambasadori te jashtezakonshem e fuqiplote, te nje referenti te delegacionit shqiptar në sesionet e OKB-së, por me teper te nje personaliteti dhe njeriu te thjeshte e te dashur qe misheron ne vetvete virtyte dhe vlera te larta te moralit njerezor.

   Komenti juaj z. Bashkim eshte aq autentik dhe aq i sinqerte, sa qe sot, kur komunikimet me identitet te sakte (emer e mbiemer) ne boten virtuale, pervec avantazheve qe mund te kene, bartin me vete edhe rreziqe te llojeve te ndryshme (online banking, hacker attacks, etc.), jane shume te paket ata individe qe prezantohen si te tille, paksa se nuk e kane te nevojshme, apo te detyrueshme nga ana ligjore (firmat, gazetat, etc.).

   Sidoqofte eshte perzgjedhja dhe deshira e cilitdo te vendose vete, nese duhet medoemos te “lundroje laskuriq” ne kete oqean te ndotur mediatik, apo jo. Pervoja ime afro 20-vjecare ne internet me ka mesuar t’a shfaq identitetin vetem aty ku duhet. Platforma ne te cilen ne jemi duke bashkebiseduar nuk t’a detyron nje gje te tille, gje qe reflektohet ne numrin dominues te komentueve anonime. Sidoqofte ne fund fare une do t’ju jap nje pike te vogel ku te mbeshteteni nese deshironi te dini dicka per identitetin tim.

   Pervec te tjerave ju shkruani: Te shumte jane ata, qe nga prirjet partiake hidhen ne sulm e te perbaltin pa te njohur, kur ke shprehur nje pikepamje apo kritike ndaj njeres pale politike, apo tjetres …

   Nuk i heq asnje presje kesaj thenie, z. Bashkim. Ne nje oqean te ndotur mediatik, “hedhja e gurit dhe fshehja e dores” eshte ne rend te dites, njelloj sic eshte ne rend te dites dhe perdorimi vend e pa vend i gjuhes se rendomte, dhe jo ralle dhe ordinere.

   Stili dhe gjuha popullore e komunikimit tuaj (do bejme lufte de more de, po s’kemi me se… ) “me mesoi” dicka te re, te cilen une, per shkak te mungeses se kontakteve [direkte] me personalitete te nivelit tuaj (1), nuk mund t’a konceptoja… 😉 Me shume per ju me ka treguar nje ish-komshiu juaj (2), me te cilin pershendeteshit mengjeseve, teksa drejtoheshi njeri per nga ministria e jashtme, kurse tjetri per nga kryeministria. Me shume nga ju kam njohur Edin, jo Ramen… (3)

   Te trishtueshme ato qe lexova nga fati i familjes suaj. Te uroj shendet dhe vetem shendet.

   Reply to this comment
 45. Bashkim Pitarka January 23, 12:18

  Pershendetje e mirenjohje te thelle “Kariz Matikut”,qe per mua eshte treguar mjaft karizmatik.Me gezon fakti qe gjej ne “oqeanin” e gjere te faqeve “on line” nje bashkatdhetar qe vlereson ndershmerine,thjeshtesine dhe sinqeritetin tek njerezit.Vleresoj drejte arsyetimin e drejte te Kariz Matikut per te mos perdorur emrat e vertete: perbaltja e komentet e renda e me gjuhe te ulet dhe ruajtja e identitetit personal(on line banking,hacker attacks,etj.).Sa per on-line banking une vete jam rehat se nuk kam para ne banke,ato sulmet e hackersave me peshtirosin dhe me shqetesojne por ja qe qenkan pjese e pandashme,ndonese negative,e te mirave qe gezojme nga zhvillimi i komunikimit masiv…Mosha dhe koha e gjate rrugeve te botes,nuk me lejojne ende t’u indentifikoj por me mjafton emri “dashamires”!

  Reply to this comment
 46. Skifteri January 23, 20:29

  *** ishe kryeministrat shqiptar F .Nano ne vitin 1998, dhe I.Meta me 21 janare 2015,kur bejne zollume ne shqipri fshihen si miu ne strofulle ne Maqedoni. *** Iliri ne vende qe vendos nje tufe lule per tragjedine e tmerrshme te 21 janarit te pa ndeshkuar,zhduket ne Maqedoni !!!.???..-turp-turp. Pore dhe presidenti SAKAT nga trute B.N dhe njekohesisht Kryetar kshillit Larte te Drejtesise ,nuk shkon te vere nje tufe lule per krimin e shemtuar shtetror ,nje krim sot pas 4 vitesh i pa ndshkuar nga drejtesia ,tradhtare ,kriminale banditeske e mafioze shqiptare,dhe ky President, bene heshteje varri ne diten e zise kombetare( tragjedia eshte paqe, vrasja eshte liri ) per Bujar Nishanin ??? !!! ..keshtu do shkoje shqipria ne Europe O’ P…?…@@@@ .

  Reply to this comment
 47. SARA March 7, 15:04

  Edi Rama nuk i mban premtimet,moj vajze.Na genjeu edhe ne ,se sapo te vinte ne pushtet do te na kthente ne punen qe na e mori P.D.Genjeshtar.

  Reply to this comment
 48. Zigur Qarri January 22, 15:15

  Cudia qendron ne faktin se adash koktrashi fshihet si mi arash ne cdo 21 Janar….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim