Video: Serbët dhe shqiptarët sipas një politikani “kundër rrymës”

October 24, 2019 23:37

Video: Serbët dhe shqiptarët sipas një politikani “kundër rrymës”

Çedomir Jovanoviç është lider i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë (LDP).

Në këtë video me titra shqip mund të shihet dhe lexohet fjalimi i tij në seancën e e Kuvendit të Serbisë, në të cilën Presidenti i Serbisë Vuçiç raportoi për Kosovën.

Video është një mundësi për të kuptuar si i mendon shqiptarët dhe marrëdhëniet me ta një deputet serb, në një fjalim që konsiderohet kundër rrymës.

Por që gjithsesi është pro interesave serbe me një këndvështrim tjetër.

Jovanoviç thotë se interesave serbe tashmë u bën punë paqja me shqiptarët.

“Ne në Kosovë mund të fitojmë atë që kurrë nuk kemi pasur” – thotë ai.

m.a. / dita

 

October 24, 2019 23:37
Komento

3 Komente

 1. Biometri October 25, 01:51

  Nuk po flas per idete.
  Si serb, flet mirë.
  Por dua te them.
  Krahasojeni me Majlindat e Parlamentit tone.
  Dhe merret vesh pse jane para nesh me shumecka

  Reply to this comment
 2. shqiptari October 25, 13:16

  Po c’a jane keto brockulla pa fund? Ky me duket si ajo Majlinda jone.Ne as nuk kemi pasur as do te kemi paqe me Serbine e cila na ka bere genocid TRE HERE BRENDA NJE SHEKULLI,Jane te njejtet,bijte dhe niperit e tyre.Dhe me keq akoma po na shkaterrojne ekonomine dhe jemi kthyer ne skllever brenda vendit tone fale antishqiptareve qe na drejtojne te cilet bejne gare kush e kush ta shese me lire kete vend.Ne djall SERBI E GREQI dhe ANTISHQIPTARET KUDO QOFSHIN.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim